Bir web sitesi bloğu nasıl atlanır

İnternette gezinirken bazen bir web sitesine erişmemizi engelleyen sorunlarla karşılaşabiliriz. Bazen bağlantımızda, kullandığımız yazılımda veya cihazda bir hata olabilir. Ancak, bizi engelleyen web sitesinin kendisinde bile bir sorun olabilir. Bu, belirli nedenlerle olabilen bir şeydir, ancak atlamak için farklı hizmetler ve yöntemler kullanabiliriz. bir sayfayı kilitle. Normal bir şekilde gezinmek için bu sorunla karşılaşırsak bazı önerilerde bulunacağız.

Web siteleri kullanıcıları engelleyebilir

Elbette birçok kez bir web sayfasına girmeye çalıştık ve bazı Hata mesajı erişemeyeceğimizi belirtir. Nedenleri elbette çok olabilir. Sunucu o anda kapalı olabilir, bir güncelleme yapıyor olabilir veya tarayıcımız onu doğru şekilde yüklememiş olabilir. Hata kullanıcıdan kaynaklanabileceği gibi sayfanın kendisinden de kaynaklanabilir.

Şimdi, bu web sitesi belirli bir kullanıcının erişimini engellemiş olabilir. erişimini bile yasaklayabilir. belirli coğrafi konumlar veya belirli bir operatör kullanırken.

Bu, kullanıcıları bazı eylemler gerçekleştirmeye, bazı programları kullanmaya ve o kilidi atla bir şekilde. Neyse ki, bu tıkanmayı önleyebileceğimiz ve bir web sayfasına normal şekilde erişebileceğimiz farklı yöntemlerimiz var.

Bir web sitesi bloğu nasıl önlenir

Dediğimiz gibi, sistemlerimizde kullanabileceğimiz belirli hizmet ve programlara sahibiz ve böylece bir sayfanın engellenmesini önleyebiliriz. Bu, bir web sitesini engellemek bağımsız olduğundan, cihazın veya işletim sisteminin türünden bağımsız olarak kullanabileceğimiz bir şeydir.

VPN kullan

Bir web sayfasına erişmeye çalışırken bir tıkanıklık yaşarsak kullanabileceğimiz en ilginç seçeneklerden biri, vpn hizmeti. Ayrıca, halka açık bir Wi-Fi’ye veya şifrelenmemiş bir web sitesine bağlandığımızda bağlantıyı şifrelememize ve güvenlik sorunlarından kaçınmamıza izin verdiği için bugün yaygın olarak kullanılan bir şeydir.

VPN programları yaptıkları şey gerçek IP adresimizi gizle. Bu, eğer o web sitesi bir dizi IP’yi engellediyse, bazen yanlışlıkla olabilecek bir şey, sorunsuz girebileceğimiz anlamına gelir. Ancak coğrafi bir kısıtlama varsa, örneğin belirli bir ülkeden bir web sitesine girememe gibi durumlarda da girebileceğiz.

Bu durumlarda bir VPN, çevrimiçi bir hizmete bağlanmaya veya bir web sayfası açmaya çalışırken engellemeyi önlememize yardımcı olabilir. Diğer birçok seçeneğin yanı sıra Shurfshark, NordVPN veya ExpressVPN gibi seçenekleri kullanabiliriz. Hem ücretsiz hem de ücretli olanları vardır, ancak RedesZone ilk seçeneği önermez, çünkü çoğu durumda verilerimiz iyi korunmaz ve sorun yaşayabiliriz.

proxy sunucuları

Benzer bir alternatif, bir Proxy sunucu. Burada da çok geniş imkanlara sahip olacağız. İnternette hem ücretsiz hem de ücretli pek çok şey var. Bu durumda bağlantımız bir aracıdan geçer. Yani bilgisayarımızı veya cep telefonumuzu bir web sitesine bağladığımızda önce proxy üzerinden geçer.

