Bitwarden ile tüm şifreleriniz her zaman güvende ve korumalı

Bize faydalı bir hizmet sağladıkları onca yıla rağmen, şifreler hala mevcuttan daha fazla. Bunları yönetmemize yardımcı olan programlarımız olmasına rağmen, ekipman ve platformlarımıza erişimi en iyi şekilde korumaktan sorumlu olanlar bunlardır. Bu durum bitwardenaşağıda derinlemesine konuşacağımız bir çözüm.

Bahsettiğimiz bu koruma unsurlarının, verilerimizi ve hesaplarımızı onlara erişmemesi gereken kişilerden koruyan kilit olduğu söylenebileceğini unutmamalıyız. Ama elbette, yıllar geçtikçe şifre tanımladığımız artıyor ve zaten yarattıklarımıza ekleniyor. Ve bu sadece, kolayca hatırlayabileceğimiz herhangi bir erişim şifresi oluşturmakla ilgili değil.

Yapılması en tavsiye edilen şey, saldırganların ve korsanların öğrenmesini engelleyen sağlam ve güvenli anahtarlara sahip olmaktır. Bununla elde ettiğimiz şey, kendimizi gerçekten korumaktır. kişisel bilgi yetkisiz erişim. Günümüzde pek çok kullanıcının hala bunları kullanmak gibi kötü bir alışkanlığa sahip olduğu doğrudur. şifreler. Bununla gerçekten kastettiğimiz, birçoğunun, önerilenin aksine, unutmak için basit anahtarlar kullanmasıdır.

Düzinelerce karmaşık şifreyi hatırlamanın neredeyse imkansız olduğu doğru, ancak elimizde alternatif çözümler var. Bunun için biraz da bahsedeceğimiz Bitwarden örneğinde olduğu gibi şifre yöneticileri olarak bilinenleri kullanabiliriz.

Bitwarden kullanmaktan ne gibi faydalar elde ederiz?

Bu noktada bilmemiz gereken ilk şey, bu şifre yöneticilerinin yeni şifreleri saklayan uygulamalar olduğudur. anahtarlar yarattığımız Tahmin edebileceğiniz gibi, bu şekilde kurtardığımız şey onları ezberlemek zorunda kalmaktır. Gerçekte, bunların tümü, hatırlamamız gereken ve diğerlerine erişmemizi sağlayan bir ana anahtar tarafından korunmaktadır. Aynı zamanda, bu programlar genellikle bize onları en iyi şekilde güvende tutmak için bir şifreleme sistemi sunar.

Bu nedenle, tahmin edilmesi kolay olduğu için, şifre yöneticileri, sadece kendi tanımladığımız ve diğerlerine erişmemizi sağlayan ana şifreyi ezberleriz. Ve bu unsurların giderek daha karmaşık hale geldiğini hesaba katarsak, Bitwarden gibi çözümlerin kullanışlılığı şüphesizdir. peki, başvuru burada bahsettiğimiz, bulutta çalışan çevrimiçi bir çözümdür. Bu nedenle, ihtiyacımız olan ilk şey hizmete kaydolmaktır. Burada e-postamız ve bahsettiğimiz ana anahtar ile kullanıcıyı tanımlıyoruz.

bitwarden hesabı oluştur

O andan itibaren şifre hizmetinde kendi kullanıcımız ve hesabımız olacak. Bu nedenle, ona erişmek için tekrar tanıtıyoruz. veri ve böylece ana arayüzüne erişebilir ve çalışmaya başlayabilir. Aynı şekilde bize gönderdikleri bir e-postadan da programı bu şekilde indirebileceğiz. masaüstü bilgisayarveya mobil cihazlar için.

giriş bitwarden

Bitwarden arayüzünü kullanın ve yararlanın

Başlangıçta, Bitwarden uygulama alanımıza ilk eriştiğimizde, önceden tanımlanmış öğelerimiz olmadığını görüyoruz. Bununla demek istediğimiz, sahip olmadığımız oluşturulan şifreler, bu yüzden yeni öğeler eklemeye başlamamız gerekecek. Bu, yalnızca Öğe ekle düğmesine tıklayarak elde ettiğimiz bir şeydir. Bu yeni parolayla ilişkilendirilecek çeşitli verileri belirleme olanağımızın olduğu yeni bir pencere açılır. Bu, türünü, kullanıcısını, şifresini, istersek onu kaydettiğimiz klasörü vb.

