Bitcoin: Madencilikte Küresel Enerji Harcaması Arjantin’de Genel Kullanımı Az Bir Şekilde Aşıyor

Bitcoin madenciliğinin ima ettiği devrimin, aşırı elektrik kullanımında sonuçları olduğu herkes tarafından biliniyor.

Kripto para madenciliği nedir? hareket mi bir blok zinciri içindeki kripto para birimi işlemlerini doğrulama. Her madenci, bilgisayar donanımıyla, matematiksel problemlerin çözümünü bulmak için bir başkasıyla rekabet eder ve böylece kripto para birimlerinde değerli ödüller alır.

İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi, özel bir sayfa Kripto para madenciliğinin elektrik enerjisi üzerindeki etkilerini öğrenmek.

Bu kurum birkaç karşılaştırma yapıyor ve bunlardan biri diğer ülkelerle. Cambridge, yılda terawatt-saat sayısının Bitcoin’de kullanılan 121.36’dır.

Rakam, enerji maliyetlerinde Arjantin (121.00) ve Birleşik Arap Emirlikleri (113.20) gibi ülkeleri aşıyor. genel konular için

Örneğin, Norveç (122.20) ve Ukrayna’yı (133.20) aşmak yeterli değildir.

Cambridge’e göre, dünya çapında toplam yıllık elektrik tüketimi 20.863 terawatt saattir. Bu arada, Bitcoin madenciliği %0.56’ya eşdeğerdir.

Bitcoin madenciliği ile ilgili diğer benzetmeler

Ayrıca biraz abartılı karşılaştırmalar yapıyor. Bununla birlikte, madenciliğin gücünü daha fazla göstermeye hizmet ederler.

Bitcoin ağı tarafından bir yılda tüketilen elektrik miktarı, İngiltere’deki tüm su ısıtıcılarını 27 yıl boyunca ısıtabilir. Ve Avrupa Birliği ise, artık bir parçası olmayan, ancak örnek teşkil eden Birleşik Krallık’ı da ekleyerek 4,1 yıl.

Bitcoin

Ayrıca Cambridge Üniversitesi’nin 690 yıllık enerji ihtiyacını da karşılayabilir!

Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi, Bitcoin ağının toplam elektrik yükü ve tüketiminin gerçek zamanlı bir tahminini sağlar. Cambridge, bu modelin 2017 yılında Marc Bevand tarafından geliştirilen aşağıdan yukarıya bir yaklaşıma dayandığını açıklıyor.

Yaptığı şey, başlangıç ​​noktası olarak mevcut farklı madencilik donanımlarını almaktır.

Dünyada en çok madencilik yapılan ülkeler hangileridir? Venezuela, ilk 10’daki tek Latin Amerikalı

İngiliz kurumu, gezegende en çok madenciliğe sahip ülkelerin bir tablosunu da oluşturuyor.

Dünyadaki Bitcoin madenciliği ülkeleri tablosu.

Çin %65 ile ilk sırada yer alırken, onu %7,24 ile ABD ve %6,9 ile Rusya takip ediyor. İlk 10 listesinde yer alan tek Latin Amerika ülkesi: %0,42 ile Venezuela.

Cambridge tarafından kullanılan tüm veriler Bitcoin madencilik havuzları BTC.com, Poolin ve ViaBTC tarafından sağlanmaktadır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…