Proxy üzerinden geçmek IP adresi değişiklikleri. Temel olarak web sunucusuna o proxy’nin IP’si ile ulaşırız, böylece gerçek sunucumuzun ne olduğunu asla bilemezler ve engellenirse kısıtlamayı atlayabiliriz.

Bu seçenek, bir ağa bağlanmak istiyorsak da ilginçtir. başka bir ülkede barındırılan web sitesi. Bu şekilde, belirli sitelere erişimi engelleyebilecek olası coğrafi kısıtlamalardan kaçınabiliriz. Tabii bir kere gittiğimizde hangi servisi kullanacağımızı doğru seçmeliyiz çünkü performans farklı olabilir.

DNS’yi değiştir

DNS olarak hareket ettiğini söyleyebiliriz. çevirmenler. Herhangi bir web sitesine girebilmek için temel bir parçadır. Alan adlarını (örneğin RedesZone) IP adreslerine çevirmekten sorumludurlar. Bu şekilde, kullanıcıların çok sayıda (IP olacaktır) ezberlemelerine gerek kalmaz ve sadece sayfanın adını girerek girebilirler.

Genellikle kullanıcılar DNS sunucuları İnternet operatörüyle birlikte gelen Bu, bir tür blokajın olmasının ve bir web sitesine girmemize izin vermemesinin nedeni olabilir. Neyse ki, ekibimizde yapılandırmak için çok çeşitli olanaklara sahibiz.

Windows’ta DNS’yi değiştirmek için Başlat’a gitmeli, Ayarlar’a girmeli, Ağ ve İnternet’e erişmeli ve kullandığımız ağ kartı olan Wi-Fi veya Ethernet’e tıklamalıyız. Daha sonra Adaptörü değiştir seçeneklerini veriyoruz, ilgili karta tıklayın ve Özellikler’e gidin. Ardından İnternet Protokolü sürüm 4’e (TCP/IPv4) giriyoruz ve kullandığımız DNS orada görünecektir. Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan seçeneğini işaretlemeli ve ilgimizi çekenleri koymalısınız. Örneğin, Google’ın 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olacaklarını koyabiliriz.

DNS sunucularını değiştir

TOR tarayıcısını kullanın

bu Tor tarayıcısı aynı zamanda gerçek IP adresini değiştirmenize de olanak tanır. Ayrıca internette gezinirken güvenliği sağlamak için en iyi tarayıcılardan biri olarak kabul edilir. Bu nedenle, bir siteye girmeye çalışırken engellendiğimizi görürsek, bu program girebilmek için çözüm olabilir.

TOR tarayıcısı ayrıca mobil cihazlar ve masaüstü bilgisayarlar için de mevcuttur. Ücretsizdir ve günümüzde kullanılabilecek ilginç işlevlere sahiptir.

arşiv.org

Engellememize neden olan bir web sayfasına girebilmek için bir seçenek daha arşiv.org. Ancak çok farklı bir alternatif, çünkü yaptığımız şey bize bir sitenin belirli bir anda nasıl olduğunu gösteren bir servise girmek.

Bu platform eski sayfaları görmek, meydana gelen değişiklikleri görmek için çok popüler. Örneğin, 10 yıl önce RedesZone’un nasıl olduğunu girip görebiliriz. Şimdi, örneğin belirli bir ülkede engellenen ancak Archive.org üzerinden erişilebilen bir web sitesine girip görebiliriz.

Web engellemeyi atla

Kısacası, bunlar bir web sitesini engellemekten kaçınmak için ana seçeneklerden bazılarıdır. Bu şekilde, herhangi bir nedenle IP adresimizin bloke olması durumunda kısıtlamayı atlayabiliriz ve normal şekilde gezinemeyiz. Bu, belirli bir anda olabilecek ve günümüz için büyük bir sorun olabilecek bir şeydir.

Bir web sitesi bloğu nasıl atlanır makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…