şifre oluştur

Bu girdileri ana arayüzün sol tarafında bulduğumuz türlere, kategorilere göre sınıflandırabiliriz. Bu bize Giriş, kartlar, kimlikler, not vb. ise bunları ayırma imkanı verir. Aynı şekilde kendimizi daha iyi organize etmemizi sağlayacak kendi klasörlerimizi oluşturabiliriz. Bu, oluşturduğumuz tüm bu içeriği depoladığımız Kasam bölümüne atıfta bulunur. Tüm bunların bir şifreleme ile korunduğunu söylemek için 256 bit AES algoritması.

Ek Bitwarden Özellikleri

Ancak buradan yapabileceğimiz tek şey bu değil, çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi, bu çözümler genellikle ek işlevler sunar. Ve size göstereceğimiz gibi, bu dava daha az olmayacaktı. Görünüm menüsüne erişmemiz yeterli. Windows istemcisi, bizim için çok yararlı olacak bir işlevsellik bulmak için. Güçlü bir şifre üreticisine atıfta bulunuyoruz. Bunları yeni hesaplarımızı daha iyi korumak için kullanabiliriz ve bunlar da otomatik olarak buraya kaydedilir.

bitwarden güvenli anahtarı

Öte yandan, aynı menüde bir şifre geçmişi oluşturulan veya bu öğeler için bir arama motoru. Programda yeni girdileri sakladığımız için bizim için çok faydalı olacak. Aynı şekilde Hesap menüsüne gidersek, bunun birkaç bölümünü yönetme imkanına sahip olacağız. Bu, ana erişim parolasını değiştirmemize veya bir iki faktörlü kimlik doğrulama aynısı.

İki adımlı kimlik doğrulama

Bitwarden nasıl indirilir

Burada bilmemiz gereken ilk şey, Bitwarden’ın bize ücretsiz bir çalışma modu sunmasıdır. Ama aynı zamanda yıllık 10 dolar fiyatı olan Premium modunu da kullanabiliriz. Bu, diğer avantajların yanı sıra bir gigabayt şifreli alan, acil durum erişimi veya iki faktörlü kimlik doğrulamayı içerir. Aynı şekilde yılda 40 dolara modalite ile altı kullanıcıya kadar kullanım imkanının açıldığı aile planına ulaşabiliyoruz. Ödül.

Her durumda bizi en çok ilgilendiren planın tadını çıkarmak için bunu bu bağlantıdan yapabiliriz.

Bitwarden’a alternatifler

Son Geçiş

Bu, bu türün en iyi bilinen tekliflerinden biridir. Şifrelerimizi yönetmekten sorumlu bir programdan bahsediyoruz ve sadece master’ı ezberlememiz gerekecek. Bize bir şifreleme En yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için 256 bit AES. LastPass, kişisel kullanım için otomatik ve rastgele şifreler oluşturmanıza olanak tanır. Bütün bunları bu bağlantıdan elde ediyoruz.

1Şifre

Burada başka bir hizmet buluyoruz şifre yönetimi şifrelerimizi güvenli bir şekilde saklamaktan sorumludur. Tüm büyük tarayıcılar için uzantıları vardır ve oluşturduğumuz veritabanı 256 bit AES algoritması ile şifrelenmiştir. Yorumunu yaptığımız bu diğer öneriyi test etmek için buradan yapıyoruz.

Dashlane

Bu, kimlik bilgilerimizi güvenli bir yerde muhafaza edebilmemiz için başka bir popüler şifre yöneticisidir. AES 256-bit şifreleme kullanır ve program kodları, Wi-Fi tuşları, notlar, vb Bu diğer alternatifi bu bağlantıdan deneyebiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…