Boeing başını kaldırmıyor: Motorun yandığı olaydan sonra, 777 model uçağın uçuşunun askıya alınması emrini verdi.

Yaralanma olmadı, ancak geçen Cumartesi 328 numaralı United uçuşunun yolcuları ne zaman iyi bir korku yaşadılar? Boeing 777’nin Pratt & Whitney PW4000 motorlarından biri alev aldı. Şimdi ise şirket yaptığı açıklamada, 69 model 777 uçağının, çalışır durumdaki PW4000 motoru ve depolanan 59 model ile uçuşunun askıya alınmasını tavsiye ettiğini duyurdu.

Tavsiye, olaydan birkaç gün sonra ve bu modelde ve motorlarda neler olduğuna dair bir soruşturma yürütme niyetiyle geliyor. Boeing 737 Max ile ilgili sorunun çözülmesinden haftalar sonra Boeing 777’deki bir sorun çözülmeye başladı.

Boeing aynı motora sahip uçakların uçuşunu durdurdu

Boeing’in açıklamasında şirket, Japonya Sivil Havacılık Bürosu veya ABD FAA gibi düzenleyici kurumların kararını desteklediğini açıklıyor. Arızalanan motorlarla tüm 777 modellerinin uçuşunun askıya alınmasını tavsiye ettiklerini açıklıyorlar ve Bu motorların şirketi Pratt & Whitney de bir inceleme yürütüyor..

“Boeing, United Airlines Flight 328 ile ilgili son olayları aktif olarak izliyor. NTSB soruşturması devam ederken, Pratt & Whitney 4000-112 motorlarıyla hizmette olan 69 777’nin ve depodaki 59’unun operasyonlarının FAA uygun denetim protokolünü belirleyene kadar askıya alınmasını öneriyoruz. Eyleme geçerken bu düzenleyicilerle birlikte çalışıyoruz. Bu arada, bu uçaklar yerde ve Pratt & Whitney daha fazla teftiş yapıyor.”

231 yolcuyla, olay uçuşu Colorado’dan Hawaii’ye gidiyordu, ancak gövde parçalarının bir kısmı gökten düştüğü için geri dönmek zorunda kaldı.

Yıl 2020 ve hala uçakların neden havada kaldığını tam olarak anlamıyoruz.

Boeing 777 modeli yalnızca ABD, Japonya ve Güney Kore’de faaliyet göstermektedir. Aslında, çoğu hava yolu şirketi, daha eski ve daha az verimli uçaklar olduğu için bu modeli zaten geri çekiyordu, ancak motorlarından biriyle olan olay bu süreci hızlandırabilir. Japonya adına ajans, Aralık 2020’nin başlarında bu motorlardan birinde de bir sorun yaşandığı için uçuşunu zaten yasakladı.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/40/dc/12/602d3d164bd22f9721/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/61/eb/73/602d3ddf3bef07b0fd/orijinal/uçakla seyahat-these-patents ile cehennem olabilir.jpeg»}

Resim | hız kuşu5280

– Haberler Boeing başını kaldırmıyor: Motorun yandığı olaydan sonra, 777 model uçağın uçuşunun askıya alınması emrini verdi. aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…