Bir youtuber’ın cinayetiyle biten “şakası”

20 yaşındayken Timothy Wilks’in hayali YouTuber olmaktı. Şöhret elde etmek için kendisine çok ama çok pahalıya mal olan bir “şaka” yapmak istedi.

Kanalında, aradı Tommy G. McGee, şimdiden 47 bin takipçiye sahipti. Uzmanlık, ağır şakalardı.

Tennessee’deki Urban Air Trambolin ve Adventure Park’ın park yeri ayardı. Wilks oraya bir grup arkadaşı korkutmak için bir bıçakla gelirdi.

Ancak grupta David Starnes Jr.’ın varlığı yoktu. Wilks’ten ancak üç yaş büyüktü ama silahı vardı ve bir şeylerin ters gittiğine dair bir içgüdüsü vardı.

Starnes Jr. silahını çekti ve Wilks’i vurdu. Bıçaklı bir çocuktu, bununla daha büyük bir felaketten kaçınmaya çalıştı.

Starnes Jr.’ın bilmediği şey, bunların hepsinin Wilks’in bir şakasının parçası olduğuydu.

Wilks öldü.

Starnes Jr. aleyhine herhangi bir suçlamada bulunulmamış olsa da, bir soruşturma yürütülecek. Tetikçi – silahı kimdeydi tüm kağıtları ile– Bunu nefsi müdafaa için yaptığını savundu.

Gerçekliğe karşı youtuber: diğer durumlar

Wilks’in davası, bir “şaka”nın trajediyle sona erdiği, hepsinin bir youtuber olarak ün kazandığı ilk dava değil.

portalda Hukuk ve Suç Monalisa Pérez ve erkek arkadaşı Pedro Ruiz III’ün hikayesini anlatıyor. Pedro’nun yapmak istediği deney neydi? Göğsüne kalın bir kitap koyup Monalisa’nın onu vurmasını sağlamak.

Genç adam kitabın kurşunu durduracağını düşündü.

Büyük bir hata.

Monalisa daha önce deneyi açıklayan ve bunun Pedro’nun fikri olduğunu ve kendisinin olmadığını belirten bir tweet yazmıştı.

İki youtuber daha başka bir “dahi” icat etti: bankadaki insanları korkutmak, kendilerini soyguncu olarak sunmak. İkiz kardeşler Alan ve Alex Stokes, müşterilerden biri polisi aradığı için ürkütücü listeye girmediler ve yetkililer geldiğinde ikisi de teslim oldu.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…