Bir youtuber’ın korsan IPTV’yi tanıtmak için para aldığını keşfettiler

Görsel-işitsel endüstrinin keşfetmesi gereken en basit ve en rahat yöntemlerden biri popüler IPTV sayfaları sosyal ağlarda arama yapmaktır. Biraz YouTube kanalları kendini bu tür sayfaları “analiz etmeye” ve tanıtmaya adamıştır ve şu anda tanıtımını yapan en popüler youtuberlardan biri Korsan IPTV şimdi bir hizmete karşı açılan davanın sanıkları arasında yer alıyor.

Nisan 2020’de Columbia, Amazon, Disney, Paramount, Warner ve Universal’in (ACE’nin tüm üyeleri) sahibi olduğu şirketler korsan IPTV hizmetine dava açtı. nitroTVoperatörünün suçlandığı yer, Alex Galindo, korsan içerik sunmak için. Bu içerikler arasında The Office, Spider-Man: Homecoming, Toy Story 3, Star Trek: Beyond ve Joker gibi filmler ve diziler vardı.

Touchtone: YouTube kanalında korsan IPTV’yi tanıttı

Hizmet, doğrudan veya bir bayi aracılığıyla TekkHosting.com web sitesi aracılığıyla erişim sattı. Web sitesine dava açıldı ve hakları ihlal edilen her eser için 150.000 dolar tazminat talep edildi. Ancak hizmet, ödeme göndermek için karısının ve annesinin adlarını kullanarak çalışmaya devam etti.

Bu ödemeler arasında, « YouTube kanalından sorumlu Raúl Orellana’ya gönderilen birkaç ödeme var.Dokunmatik Ton Uygulamaları ve Teknoloji Trendleri«. Orellana alındı $563.200 eşi adına Firestream LLC adlı bir şirkete gönderilen hizmeti YouTube kanalında tanıtmak için. Her hafta, ilki Haziran 2017’de ve sonuncusu Eylül 2018’de olmak üzere, ödeme olarak 9.500 ila 9.800 dolar arasında ödeme aldılar.

7 günlük korsan IPTV denemeleri verdi

Kanal, Nitro TV’yi diğer korsan IPTV hizmetlerine karşı tanıtmasıyla biliniyordu. yedi günlük denemeler verdi kullanıcıların onları hizmetin faydalarına ikna etmeleri için. Verdiği olumlu mesajlar arasında Nitro TV’nin piyasadaki en güvenilir IPTV olduğunu ve Amerika Birleşik Devletleri’nde veya spor segmentinde en çok kanalı sunanlardan biri olduğunu belirtti. Ayrıca, hizmette görünen kanalları, temaya göre sıralanmış, toplam 6.000 kanalla detaylandırdı.

Nitro TV’nin Nisan 2020’de kınandığı haberinin ardından bile Touchtone, medyanın söylediği her şeye inanılmaması gerektiğini söyleyerek haberin ciddiyetini küçümsemeye çalıştı. Ancak, bir ay sonra, Mayıs 2020, Nitro TV hizmeti kapandı, kullanıcılarını hizmetsiz bırakmak ve korsan IPTV satın almanın en büyük risklerinden birini göstermek.

Bu nedenle, Touchtone şimdi para karşılığında bu hizmetin tanıtımına yardım ettiği ve dolayısıyla bu tür bir hizmeti gerçekleştiren telif haklarının ihlalini desteklediği için davalının kürsüsünde oturuyor. Davada ayrıca korsanlıkla mücadele derneklerinin tanıtım yapan herhangi bir kullanıcıya karşı çıkabileceği de açık. YouTube korsan hizmetleri veya başka bir platformda.

Sonuç olarak Touchtone, kanalında korsan IPTV ile ilgili tüm videoları silmiş, korkudan mı yoksa yargılamada savcılık tarafından “önerilmiş” mi bilmiyoruz. İster IPTV ister uydu olsun, korsanlıkla ilgili her türlü içeriği gösteren kanallar, bu tür içeriklerin tanıtımını engellemek için son yıllarda her türlü davayı aldı. Bu durumda, Touchtone’un yalnızca hizmetin tanıtımından yararlanmakla kalmayıp, bunun bir parçası olarak kabul edilebileceği açıktı.

Gönderi Bir youtuber’ın korsan IPTV’yi tanıtmak için para aldığını keşfederler, ilk olarak ADSLZone’da göründü.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…