Bitcoin, hakkındaki endişeler azalmaya başladığından, tarihinde ilk kez 50.000 doları aştı

En büyük büyük harfe sahip en iyi bilinen kripto para birimi, Bitcoin, bir kilometre taşını tekrar işaretleyin. Haftalarca yukarı çıkıp, diğer kripto para birimlerini de aşağı çektikten sonra, bu Salı tarihinde ilk kez 50.000 doları aştı. Bu yıl şimdiye kadar, sadece bir buçuk ayda, değeri %70’ten fazla arttı.

Bitcoin, her şeyden önce Tesla’dan baskı aldı. Birkaç gün önce Elon Musk tarafından kurulan şirketin Ocak ayının bir noktasında bu dijital para birimine 1,5 milyar dolar yatırım yaptığını öğrendik.

Tesla yaptığı yatırımla hem Bitcoin’i hem de kendi finansmanını güçlendirdi ancak bu hareket her şeyi açıklamıyor.

Döviz kurundan bağımsız olarak, böyle bir harcama, otomotiv şirketinin bu yatırımla iki haftada, on iki yıllık otomobil üretiminden daha fazla para kazanması anlamına geliyordu. Yine de, Bu muhteşem olayın tek açıklaması Tesla’nın hareketi değil. ralli.

Bitcoin finans sektörüne nüfuz ediyor

100 dolarlık bir banknotta bir bitcoin temsili

Son aylarda, Bitcoin, belirli bir takdire bağlı olarak tatlı anlar yaşadı. Sadece üç ay önce, Kasım ayında, sermayesi Aralık 2017’de belirlenen rekoru kırdı. Bunu daha az popülerlik yaşarken yaptı. Tüm zamanların en yüksek seviyesini, 20.000 dolara yaklaşması ve üç yıldan biraz daha uzun bir süre önce kaydedilen 19.786 doları aşması sadece birkaç gün sürdü.

Bu kayıtlardan birkaç hafta önce, geçtiğimiz Ekim ayının ortasında PayPal, kripto para dünyasına girdiğini duyurdu. bir hizmet başlattı kullanıcılarının doğrudan kripto para birimleri satın almasına, elinde tutmasına ve satmasına izin verecek hesabınızdan.

BBVA, PayPal veya Mastercard, finans endüstrisinde genel olarak kripto para birimlerini ve özel olarak Bitcoin’i benimsemeye başlayan büyük isimlerden sadece birkaçı.

200 milyon dolardan fazla bitcoini var, ancak şifreli kağıdı kaybetti ve ona erişemiyor

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/24/5f/82/5fe1bdba4bd22fe2b6/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/45/a2/a3/600af2404bd22f9602/original/bitcoin-blockchain.jpeg»}

Teknolojik bir aktörün bu hareketine, ancak finans endüstrisinin neredeyse geleneksel haline, diğer eşit derecede ilginç olanlar eklendi. BBVA, geçen yılın sonunda bitcoin ile başlayan kripto para birimlerinin satışı ve muhafazası için piyasaya girişini de duyurdu ve daha yakın zamanda, birkaç gün önce Mastercard, bazı kripto para birimlerini ödeme ağına entegre edeceğini duyurdu. Tabii ki Bitcoin ve şirketin finans sektörünün en geleneksel aktörlerinde her zaman uyandırdığı endişeler düşünüldüğünde büyük sözler.

Destekler, Coinbase ve Coinbase gibi platformlardaki bankacılık kuruluşlarının yatırımlarıyla her hafta birbirini takip ediyor. Farklı ülkelerdeki finans endüstrisindeki kilit oyuncular, bir şekilde Bitcoin’e güvenmeye başlıyor.. Kenya’daki gibi merkez bankaları bile kripto para birimini bir değer deposu olarak kullanacaklarını açıkladılar. İspanya Merkez Bankası ve CNMV’nin uyarıları gibi, bu dünyadaki bazı evangelistlerin pek hoşlanmadığı uyarılar da ortaya çıktı.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bitcoin, hakkındaki endişeler azalmaya başladığından, tarihinde ilk kez 50.000 doları aştı aslen yayınlandı Genbeta Tony Castillo’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…