Bitcoin: nedir ve kripto para birimlerinin değeri nasıl belirlenir?

Bitcoin arz ve talebe dayalıdır. Bu anahtardır ve bundan yeni finansal model doğar.

Sanal para birimlerinin değeri, belirli bir ekonomiden değil, jetonların arz ve talebinden etkilenir.

Belirteç, özel bir varlık tarafından verilen bir değer birimidir. Bir hak vermek, bir iş için ödeme yapmak veya teşvik olarak.

Kripto para birimi, blok zincirine dayalı bir topluluk tarafından kabul edilen bir değere sahiptir.

BBVA tarafından alıntılanan uzman Álvaro Martín, “Bu, merkezi bir güven modelinden, herkesin tüm bilgilerin bir kopyasına sahip olduğu, merkezi olmayan bir modele doğru gidiyor” diyor.

Teklifte, kripto para birimi sahip olmak için oluşturuldu. sabit bir teklif 21 milyon jeton. Yarısından fazlası üretildi.

Taleple ilgili olarak, fiyatla büyük ölçüde korelasyon gösterme eğiliminde olan halkın ilgisinin yansımasıdır.

Merkezi olmayan bir ekonomi olan Bitcoin

Bu nedenle, geleneksel ekonomide taban bir Merkez Bankasında bulunurken, Bitcoin ekonomisinde kullanıcıların arz ve talebinden doğarlar.

“Değeri, kolayca karşılaştırılabilir özelliklerle destekleniyor” diyor. Davis, sanal bir finans şirketi. Örneğin, “kripto piyasasının değişme hızı ve kripto para ticareti yapan bireylerdeki artış.”

Bitcoin Geçmiş Tablosu

Bitcoin, tıpkı tanımlar kendisi, “açık kaynak; tasarımı halka açıktır, kimse Bitcoin’in sahibi veya kontrol etmez ve herkes katılabilir.”

Bu Salı için bir Bitcoin 46.430 dolar değerinde. 2010 yılında bir Bitcoin 0,39 dolar değerindeydi: evrim on bir yıl içinde.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…