Birkaç yıl içinde yok olabilecek 3 Çinli marka

“Made in China” artık korkutucu olmasa da, piyasadaki tüm Çinli markalar Xiaomi, realme veya OPPO kadar başarılı değil.

Satılan cep telefonlarının yarısı Çinli, bu arada yıllar önce düşünülemez bir şeydi, caddeden aşağı indiğinizde kullanıcıların elinde çok sayıda Çince cihaz buluyorsunuz ve bugün, Bu cihazlar rakipsiz bir fiyat kalitesine sahiptir.

Ancak, bugün en iyi durumda olmayan (bir zamanlar sektörde önemli olan) bir dizi Çinli marka var. Satışları takip etmeyen ve bir değişiklik olmazsa firmalar, birkaç yıl içinde bize veda edebilirler.

ZTE

ZTE bir zamanlar en önemli Çinli firmalardan biriydi

Mekanın “en eskisi” için ZTE bilinmeyen bir firma olmayacak. Xiaomi veya realme bugün sahip oldukları popülerliğe ulaşmadan önce, ZTE en güvenli Çinli firmalardan biriydi. Bir Çin cihazı satın almak bir piyango olduğundan ve ucuz olmalarına ve kağıt üzerinde sözde iyi performans göstermelerine rağmen, gerçek şu ki, kaliteleri beklendiği gibi değildi.

Bu yüzden ZTE farklıydı. Çünkü İspanya’da resmi olarak satıldı, çünkü cihazları biraz daha pahalı olmasına rağmen kaliteliydi ve nihayetinde kanıtlanmış bir markaydı. Ne yazık ki, düşük ve orta sınıf pazarını tamamen saran diğer Çin markalarının ortaya çıkmasından sağ çıkamadı.

ZTE pes etmek istemiyor ve bu 2021’i ekran altı kamerası olan yeni bir modelle deneyecek. ZTE Axon 30 olacak ve güçlü Qualcomm Snapdragon 888 işlemci ile gelecek. Uçuş için yeterli olacak mı? Göreceğiz.

serin ped

Yıllar önce Coolpad, Çin’deki en büyük firmalardan biriydi. Bugün çok az insan onu hatırlıyor.

Coolpad, oldukça üstün özelliklere ve düşük bir fiyata güzel cep telefonlarını piyasaya süren tipik Çinli firmaydı. Coolpad sorunu ve diğerleri, cihazlarının oldukça düzenli olarak arızalanması ve eğer batılı kullanıcı garantiyi işlemek isterse… bu onun için imkansızdı.

Ayrıca, o sırada LeEco gibi başka bir yürüyen cesetle bir araya gelmeye çalıştı, ancak açıkçası operasyonun hiçbir zaman meyve vermediğini söyledi. 2020’de Çinli firma ilginç bir şey sunmadı, bu yüzden 2021’de bunu yapacağından şüpheliyiz.

meizu

Meizu Pro 7 Plus

Meizu telefonlar muhteşem kalitede

Xiaomi hüküm sürmeden çok önce, gezegenin yarısının aşık olduğu bir Çinli firma vardı. Meizu, piyasadaki en güçlü Android telefonlardan bazılarını üretti, ancak ne yazık ki onları Batı pazarlarına götürmek olası bir görevdi.

Bu, muazzam kalitesine rağmen, kullanıcıların Meizu telefonları hayal etmeyi bırakmasına ve diğer Çinli firmalara bahis oynamasına neden oldu. Xiaomi’de olduğu gibi sınırlarının dışına çıkmaya cesaret ettiler.

Bugün Meizu üst düzey telefonlar üretmeye devam ediyor, ayrıca 2021’de güçlü Meizu 18, Snapdragon 888 işlemci, 4.000 mAh pil, 30W hızlı şarj ve 120Hz yenileme hızı ekranı Çin topraklarının dışına çıkmamasına rağmen.

Batı topraklarında satış yapmak istemeyen bir cep telefonu şirketi mi? Umarız önümüzdeki yıllarda zarar görmez.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Birkaç yıl içinde kaybolabilecek 3 Çinli marka girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…