Böylece profil resminizle Facebook girişini etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

İletişim platformları, müzik veya film akışı hizmetleri veya sosyal ağlar gibi İnternet hizmetlerini kullanırken genellikle bize en tembellik eden şeylerden biri, kuşkusuz, kimlik bilgilerimizle oturum açmak veya bunlara kaydolmak zorunda olmaktır.

Hem Twitter hem de Instagram söz konusu olduğunda, e-posta adresimizi, telefon numaramızı veya kullanıcı adımızı kullanarak hesaplarımıza erişebiliriz. Facebook söz konusu olduğunda, hesabınıza giriş yapmanın en yaygın yolu şu kişinin adresini belirtmektir. e-posta sosyal ağa kaydolduğunuz ve şifre muhabir.

Ancak, bir ömür boyu klasik giriş ekranından Facebook’a giriş yapabilmenin yanı sıra, istersek bunu profil resmimiz üzerinden de yapma imkanımız var. Bu sayede sosyal ağa her girmek istediğimizde e-posta adresi ve şifre belirtmek zorunda kalmak yerine profil resmimize tıklayıp şifreyi belirtmemiz yeterli olacaktır.

Bunu nasıl kolayca yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin, çünkü şimdi size göstereceğiz. profil resmiyle facebook girişi nasıl etkinleştirilir veya devre dışı bırakılır.

Herkes için bir özellik değil

Öncelikle belirtmek gerekir ki bir süre önce aktif hale getirilen bu özellik herkese göre değil. Başka bir deyişle, birçok kişinin sadece profil resminize tıklayarak Facebook’a girebilmesi hoşunuza gidebilir, diğerleri ise e-posta adresini ve şifresini girmek zorunda oldukları klasik giriş ekranını tercih edecektir. Bunu söyledikten sonra, profil resmi aracılığıyla Facebook girişini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için izlemeniz gereken adımları göstereceğiz, böylece denerseniz ve beğenmezseniz, orijinal yola kolayca geri dönebilirsiniz. Ek olarak, bu şekilde bazı tipik durumlardan da kaçınmamız mümkündür. facebook hesabınıza giriş yapma sorunları.

iletişimveya fotoğrafla oturum açmayı etkinleştir

Bu fonksiyonu aktif hale getirmek için ilk yapmamız gereken tarayıcıdan Facebook hesabımıza giriş yapmaktır.

 • İkinci olarak, pencerenin sağ üst köşesinde görüntülenen sekmeye tıklayın.
 • Seçeneği seçin Ayarlar ve gizlilik.
 • Ardından, sol tarafta bir menünün görüntülendiği yeni bir sayfa gösterilecektir.
 • Aramamız gereken menü seçenekleri arasında Güvenlik ve Giriş.
 • Bu seçeneğe tıkladığınızda, sayfanın orta kısmında birkaç bölüm gösterilecektir.
 • Giriş bilgilerini kaydet’e tıklayın ve düğmesine tıklayın Düzenlemek
 • Şimdi etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için iki seçeneğin göründüğünü göreceksiniz.
 • Eğer istersen etkinleştir profil resminizle giriş yapın, Giriş bilgilerini kaydet seçeneğini seçmelisiniz.

O andan itibaren, profil resmiyle Facebook girişini doğru şekilde etkinleştirip devre dışı bıraktığımızı kontrol etmek için çıkış yapabilir ve Facebook’a geri dönebiliriz. Bunu yapmak için, Facebook oturumunuzdan ayrılırsanız, fotoğrafınızın gösterildiği bir ekran göreceksiniz. Şimdi şifrenizi girmenizi istemek için üzerine tıklamanız yeterlidir ve girebilirsiniz.

daha fazla hesap ekle

Aynı ekrandan, diğer hesapları da ekleyebileceğinizi göreceksiniz, böylece sadece kendi fotoğraflarınızla ve bilgisayarınızın tarayıcısından sizin gibi oturum açsınlar.

Bunu yapmak için “Hesap ekle” yazan kutuyu tıklamanız yeterlidir. Çapraz simgeye tıkladığınızda, söz konusu kişinin (veya sizin ikincil hesabınızsa sizin) kimlik bilgilerini (e-posta ve şifre) eklemesi gereken yeni bir menü otomatik olarak görüntülenecektir.

Bu yapıldıktan sonra, “Giriş” e tıklayın. Bu kişi, kimlik bilgilerinin bilgisayarınıza kaydedilmesini istiyorsa, “Şifreyi hatırla” seçeneğini işaretlemesi gerekir, aksi takdirde bu adımı atlayın.

Fotoğrafla oturum açmayı devre dışı bırak

Bu şekilde giriş yapmayı denemiş ve ikna olmamış olabilirsiniz. Eğer öyleyse endişelenmeyin çünkü bu çok kolay tersine çevrilebilecek bir süreç.

Bunu yapmak için bilgisayar tarayıcısından Facebook hesabımıza tekrar giriş yapmamız gerekecek. Ardından, Facebook arayüzünün sağ üst köşesinde bulunan sekmeye erişin.

 • Daha önce gördüğümüz gibi, seçeneği seçin Ayarlar ve gizlilik.
 • Şimdi, sol tarafta birçok seçenek içeren bir menünün gösterileceği yeni bir sayfa göreceksiniz.
 • Hepsi arasında yazanı seçinGüvenlik ve Giriş.
 • Bu seçeneğe tıkladığınızda, sayfanın orta kısmında birkaç bölüm gösterilecektir.
 • Şimdi “Giriş bilgilerini kaydet” yazana tıklayın ve düğmesine tıklayın. Düzenlemek.
 • Şimdi tekrar etkinleştirme veya devre dışı bırakma seçeneklerini göreceksiniz.
 • Bu durumda istediğiniz gibi devre dışı bırakmak seçeneği seçmek zorunda kalacağınız seçenek Hesabı sil İşte bu kadar, her zamanki gibi e-postanızı ve şifrenizi yazarak ve başlangıçta profil resminizi göstermeden tekrar giriş yapabilirsiniz.

Bazı cihazlarda oturum açmayı devre dışı bırak

Profil resmi ile Facebook girişinin birkaç cihazda aktif olması durumunda, istediğimiz cihazlarda devre dışı bırakma imkanımız var.

Bunu yapmak için seçeneği tekrar açın Güvenlik ve Giriş ve burada işlevi etkinleştirdiğiniz tüm cihazları göreceksiniz. Devre dışı bırakmak istediğinizi seçin. Eğer bizde aktif değilse ve aktif etmek istiyorsak seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır. etkinleştir profil resmi ile giriş yapın.

ADSLZone’da ilk olarak profil resminizle Facebook girişini nasıl etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz yazısı çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…