Böylece Numbers sayfalarımıza onay kutuları, yıldız derecelendirmeleri ve daha fazlasını ekleyip yapılandırabiliriz.

Böylece Numbers sayfalarımıza onay kutuları, yıldız derecelendirmeleri ve daha fazlasını ekleyip yapılandırabiliriz.

Numbers elektronik tablolarında sayılardan çok daha fazlasını yazıyoruz. Görevleri tamamlandı olarak işaretlemek için onay kutuları, bir değeri rahatça seçebilmek için kaydırıcılar, artışlar, menüler veya yıldız derecelendirmeleri ekleyebiliriz. Tüm bu kaynakları nasıl kullanacağımızı görelim Mac, iPad veya iPhone’umuzdaki Numbers belgelerinde.

Hücre formatı, içeriğinin anahtarı

{“videoId”:”x7zpa0x”,”autoplay”:true,”title”:”iPad Pro: Sıradaki bilgisayarınız bir bilgisayar değil”}

Önceki paragrafta gördüğümüz farklı öğeler aslında hücre stilleridir. Yani, onları bu şekilde yerleştirmemeliyiz, ancak hücre türünü, söz konusu öğe olacak şekilde düzenleyin. Mac’te bu değişiklik çok basittir, bunu şöyle yapacağız:

 1. Kontrol eklemek istediğimiz hücreleri seçiyoruz.
 2. Düğmeye dokunarak biçimlendirme kenar çubuğunu gösteriyoruz Biçim sağ üstte.
 3. sekmesine giriyoruz Hücre.
 4. Altında veri formatı Arasında seçim yapmak için açılır menüyü kullanıyoruz onay kutusu, Yıldız Derecelendirmesi, Regülatör, artışlar veya Aşağıya doğru açılan menü.

Bu öğelerin her birine daha yakından bakalım. ve sunulursa, bunları özelleştirebileceğimiz seçenekler:

 • onay kutusu bu sadece işaretleyip işaretini kaldırmak için tıklayabileceğimiz bir alandır. Bu kontrol hiçbir ekstra seçenek sunmaz.
 • Yıldız Derecelendirmesi Bize en fazla beş yıldız atamak için tıklayabileceğimiz beş nokta gösteriyor. Ayrıca ekstra seçenekler sunmuyor.
 • Regülatör kaydırıcı kullanarak ayarlayabileceğimiz bir sayı gösterir. Bu kontrolde minimum değeri, maksimumu ve artımları tanımlayabiliriz. Biz de arasında seçim yapabiliriz Numara, rozet, Yüzde, kesir, İlmi ve sayısal sistemher biri aşağıdaki seçeneklerle.
 • artışlar artan ve azalan bir ok vasıtasıyla değeri ayarlamamızı sağlar. Yine minimum değeri, maksimumu ve artımları tanımlayabiliriz. Daha önce olduğu gibi, biz de arasında seçim yapabiliriz Numara, rozet, Yüzde, kesir, İlmi ve sayısal sistemher biri aşağıdaki seçeneklerle.
 • Aşağıya doğru açılan menü, adından da anlaşılacağı gibi, aralarından seçim yapmak için sunmak istediğimiz farklı seçeneklere sahip bir menü tanımlamamızı sağlar. Ayrıca, önceden seçilmiş ilk menü seçeneğiyle mi yoksa boş hücreyle mi başlamak istediğimizi tanımlayabiliriz.

Resim 2021 04 01 At 10 08 32

saat iPhone veya iPad bu seçenekler de mevcuttur. Aslında, bunları eklemek için, adımlar az önce gördüklerimize çok benzer, bunlar:

 1. Kontrol eklemek istediğimiz hücreleri seçiyoruz.
 2. Üst kısımdaki fırça şeklindeki düğmeye dokunuyoruz.
 3. sekmesine giriyoruz Biçim.
 4. arasında seçim yapıyoruz Regülatör, artışlar, Aşağıya doğru açılan menü, onay kutusu veya Yıldız Derecelendirmesi.
 5. dokunuyoruz i yanında Regülatör, artışlar veya Aşağıya doğru açılan menü seçeneklerinize erişmek için

Söylentilere göre yeni Apple TV uzaktan kumandası üçüncü taraf donanım olduğu ortaya çıktı

Bu kadar basit. Bu şekilde, bir dahaki sefere Sayfalar elektronik tablosuna daha fazla esneklik vermemiz gerektiğinde, elimizde sayıların çok ötesine geçen birkaç seçeneğimiz olduğunu bileceğiz. Kullanımı en kolay seçeneklerden bazıları.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Böylece Numbers sayfalarımıza onay kutuları, yıldız derecelendirmeleri ve daha fazlasını ekleyip yapılandırabiliriz.aslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…