Bir web sayfasını daha sonra başvurabilmek için normal formatta ve reklamlar olmadan PDF olarak kaydetme

Bir web sayfasını daha sonra başvurabilmek için normal formatta ve reklamlar olmadan PDF olarak kaydetme

Ağlar ağını en çok tanımlayan özelliklerden biri, sürekli değişmesidir. Bu değişiklik sayesinde, sürekli olarak okuyabileceğimiz ve danışabileceğimiz yeni içerik ortaya çıkıyor, ancak benzer şekilde diğer içerikler de kayboluyor. neyse ki bizi en çok ilgilendiren içeriği cihazımıza kaydedebiliriz istediğimiz zaman danışabilmek için nasıl yapacağımıza bir bakalım.

Çevrimdışı indirme, favori indirmeyle aynı şey değil

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/5a/1d/f2/5e787aab3bef072af4/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/27/83/e2/5e787a923bef072af7/original/miniatura-homekit-charlas-de-applesfera.jpeg»}

Öncelikle küçük bir açıklama. Belirli bir web sitesinin yer işaretini kaydettiğimizde, kaydettiğimiz şey kaynağın URL’sidir. Bu şu demek, içerik değişirse veya kaybolursa, bir adresten başka bir şeyimiz kalmaz. Bunu göz önünde bulundurarak, belirli bir metnin, makalenin vb. kullanılabilirliğini sağlamak istiyorsak, onu PDF olarak kaydetmek en iyisidir.

Bu sonuca ulaşmanın birkaç yolu var, ancak bir tanesini göreceğiz, temizliği ve bilgiyi sunma şekli nedeniyle, en uygun olanlardan biridir. Safari kullanarak gerçekleştireceğiz, adımlar aşağıdaki gibidir:

 1. Açığız Safari Mac’imizde.
 2. Kaydetmek istediğimiz web sayfasını ziyaret ediyoruz.
 3. Menüde Görüntülemek biz oynarız okuyucuyu göster veya Komut (⌘) + Shift (⇧) + R tuşlarına basın.
 4. Menüde Arşiv Biz seciyoruz Yazdır veya Komut (⌘) + P tuşlarına basın.
 5. seçicide PDFBiz seciyoruz PDF olarak kaydet.
 6. Adı ve yeri dolduruyoruz ve dokunuyoruz Kale.

resim

biz de yapabiliriz iPhone ve iPad’de aynı hedefe ulaşmak. Bu durumda adımlar aşağıdaki gibidir:

 1. Açığız Safari iPhone veya iPad’imizde.
 2. Kaydetmek istediğimiz web sayfasını ziyaret ediyoruz.
 3. Adres çubuğunun yanında sağ üstteki “aA”ya dokunuyoruz.
 4. Biz seciyoruz okuyucu görünümünü göster.
 5. Paylaş düğmesine dokunuyoruz (yukarı ok ile kare).
 6. Biz seciyoruz Yazdır.
 7. Tıpkı bir fotoğrafı yakınlaştırır gibi iki parmağımızı birbirinden ayırarak alt önizlemeyi yakınlaştırıyoruz.
 8. Paylaş düğmesine tekrar dokunuyoruz (yukarı ok ile kare).
 9. Biz seciyoruz Dosyalara Kaydet.
 10. Adı ve yeri seçiyoruz ve dokunuyoruz Kale.

Ve bu kadar. Bu sistemle tüm bilgileri içeren bir PDF belgesine sahip olacağız. belgelerimizde saklanan web sayfası içeriği. Orijinali değişse bile asla kaybolmayacak veya değiştirilmeyecek bir PDF.

iPhone veya iPad'imizde okunan metin için özel telaffuzlar nasıl eklenir

Bilginin baş döndürücü bir hızla değiştiği ve geliştiği bu çağda, gelecekte başvurmak üzere bir parçasını ayırabilmek harika bir fikir. Üstüne üstlük bu sistemin bize sunduğu zarafet ve güzel sunumla bunu yapabilirsek çok daha iyi.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bir web sayfasını daha sonra başvurabilmek için normal formatta ve reklamlar olmadan PDF olarak kaydetmeaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…