‘Bowser’s Fury’, Nintendo’nun son sürümünde fazladan bir şey: Super Mario’nun gelişmeye devam edebileceğinin kanıtı

Nintendo Switch için ‘Süper Mario 3D Dünyası’ hakkında hepimizin kabul ettiği (ve kabul ettiğimiz) birkaç şey vardı. İlk ve en bariz olanı, Wii U için sekiz yıl önce ortaya çıkan oyun, tazeliğinden veya güçlülüğünden hiçbir şey kaybetmemişti.. Bunun olduğunu doğrulamak için sadece ilk çubukları oynamanız, birkaç seviyeden geçmeniz gerekiyor. Switch ayrıca, garip bir şekilde, her şeye çok iyi uyan harekete biraz ekstra hız katıyor.

Bu tuhaf deney, ‘Süper Mario’nun türün mekaniğiyle (yani ‘Mario’ türü) sonsuz flörtlerinin bir parçasıydı ve bizi yerçekimi ve ‘Süper Mario’nun uzayları ile ilgili deneylere götürmüştü. Galaksi’, özellikle favorilerim veya ‘Odyssey’den çok küçük, neredeyse klostrofobik ortamlardan açık alanlar yaratmanın zorlu yolu. ‘Süper Mario 3D Dünyası’, klasik 2D oyunları 3D mekaniklerle birleştirmeyi başardı (ve dikey keşfe izin veren bir kedi, bununla şaka değil).

Super Mario Odyssey, Nintendo Switch için bugüne kadarki en büyük başyapıt

En son ‘Odyssey’ için bir tür prova olarak, Wii U’nun ‘Süper Mario 3D Dünyası’ da Mini seviyelerden veya testlerden geniş bir dünya yaratmak için oynadım, evet, açık ve girip çıkabileceğiniz irade Bu daha küçük seviyelerin her biri, diğer karakterleri kovalamak veya daha fazlasını keşfetmek için bağımsız denemeler olarak işlev görür. Ve buna, bulmaca türü olan Kaptan Toad’ın belirli seviyeleri eklenir.

Gerçekte, ‘Süper Mario 3D Dünyası’na Wii U versiyonu hakkında daha önce söylenenlerin uzantısı olmayan çok az övgü atılabilir, ancak zamanın geçişi bir şeyi fark etmemizi sağlıyor: yumuşak ama canlı renkler, karakter tasarımları ve ayarlar geçici modayla kesinlikle alakasız bu oyunu görsel olarak mevcut bir oyunla karşılaştırılabilir hale getiriyorlar. Nintendo genellikle bir balonun içinde tecrit altında yaşamakla suçlanır, ancak sekiz yıl sonra bu tür oyunlarda bu politika mantıklı geliyor.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/74/69/24/5ff62ba23bef07e102/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/72/3e/c3/5ff62bfd4bd22faf4f/orijinal/mario-3d-world-thumbnail.jpeg»}

Ama aynı zamanda, bu sefer bizde fazladan var.

‘Bowser’s Fury’: Bir Titanın Öfkesi

‘Bowser’s Fury’, görünüşe göre, ana oyuna (Wii U klasiğinin yeni versiyonu) bir ektir ve Mario’nun mükemmel düşmanının yüzleşme/kurtarma argümanından daha fazla yenilik içermez. Ve ayrıca bir Zelda’nın zaman yaylarına bıyıklı bir selam olduğu söylenebilecek ilginç bir döngüsel ışık ve karanlık mekaniği.

Ancak orijinal oyun ‘Bowser’s Fury’nin ne kadar uzantısı olursa olsun aradan sekiz yıl geçtiğini unutmamalıyız. Bu oyun bu avantajı çok dikkate alır ve örneğin oyuncunun kamerayı serbestçe hareket ettirmesine izin verir. Böyle basit bir tasarım kararı, Mario tarafından keşfedilmemiş bir ülkede zaten bir adım daha: 2D birçok yönden yayınlanıyor, diğerlerinde açık dünyalar.

Değiştir Sm3dwbowsersfury Ekran Görüntüsü 28 Kopyala 0

Oyun, selefinin ve eşlik eden paketin konseptini birkaç adım öteye taşıyor ve burada, her zaman olduğu gibi, yeni alanlar açmak için para toplamanız gerekiyor. Ama bu durumda bir takımadadayız ve her ada farklı bir şekilde çözülür: keşif, savaş, zamana karşı engeller, kovalamacalar, bulmacalar. Başka bir deyişle, Mario dünyası, neredeyse onlarca yıllık oynanabilir tarihin bir özeti gibi, bu vesileyle, aynı zamanda tarihinin en özgür ve en kapalı dünyasıdır. Kısa ve öz kanıtlar ve el ele, saf özgürlük.

Ancak buna ek olarak, Bowser ile olan çatışmalar, genel olarak Nintendo ve özellikle ‘Süper Mario’ tarafından çok az keşfedilen oynanabilir bir yol açar: patronlar. Karanlık Bowser’la (genellikle ondan kaçmaktan başka olası bir strateji olmadan) yüzleşmeler, genellikle olduğu gibi bir seviyenin doruk noktası değil, daha çok altında yer aldıkları muazzam kaiju ölçeği (başka bir yenilik) yeni sırlar ve gizli yollar açar mermilerin etkisiyle. Başka bir deyişle, bu kavgalar (ve Mario’nun cevap verme seçeneği olmayan girişleri) ilk bakışta göründüğünden daha stratejik.

Dokuzlara Mario: Bir grafik kartı için 1.500 dolarınız varsa, ışın izleme ile 'Super Mario 64' oynayabilirsiniz

‘Bowser’s Fury’nin diğer bir ana oyunla basit bir hediye oyunundan daha fazlası olduğu açıktır, ancak süresi nedeniyle (marios’ta normal sürenin üçte biri, ki bu oldukça fazladır) bir oyun olarak iyi uyduğu açıktır. anıtsal hediye. Ne olduğu, hiç şüphesiz dev bir Bowser şeklinde olmasa bile, olacakların bir önizlemesi: Mario’nun kendini tekrar etmemek için ama aynı zamanda kendine karşı dürüst olmaktan vazgeçmeden mutasyona devam edebileceği vaadidir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ‘Bowser’s Fury’, Nintendo’nun son sürümünde fazladan bir şey: Super Mario’nun gelişmeye devam edebileceğinin kanıtı aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…