Böylece aynı anda birkaç Gmail iletisini iletebiliriz

Hiç şüphe yok ki gmail Dünyanın en yaygın kullanılan e-posta hizmetidir, geniş depolama alanı, ilginç işlevleri sayesinde internete bağlı herhangi bir cihazdan e-postaya erişmek mümkündür ve tüm bunlar ücretsizdir. Ayrıca, yapabiliriz birçok ekstra özellik ekleyin Google Chrome tarayıcısından kullandığımızda posta hizmeti için geliştirilen geniş uzantı kataloğu aracılığıyla.

Daha sonra, iletileri göndermenin veya iletmenin birkaç yolunu göstereceğiz; bu, Gmail’i daha kolay bir şekilde ele almanız için kesinlikle kullanışlı olacaktır. Aynı anda birkaç mesajın nasıl iletileceğini, toplu mesajların veya aynı anda birkaç kişiye e-posta olarak nasıl gönderileceğini bilmek ve bunları özelleştirmek çok yardımcı olabilir. Bu makaleyi okumayı bitirdikten sonra tüm bunları nasıl yapacağınızı bilmenizi istiyoruz.

Aynı anda birden çok Gmail iletisini iletin

Bu görevi gerçekleştirmeden önce, Google Chrome için bir uzantı indirmemiz gerekiyor. Gmail için Çoklu Yönlendirme. Aynı bağlantıdan Chrome Web Mağazası’ndan tarayıcıya eklenebilir ve adından da anlaşılacağı gibi, aynı anda birkaç Gmail iletisini iletmenize olanak tanır.

Bu nedenle, bazı kişilerimize birkaç e-posta iletisi iletmek istediğimizde, artık iletilerin her birini ayrı ayrı incelememiz gerekmeyecek, ancak Gmail’den Chrome için bu uzantı sayesinde hepsini bir kerede yapabileceğiz.

Yükledikten sonra, Gmail sitesini açmamız gereken zamandır.

 • Şimdi bir veya daha fazla mesaj seçin gelen kutumuzdan posta.
 • nasıl bir göreceğiz çöp kutusunun hemen yanında yeni simge bu, seçilen mesajı veya mesajları hızlı bir şekilde iletmemizi sağlar.

gmail'de ilet

 • Bunu yaptığımız anda, seçilen mesajları iletmek istediğimiz kişilerin e-posta adreslerini belirtebileceğimiz bir pencere açılacaktır. Uzantı bize göstereceği için onları ezbere bilmemiz gerekli değildir. kişiler yazdığımız adrese veya ada karşılık gelen, tıpkı Gmail’de olduğu gibi.
 • Tüm adresler girildikten sonra, sadece butona tıklamamız yeterli. Çok Yönlü ve yönlendirme otomatik olarak yapılacaktır.

gmail yönlendirme

Bu nedenle, bu seçeneğe erişmek için iletmek istediğimiz mesajların her birini tekrar tekrar girmek zorunda kalmayacağız. Bu şekilde onları sadece gelen kutusundan seçmemiz, alıcının veya alıcıların adresini belirtmemiz gerekecek ve her şeyi çözmüş olacağız.

Aynı e-postayı kişiselleştirerek birkaç kişiye gönderin

Aynı mesajı birkaç kullanıcıya gönderebilmek, ancak her biri için kişiselleştirebilmek için, Google e-tabloları için Adres Mektup Birleştirme eklentisini yüklememiz ve ona ilgili izinleri vermemiz gerekir, aksi halde düzgün çalışmayacaktır.

