Bitcoin ilk kez 50 bin doları aştı: evrimi bu

Tarihte ilk kez, Bitcoin 50.000 doları aştı. Kripto para piyasası, değeri bu Çarşamba günü 51.000 $ seviyesinde olduğu için yükselmeye devam ediyor.

Hatta önümüzdeki birkaç gün için ralli 10 bin doların üzerine çıkabilir.

2021’in başında yapılan yatırım enjeksiyonları ile tesla1,500 milyon dolardan fazla olan bu eğilimin uzun süre devam etmesi bekleniyor.

Ayrıca MasterCard gibi şirketler resmi açıklamayı beklemelerine rağmen kripto para kullanımına izin veriyor. Bunların ne türlerini kullanacaksınız?

Bitcoin’in evrimi

Gelişimi muazzam oldu. Eylül 2015’te en düşük Bitcoin oranı 224,05 dolardı: 17 Şubat 2021 Çarşamba günü itibariyle 51.272 dolar.

Son iki ayda dijital para biriminin değeri iki katına çıktı. Toplam olağanüstü piyasa değeri 909 milyar dolara ulaşıyor.

Son 24 saatteki hacim kripto para birimi 24,3 milyar dolar oldu.

Unutmayalım ki bu sanal para birimi Bazı yatırımcılar arasında güvensizlik yaratan merkezi bir otorite veya bankalar olmadan çalışır. Ancak, genel tasarımı onu çoğu için çekici kılıyor.

Uzmanlar ne diyor?

Cumberland firmasından Brian Melville’e göre, 50.000 dolar seviyesi “insanlar için duygusal”. Bununla birlikte, uzman ile görüşmede kabul eder. Wall Street Dergisi“arz ve talebin basit sonucu olan”.

Talep sadece fiyatlarda bir toparlanma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda varlığın artan bir şekilde kabul edilmesini ve tanınmasını da sağlar.

Bitcoin

Ancak ekonomist Nouriel Roubini gibi “Dr. Bitcoin hakkındaki şüphelerini sürdüren Doom”.

Bir röportajda “Çakmaktaşların Bitcoin’den daha iyi bir para sistemi vardı” dedi. Bloomberg.

“Temelde Bitcoin bir para birimi değil. Bu bir hesap birimi değil, ölçeklenebilir bir ödeme aracı değil ve istikrarlı bir mağaza değil” dedi. “Yükselmeye devam ediyor çünkü büyük miktarda manipülasyon var (…) Bu bir balon.”

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…