Bitcoin olmayan ancak bilmeniz gereken 10 kripto para birimi

bu kripto para birimleri son aylarda ikinci bir yeniden doğuş yaşadılar, önceki yükselişin engellerini aştılar ve fiyatlarında tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştılar. Bir önceki yükselişten bu yana, en iyi madeni paralar kullanımda kaldı ve fiyatları yükselirken, çok umut verici özelliklere sahip diğerleri ortaya çıktı. Bu nedenle, hangisinin en iyi madeni para olduğunu göreceğiz. bitcoine alternatifler Ve neden onları bilmelisiniz?

Ethereum (ETH)

bu en popüler ikinci kripto para birimi Piyasadaki grafik kartı sıkıntısı da piyasanın suçlusu. Algoritması, onu yaklaşık üç ay içinde 3070’lik bir yatırımı (gerçek piyasa fiyatından) geri alabileceğiniz NVIDIA RTX gibi kartlarla madencilik için ideal kılar.

Onun blok zinciri belirli bir şekilde çalışır, çünkü merkezi olmayan olmasının yanı sıra programlanabilir, böylece geliştiriciler, dapps adı verilen yeni merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için kullanabilir. Bu sayede, daha sonra göreceğimiz gibi, diğer para birimleri de blok zincirini kullanabilir. Aynı zamanda NFT’lerin kullandığı blok zinciridir.

BinanceCoin (BNB)

Kripto para borsası portalı Binance tarafından oluşturulan bu kripto para, günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Yüzde tasarruf karşılığında Binance komisyonları için bir ödeme aracı olarak başladı, ancak yavaş yavaş daha fazla ödeme sağlayıcı bunu kullanıyor. Ethereum blok zincirini kullanır.

BitcoinCash (BCH)

nedeniyle Bitcoin çatalı olarak ortaya çıktı. yüksek komisyonlar Bitcoin şu anda neye sahip? Bu nedenle Bitcoin, tasarruf ve yatırım için iyidir, ancak bir ödeme aracı olarak Bitcoin Cash gibi diğer para birimlerini kullanmak daha karlı. Bununla birlikte, değeri son yıllarda Bitcoin’inkiyle hızla yükselmedi.

Tether (USDT)

USDT en çok kullanılan kripto para birimidir. para hacmi Bitcoin’in kendisinin bile üzerinde hareket ediyor. Anahtar, bir sabit para olması, yani fiyatının fiat para biriminin fiyatıyla, bu durumda dolar ile bağlantılı olmasıdır. Bu sayede değeri her zaman 1’dir ve kripto para birimlerindeki dalgalanmalardan dolayı değer kaybetme korkusu olmadan para transferi yapmak oldukça rahattır.

USD Madeni Para (USDC)

Benzer şekilde, USD Coin’i buluyoruz, bir sabit para değeri de dolara bağlı. VISA veya Coinbase gibi kurumlar tarafından ve şirketlere ödeme yapmak için en çok kullanılanıdır. USDT ise daha çok tüccarlar ve yatırımcılar tarafından kullanılıyor.

Kardan (ADA)

Bu kripto para birimi, katmanlı mimarisi sayesinde kolay ölçeklenebilirliğe sahip açık kaynaklı bir akıllı sözleşme platformuna sahiptir. Yüksek hacimli finansal işlemleri halledebilir ve ayrıca dapp kullanımına izin verir. İşlemleri doğrulamak için madencilik yöntemi, bitcoin gibi diğer para birimlerinden çok daha az enerji gerektirir.

Litecoin (LTC)

Bu da onlardan biri en popüler kripto para birimleri dünya çapında ve yaratılan ikinci oldu. Teknik tasarımı, bu para birimine bir alternatif olarak tasarlandığından, ancak düşük komisyonlarla düşük değerli işlemlere yönelik olduğundan, Bitcoin’inkiyle aynıdır.

Dalgalanma (XRP)

Bu kripto para birimi, çok düşük komisyonlar sayesinde dünya çapında kripto para birimlerini kullanan ödemeler için referans noktası olmak için doğdu. Onu oluşturan her düğüm, Bitcoin ile alabileceği onlarca dakika hatta saatlere kıyasla, sadece 4 saniyede gerçekleştirilebilen işlemleri hızlandıran yerel bir değişim sistemi görevi görür.

Dogecoin (DOGE)

Popüler Doge memesinden Shiba Inu köpeğini kullanmak için bir para birimi gibi görünse de, gerçekte kripto para birimi, Twitch gibi bazı platformlarda ipucu bırakmak için kullanıldığı küçük miktarlarda ödeme yapmak için ideal olan oldukça gelişmiş bir sisteme sahiptir. veya Reddit’te. Protokolü, her bloğun Litecoin’den 2,5 kat daha az aldığı Litecoin’e dayanmaktadır.

Polkadot (DOT)

Son olarak, projektörlerden biri olan Polkadot var. blok zinciri 3.0 en gelişmişi orada. Açık kaynak kodludur ve birkaç blok zincirinden oluşur: İşlemlerin gerçekleştirildiği ana zincir olan röle zinciri; Parachain, ikincil blok zincirler ve harici blok zincirlerle bağlantıya izin veren Köprüler. Kolayca ölçeklenebilir, özelleştirilebilir ve birlikte çalışabilirliği yüksek bir para birimidir.

Bitcoin olmayan, ancak bilmeniz gereken 10 kripto para birimi ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…