Böylece Box’ta hangi klasörlerin senkronize edileceğini seçebiliriz.

Box, birçok kişinin dosyalarını ve belgelerini kaydetmek için kullandığı bir hizmettir, çünkü gerçekten kullanışlıdır. Halihazırda kullananlar veya kullanmayı planlayanlar için bugün göreceğiz. Box’ta hangi klasörün senkronize edileceğini nasıl seçebiliriz.

Bulut depolama hizmetleri sayesinde saklamamız gereken tüm dosya ve klasörleri bilgisayarımıza kaydetmenin yanı sıra kaydedebiliyoruz. Box’ı gerçekten ilginç kılan özelliklerden biri, bu dosyaları diğer kullanıcılarla paylaşabilmemize yönelik olması ve bu konuda işleri çok daha kolay hale getirmesidir.

Box, web sayfasına erişerek tarayıcımız aracılığıyla çalışır, ancak bilgisayar için kendi programı da vardır, bu işleri çok daha kolay hale getiren bir şeydir ve elbette Windows ve Mac ile tamamen uyumludur. Android veya iOS işletim sistemimiz olsun, mobil cihazlar.

Kutu hakkında bilmeniz gerekenler

 • Ücretsiz hesap depolama 10 GB ve maksimum dosya yükleyebiliriz 250 MB.
 • Bireyler için, maliyeti olan bir ödeme hesabı vardır. ayda 9 euro bize ne verir 100 GB ve dosyalar 5 GB.
 • Dosyalarımıza şuradan erişebiliriz: herhangi bir yerWindows, Mac, Android veya iOS cihazlarında olsak bile her şey senkronize olduğundan.
 • Yapabileceğiz oluştur, kutunun içinde, klasörler tüm bilgilerimizi düzenlemek için. Bu organizasyon, sahip olduğumuz diğer cihazlarla senkronize edilecek.
 • için internete sahip olmamıza gerek yok belgelere erişim zaten cihazda var. Daha fazla bilgi eklersek, internet geri geldiğinde otomatik olarak senkronize olur.
 • Box, dosyalarla ilgili ayrıntılar hakkında bizi bilgilendirmek için dosyalara yorumlar eklememize izin verir.
 • Dosyaları ve hatta klasörleri, onlara gönderdiklerimize erişebilmeleri için bir bağlantı göndererek diğer insanlarla paylaşabileceğiz.
 • Diğer kişiler belirli bir klasörü kullanmaya davet edilebilir.
 • Box, sahip olduğumuz dosyaları SSL ve kriptografik bir algoritma ile korur.

Box’ta hangi klasörlerin senkronize edileceği nasıl seçilir

Kutu paneli web

Box’ın kurulu olduğu tüm cihazlarda görünmesi için hangi klasörlerin senkronize edilmesini istediğimizi seçebileceğiz. Bilgisayardan, tabletten veya mobil cihazımızdan herhangi bir hareket yaptığımız anda bu klasörlerin paylaşılacağını netleştirmenin bir yolu. Herhangi bir değişiklik diğerlerini etkileyecektir.

İşlemin ilk bölümünü tarayıcımızdan yapmak ve ardından bir cihazdan diğerine geçmek uygundur. Her durumda, sistem her iki durumda da pratik olarak aynı olacaktır.

Box web sitesinden erişiyoruz ve kimlik bilgilerimizi, yani e-posta ve şifremizi girdikten sonra aşağıdakileri yapmalıyız:

 • Senkronize edilmesini istediğimiz tüm dosya veya klasörler Box’ın genel klasörünün içinde olmalıdır. Bu, bunun zamanı geldi dedi kök klasör. Hem dosya hem de klasör olarak ihtiyacımız olan bilgileri koyalım. Bağlantınızın yükleme hızına ve hacmine bağlı olarak, bu az ya da çok zaman alacaktır.
 • Artık Box’ın kök dizinine eklenmiş dosyalara sahip olduğumuza göre, sıra ne istersek senkronize et. Klasörler veya dosyalar olabilirler, işte her birinin zevkine göre.
 • Bunu yapmak için, belirli dosya veya klasör üzerinde farenin sağ tuşu ile tıklamalıyız, üzerine tıklayın. daha fazla hareket ve sonra seçin Senkronize.

Kutu Senkronize Et

 • O anda nasıl bir mavi tıklama çemberi adının yanında, bu zaten senkronize olduğu anlamına gelir.

Şimdi Box’ı cihazlarımıza kurmanın ve senkronize edilen klasör veya dosyaların cihazlarımızda da görünmesinin zamanı geldi.

İstemciyi Windows’a (Box Drive) kurmayı seçersek, onu açıp ilgili kullanıcı adı ve şifreyi girdiğimizde, web üzerinde henüz senkronize ettiğimiz aynı klasör veya dosyaların otomatik olarak nasıl görüneceğini göreceğiz.

 • Bunu yapmak için üzerine tıklamamız gerekiyor. simge görev çubuğunda görünen
 • Daha sonra ekranın sağ tarafında klasör çizimi. O çizime tıklamalıyız.
 • İşte bu anda, kutu klasörü senkronize ettiğimiz tüm dosya ve klasörlere sahip olacağımız yer.

Windows 10'daki Kutu

Hem iOS hem de Android mobil cihazların sürümlerinde aynı şey olacak, çünkü oturum açtığımızda senkronize ettiğimiz tüm veriler onlarla çalışabilmemiz için görünecek.

Kutuda Senkronizasyon

İhtiyacımız olan cihazlarda Box’a sahip olduğumuz anda, o klasörle çalışma zamanı. Bu, Windows bilgisayarımızı Box’ta sahip olduğumuz bilgilerle kullanacaksak, değişiklikleri senkronize olmayan başka bir klasörde değil, aynı klasörde yapmamız uygun olur.

Aynı örnekten devam etmek için Windows Box’ta oluşturduğumuz klasörde değişiklikler yaparsak ve özellikle yeni bilgiler eklersek veya bir şeyi değiştirirsek, tüm bunlar cihazların geri kalanına yansıtılacak. Bu son derece olumlu, çünkü bu tür hizmetle ilgili ilginç olan şey, istediğimiz yerden ve ihtiyaç duyduğumuzda erişebilmek için tüm güncel bilgilerimize sahip olmamızdır.

Box’ta bir şeyi değiştirsek bile ve o anda internet sinyalimiz yoksorun olmayacak, çünkü ağın tam olarak geri yüklendiği anda, değiştirilen her şey otomatik olarak senkronize edilecek.

Gördüğünüz gibi Box, bilgilerimizi bulutta depolamak için mükemmel bir seçenektir. Ek olarak, her şey senkronize olduğundan, değiştirdiğimiz her şey, bu bulut depolama hizmetine sahip olduğumuz tüm cihazlarda kullanılabilir, bu da ona büyük bir katma değer sağlar. Şüphesiz, Box bu tür bir platformda mükemmel bir seçenektir.

ADSLZone’da ilk olarak Box’ta hangi klasörlerin senkronize edileceğini seçebileceğimiz gönderisi çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…