Birleşik Arap Emirlikleri’nin Umut misyonu, Mars’ın yörüngesine başarıyla ulaştı: bunu başarmak için seçilen ülkeler grubuna katılıyor

Bugünlerde Mars’a başarıyla ulaşan üç görevden ilki. Birleşik Arap Emirlikleri, Hope sondasının Mars yörüngesine başarıyla ulaştığını duyurdu. Orta Doğu ülkesi için oldukça büyük bir başarı, bu sayede başarılı bir şekilde yürütmeyi başarıyor. ilk gezegenler arası görevi. Hope şimdi kendini iki yıl boyunca Mars’ın atmosferini incelemeye adayacak.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Bir Japon H-IIA roketinde, Hope görevi geçen Temmuz 2020’de Mars’a gitmek üzere Dünya’dan ayrıldı. Yedi ay sonra yolculuk sona erdi ve Umut zaten Mars’ın yörüngesinde. Böylece Amerika Birleşik Devletleri, Sovyetler Birliği, Avrupa Uzay Ajansı ve Hindistan’dan sonra Mars’a ulaşan beşinci ülke (veya daha doğrusu varlık) olur.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/04/17/73/5e413fd14bd22f16ce/default-progressive-adaptive.m3u8″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/4e/2d/f2/5e4140634bd22f171c/orijinal/miniatura-fbr.jpeg»}

Mars atmosferi yakından

Hope, yolculuktan sonra başlamaya ve tüm enstrümanları hazırlamaya hazır olduğu yeni bir aşamaya girmiştir. Tüm bu işlemleri yaparken birkaç ay geçici yörüngede kalır. Her şey yoluna girdiğinde, Hope aşağı inecek. atmosferi daha doğru bir şekilde inceleyebileceğiniz bilimsel bir yörünge bu Mars’ı oluşturur. Bu yörünge değişikliğinin Mayıs 2021’de gerçekleşmesi bekleniyor.

Birisi metrik sistemi kullanmayı unuttuğu için NASA'nın Mars'ta bir sondayı düşürdüğü gün

ekran görüntüsü

Umut şart oldu gezegenin yörüngesinde bir Mars yılı görevine sahip olacak. Bu, Hope’un Mars’ı çevreleyeceği ve mümkün olduğunca fazla veri toplayacağı yaklaşık 687 Dünya günü anlamına geliyor. Yaklaşık 55 saat içinde tam yörüngeye sahip olan uzay aracı, gezegenin etrafındaki atmosferik olayları yakından ölçecek.

Farklı faktörler nedeniyle, Mars’ın atmosferi bizimkinden çok farklı.. Bunun hem onu ​​oluşturan gazların bileşimi hem de devasa yıllık bulutlar gibi meydana gelebilecek meteorolojik olaylar üzerinde yansımaları vardır. Tüm bunları yakından incelemek ve topladığı verileri Dünya’ya geri göndermek Hope’un işi olacak.

NASA ve Avrupa'nın Mars'tan örnekler getirme planı: gezegene 10 yıldan fazla süren iddialı bir yol haritası ve üç görev

Ümit etmek İlk görevdi ama son değil Bu yıl Mars’a ulaşmak için. Çin Tianwen-1 misyonunun önümüzdeki birkaç saat içinde varması bekleniyor, bu da Mars yörüngesine bir sonda yerleştirecek ve sırayla yüzeyde bir gezici yapacak. Birkaç gün sonra, 18 Şubat’ta, NASA gezici Perseverance’ın Mars’a gelmesi bekleniyor.

üzerinden | gadget

– Haberler Birleşik Arap Emirlikleri’nin Umut misyonu, Mars’ın yörüngesine başarıyla ulaştı: bunu başarmak için seçilen ülkeler grubuna katılıyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…