Böylece Facebook hesabınızın ele geçirilip geçirilmediğini öğrenebilirsiniz.

Facebook’un dünya çapında 533 milyon kullanıcıyı etkileyen bugüne kadarki en büyük kullanıcı verisi ihlalini öğrendikten sonra ve İspanya’da yaklaşık 11 milyon kullanıcıasıl endişeniz bilmek olacak hesabınızın etkilenenler arasında olup olmadığı.

Bunu yapmak için, aşağıdaki satırlarda açıklayacağız kişisel verilerinizin tehlikede olup olmadığını nasıl kontrol edebilirsiniz.

Böylece Facebook hesabınızın sızdırılanlardan biri olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabınızın bu büyük sızıntıdan etkilenip etkilenmediğini nasıl anlarsınız?

The Verge sayesinde kontrol etmek için iki yönteme erişimimiz oldu e-posta adresimiz veya telefon numaramız ise filtre edilmiştir.

Daha fazla bilgi: Tüm Facebook fotoğraflarınızı cep telefonunuzdan nasıl silebilirsiniz?

En çok önerilen seçenek Etkilenen kullanıcılar arasında olup olmadığımızı kontrol etmek, genellikle veri ihlallerini izlerBen Pwned Oldu mu denir.

Son günlerde, bu platformun yaratıcısı Troy HuntTwitter hesabında, web sitesinden filtrelenip filtrelenmediğini zaten kontrol edebileceğimizi duyurdu. postamız veya telefon numaramızçünkü başlangıçta bu sorgu yalnızca e-posta ile yapılabilir.

Bu web sitesinin çalışması gerçekten çok basit: bir kez eriştiğimizde, içinde aramamız gereken bir arama kutusu buluyoruz. e-posta adresimizi veya cep telefonu numaramızı girin ve adı geçen kutunun sağında görünen seçeneğe tıklayın. pwn?.

Bu yapıldıktan sonra biz onay görünecek hesabımızın etkilenip etkilenmediği arama kutusunun hemen altında.

Kandırıldım mı

Kandırıldım mı

ikinci alternatif Facebook verilerimizin sızdırılıp sızdırılmadığını kontrol etmek için sadece bize izin verecek olan The News Every Day web sitesi aracılığıyla doğrulamayı cep telefonu numaramızı kullanarak gerçekleştirin.

Bu web sitesinde, neler olduğunu açıklayan bir metin ve önceki web sitesinde olduğundan daha küçük bir arama kutusu görünecek ve altta, uluslararası önekimizin önüne telefon numaramızı girin 34 olan.

Her Gün Haberler

Her Gün Haberler

Bu nedenle, tanıtmalıyız bu önek ve ardından cep telefonu numaramızdüğmesine tıklayın Kontrol ve, hemen altında onay görünecek telefon numaramızın bu büyük sızıntıdan etkilenenlerden biri olup olmadığı.

Daha fazla bilgi: Gizliliğinizi korumak için tamamen anonim bir Facebook profili nasıl oluşturulur: adım adım kılavuz

Kişisel verilerinizin ifşa olması durumunda, Facebook hesabınızı korumak ve bu şekilde ifşa olmanızı önlemek için yapmanız gerekenleri açıkladığımız bu makaleyi incelemenizi öneririz. Kimlik hırsızlığı kurbanı.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Facebook hesabınızın ele geçirilip geçirilmediğini bilmeniz için giriş ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…