 • Yüklendikten sonra, kullanabilmemiz için zaten eklentiye sahip olduğumuz Google Dokümanlar’da bir e-tablonun nasıl açıldığını göreceğiz.
 • Şimdi gidelim şablon oluştur Adres Mektup Birleştirme ile göndermek istediğimiz mailin üzerine tıklayarak Aksesuarlar.
 • Şu anda seçeneği aramalıyız Eklerle Adres Mektup Birleştirme ve daha sonra Birleştirme Şablonu Oluştur.
 • E-tabloya nasıl ekleneceğini otomatik olarak göreceğiz. farklı sütunlara sahip başlık ad, soyad, e-posta adresi, ekli dosyalar, sevkiyat tarihi ve durumu gibi.

Bu sütunlar düzenlenebilir, ancak her şeyin doğru çalışması için zorunlu olduklarından onları silmemeliyiz.

 • Şimdi üzerine tıklayarak kişileri ekleyeceğiz Aksesuarlarsonra Eklerle Adres Mektup Birleştirme ve sonra Google Kişilerini İçe Aktar. Bu nedenle, kişilerimizi Google’dan içe aktaracağız ve bunları excel’in sütunlarına yerleştirebiliriz.
 • Omurga Planlanmış tarih kişiselleştirilmiş mesajların gönderilmesini istediğimiz tarih ve saati burada belirtebiliriz.
 • Excel’i istediğimiz gibi tamamladıktan sonra, e-posta mesajını oluşturacağız ve bunun için Gmail’e gitmeli ve tıklamalıyız. Yeni mesaj oluştur.
 • Mesajı yazıyoruz ve kişiselleştirmek istediğimiz kısımlara sözdizimini yazmamız yeterli. {{Alan adı}}alan adını Excel şablonumuzun sütununun adıyla değiştirmemiz gerektiği açıktır.

Gmail'de kişiselleştirilmiş içerik

Şimdi bize kalan tek şey adres mektup birleştirmeyi ayarlamak, bu yüzden aşağıdakileri yapmamız gerekiyor:

 • Google Dokümanlar sayfasına dönüyoruz ve Eklentiler’i ve ardından Eklerle Adres Mektup Birleştirme ve sonra tıklıyoruz MailMerge’ı yapılandırın.
 • Şimdi gönderici verilerimizi tamamlamalı ve tuşuna basmalıyız. Devam et.
 • Daha sonra seçeceğiz Şablon olarak mevcut bir Gmail taslak iletisini kullanın ve Gmail taslağını seçin.
 • Bu ekranda, her şeyin yolunda gittiğini görebilmemiz için bir test göndermemize izin veriyor ve eğer öyleyse, sadece düğmesine basıyoruz. Adres Mektup Birleştirmeyi Çalıştır, Adres Mektup Birleştirme elektronik tablosundan, kişiselleştirmenizle birlikte her kişiye otomatik olarak e-posta göndermeye başlar.

Aynı e-postayı aynı anda birkaç kişiye gönderin

Gmail’de bir e-posta yazabilir ve aynı anda birkaç kişiye gönderebiliriz, yani toplu e-posta olarak bilinir. Bu görevi gerçekleştirmek için şu adımları izlemeliyiz:

 • Gmail’e giriyoruz, giriş yapıyoruz.
 • Tıklamak Yazı yazmakekranın sol tarafındaki düğmesine basın.
 • Ardından, tıklıyoruz İçinarasında seçim yapabileceğimiz başka bir menünün görünmesine neden olacak Kişilerim, tüm kişiler Veya herhangi biri kişi grubu ki biz yarattık.
 • İstediğimiz seçeneği seçtikten sonra üzerine tıklayın. hepsini seç ve tüm kişilerin bir kerede nasıl işaretlendiğini göreceğiz. Mesaj göndermek istemediğimiz kişileri kaldırabiliriz ve bunu yaptıktan sonra üzerine tıklayın. Seçmek.
 • Yapmamız gereken son şey, konuyu, mesajın metnini yazmak ve bitirdikten sonra sadece tıklamamız gerekecek. Göndermek. Bu kadar kolay.

Birden fazla Gmail mesajını aynı anda iletebilmemiz için ADSLZone’da ilk kez ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…