Bloomberg’e göre Apple, 6G bağlantısı üzerinde çalışacak mühendisleri işe alıyor

Bloomberg'e göre Apple, 6G bağlantısı üzerinde çalışacak mühendisleri işe alıyor

Doğru, 5G henüz tam olarak gelmedi ve şimdiden yeni neslinden bahsediyoruz. Öngörülere dikkat edersek 2030’a kadar gelmemesi gereken bir nesil. Yine de Apple’ın yayınladığı iş teklifleri çok açık: 6G bağlantısı üzerinde çalışacak mühendisler aranıyor.

Apple’ın kendisi tarafından geliştirilen bir bağlantı yongası

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/05/bb/e2/6020f29e3bef0706db/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/0a/6f/02/6020f2643bef0706d1/orijinal/bir aylık kullanım-5g-with-inlimited-data-as-the-experience-mini.jpeg»}

Apple’ın farklı cihazlar için tüm çipleri tasarlamaya başladığı bir geçiş sürecinde olduğunu uzun zamandır biliyor ve görüyoruz. Apple, işlemcilerden başlayarak yavaş yavaş işlemci mimarisi ekibinin sorumluluğuna bileşenler ekliyor, böylece temel bileşenler şirketin kendisi tarafından tasarlanıyor ve geliştiriliyor. Kendi gündeminizi belirlemenizi sağlayan bir hareketgelişmeleri en ince ayrıntısına kadar adapte edin ve üçüncü şahıs şirketlere bağlı kalmak zorunda kalmayın.

5G alanında en azından şimdilik Apple Qualcomm’un çiplerini kullanıyor ancak görünen o ki şirket kendi 6G çiplerini üretmekte geç kalmak istemiyor. Bloomberg’in bildirdiğine göre, Apple kalifiye mühendisler aramaya başlıyor Bu çiplerin geliştirilmesine başlamak için.

İş ilanında, “Gelecekteki Apple ürünleri üzerinde derin bir etkisi olacak yeni nesil kablosuz teknolojiyi inşa etmek için eşsiz ve ödüllendirici bir fırsata sahip olacaksınız” diye açıklanıyor. “Bu rolde, gelecek on yılda yıkıcı yeni nesil radyo erişim teknolojileri yaratmaktan sorumlu son teknoloji bir araştırma grubunun merkezinde olacaksınız.”

Pozisyonlar için işe alınan kişiler “radyo erişim ağları için yeni nesil (6G) kablosuz iletişim sistemlerini araştıracak ve tasarlayacak” ve “6G teknolojisi konusunda tutkulu endüstri/akademik forumlara katılacak”.

Apple’ın kendi gündemini belirlemesine, gelişmeleri en küçük ayrıntısına kadar uyarlamasına ve stratejik bileşenler için üçüncü taraf şirketlere bağımlı olmamasına olanak tanıyan bir hareket.

Mesaj çok açık ve geçen yıl Apple’ın Next G Alliance grubunun bir parçası oldu“Gelecek on yılda Amerika Birleşik Devletleri’ni 6G teknolojisinde ilerletirken, 5G’nin uzun vadeli bir evrimini inşa etmeye” bakıyor. Bu grup, yolculuğunu planlamaya başlamak için geçen Kasım ayında bir araya geldi ve Charter, Cisco, Google, Hewlett-Packard, Intel, Keysight Technologies, LG, Mavenir, MITRE ve VMware gibi sektörde önemli üyeleri içeriyor.

Şimdilik, kısa vadeli evrimi göz önünde bulundurarak, 2021 iPhone’ları için Apple’ın Snapdragon X60 modemi kullanmasının beklendiğini ve en yüksek hızlara sahip ilk 5G modem olarak onaylanan 2022 için X65 modelini bıraktığını hatırlayalım. 10 Gigabit. Her zaman olduğu gibi, ham hız ve “laboratuvar” rakamlarının gerçek dünyada ve günlük kullanımda her zaman hıza çevirmeyinama kesinlikle çok iyi bir başlangıç.

Fareyi takip eden bir Bulucu: Bir geliştiricinin macOS'ta simgeyi değiştirmesi için komik bir fikir

Her durumda, pil tüketimi, daha yüksek hızlar, daha uzun menzil veya teknolojideki genel gelişmeler açısından, Apple kendi modemleriyle ürünlerini piyasaya sürmeye karar verdiğinde önemli gelişmeler bekliyoruz. Bunu M1’in gelişiyle ve beklediğimiz ardışık yinelemelerle zaten gördük ve kesinlikle bağlantı alanında da göreceğiz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bloomberg’e göre Apple, 6G bağlantısı üzerinde çalışacak mühendisleri işe alıyoraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…