Böylece Apple Watch'ınızda yakılan günlük kalorileri görebilirsiniz.

Böylece Apple Watch’ınızda yakılan günlük kalorileri görebilirsiniz.

Akıllı saate sahip bir uygulama ile bu bilgiyi kontrol edebilirsiniz, ancak iPhone’dan da mümkündür.

Spor yapmakla ilgilenen herkes, aktivitelerini bir cihazla izlemek ister. Akıllı saatlerin devreye girdiği yer burasıdır, fiziksel performans verilerini toplayabilen cihazlar. Onları gör Apple Watch’ınızda yakılan kaloriler Başvurmanız gereken en faydalı verilerden biridir.

Özellikle sezgisel watchOS arayüzü nedeniyle yapılması çok basit bir işlemdir. Gün sonunda veya bir fiziksel aktivite yaptıktan sonra yaktığınız kalorileri görmek için bu bilgilere nasıl ulaşacağınızı adım adım göstereceğiz.

Apple Watch’ta Aktiviteyi Takip Edin

Tüm bunlar, gün boyunca fiziksel aktivitenizi izleyen Apple Watch’taki Aktivite uygulaması aracılığıyla görüntülenebilir. Simge bir ile temsil edilir renkli yüzük setine kadar kalktığınızın ve ne kadar hareket ettiğinizin sıklığını ölçer.

Aynı halkalar, sizi her gün daha fazla hareket etmeye ve egzersiz yapmaya teşvik eden, böylece yerleşik bir yaşam tarzından kaçınan şeydir. bu kırmızı renk yüzük yakılan kalorileri gösterir, yeşil renk ılımlı bir egzersiz etkinliği yaptığınız dakikaları gösterir ve mavi renk ne kadar süredir ayakta olduğunuzu gösterir.

Öte yandan, Apple Watch’ta belirli bir egzersiz seansında yakılan kalorileri ölçmek istiyorsanız, yalnızca o aktiviteye ilişkin verileri ölçmek için söz konusu spora başlamanız gerekir. Karşılaştığımız durumda, ortalama kalp atış hızı, adım sayısı veya yakılan toplam kalori gibi günün daha genel verilerini kontrol edebilirsiniz.

Apple Watch’ta yakılan kalorileri nasıl görebilirim?

Akıllı saatten harcanan kaloriyi kontrol etmek için mobil uygulamaya girmeye gerek kalmadan söz konusu bilgilere ulaşmak için birkaç hareket yapmanız yeterli. Ancak, yalnızca en temel verileri göreceksiniz.

  1. Birinci olarak, Aktivite uygulamasını açın üç farklı renkli halka ile temsil edilen ayarlamak için Apple Watch’ta.
  2. “Açıklamalarını okumak için sola kaydırın”Hareket“, “Egzersiz yapmak“Y”ayakta“.Apple Watch'ta yakılan kalorileri görün
  3. Kullan dijital taç cinsiyetinizi, yaşınızı, kilonuzu, boyunuzu ve tekerlekli sandalye kullanıp kullanmadığınızı belirlemek için.
  4. Bir seçin aktivite düzeyi ve hareket etmeye başlayın.
  5. Verileri kontrol etmek için, ekranı gördüğünüzde dijital kurma kolu ile aşağı kaydırın. aktivite halkaları yakılan kalorilerin nerede olacağı.

İPhone uygulamasında yaktığınız kalorileri nasıl kontrol edebilirsiniz?

Bahsettiğimiz gibi Apple Watch üzerinde sadece çok temel verileri, özellikle aktif olarak yakılan kalorileri görebileceksiniz. Vücudun temel ihtiyaçları için, uyurken ve hatta yemek yerken ortaya çıkan pasif yanma. Ek olarak, daha fazla veriye başvurmak için tüm genişletilmiş bilgileri içeren iPhone uygulaması vardır:

  1. iPhone’dan, Aktivite uygulamasını açın yüklemiş olduğunuz.
  2. Arayüze girer girmez, aynı renkli halkaları göreceksiniz Yaptığınız fiziksel aktivite ile Apple Watch’ta bulunanlar.Yakılan kalorileri görün iPhone Activity uygulaması
  3. Ekranı biraz aşağı kaydırırsanız, yakılan kalorilerle ilgili verileri göreceksiniz. Kısımda “Toplam“, aktif ve pasif olarak tüketilen var.
  4. Öte yandan, önceki aylardaki faaliyet geçmişini görebilirsiniz. sol üst köşeye tıklayarakbir tür takvimin görüneceği yer.

Hem Apple Watch’tan hem de mobil uygulamadan her gün bunlara ulaşmak için hedefler ve hedefler belirleyebileceğinizi ve böylece fiziksel hareketi motive edebileceğinizi unutmayın. Hem gün içinde tüketilen kaloriler hem de attığınız adımlar için hedefler belirlemeniz mümkün.

İlgili konular: öğreticiler

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!

Leave a Reply