Birkaç Avrupa kurumu geçen hafta bir siber saldırının hedefiydi: şimdiye kadar güvenliği ihlal edilmiş verilere dair bir kanıt yok

Bilişim Teknoloji siyasi kurumlara siber saldırılar günün sırasıdır. Son haftalarda, dünyanın dört bir yanındaki kuruluşlar SolarWinds sistemine yapılan saldırıdan etkilendi. Şimdi, sorumlu Avrupa Komisyonu geçen hafta Avrupa kurumlarının da ilgi odağı olduğunu gösteriyor.

Bir Avrupa Komisyonu yetkilisinin Reuters’e verdiği bilgiye göre, birçok Avrupa Birliği kurumu “altyapılarında bir güvenlik olayı” yaşadı. şimdilik olan her şey hala analiz ediliyor, bu yüzden sonuç çıkarmak için biraz erken, diyor. Açık olan şu ki, şimdiye kadar verilerin ve özel bilgilerin tehlikeye atıldığı görülmedi.

Son haftalarda ABD kurumlarına yönelik saldırıların ardından Avrupa kurumlarının çalışanları, olası şüpheli etkinliklere karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyarıldı. Buna kimlik avı taktikleri veya kötü amaçlı yazılım sızması veya çalışan sistemlerine ve cihazlarına erişim dahildir.

SolarWinds Saldırısının Açıklaması: Bu Bilinmeyen Şirkete Yapılan Bir Saldırı Neden Dünyanın Her Yerindeki Büyük Şirketleri ve Hükümetleri Alt Üst Ediyor?

Avrupa kurumları neredeyse her hafta yeni siber saldırı girişimleri alsa da, öyle görünüyor ki bu yeterince ciddiydi en yüksek yetkilileri alarma geçirmeye yetecek kadar. Önümüzdeki günlerde, bunun nasıl olduğu veya gerçekten ele geçirilmiş veriler olup olmadığı hakkında muhtemelen daha fazla şey öğreneceğiz.

Avrupa

Avrupa kurumlarına yönelik en son saldırılardan biri Avrupa İlaç Ajansı ve Pfizer’in COVID-19 aşısına yöneliktir.

Siber saldırılar “profesyonel”

Facebook’tan gelen en son haberler veya Yahoo! gibi devasa bir ihlal gibi kullanıcı verilerini tehlikeye atan güvenlik ihlallerini duymaya “alışmış olsak da” şirketleri hedefleyenler daha da kötü. daha kötü çünkü potansiyel olarak daha değerli verileri riske atmak tüketici bilgisinden daha fazla.

{«videoId»:»x80em3u»,»autoplay»:true,»title»:»FACEBOOK’TA BÜYÜK VERİ HIRSIZLIĞI 533 MİLYON ETKİLENEN kişiden biri olup olmadığınızı nasıl kontrol edersiniz»}

Şirketlere ve kurumlara yönelik saldırılar, tüm şirketleri ve kurumları çökertebilir. emek, sermaye ve enerjinin yatırıldığı son derece değerli bilgilere erişin yıllar boyunca. Aynı şekilde, WannaCry’da olduğu gibi, bir şirketten fidye talep etmek, bir kullanıcıdan fidye istemekten daha kolaydır.

üzerinden | Reuters

– Haberler Birkaç Avrupa kurumu geçen hafta bir siber saldırının hedefiydi: şimdiye kadar güvenliği ihlal edilmiş verilere dair bir kanıt yok aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…