Bir web alanını kaydetmek için sayfalar

Bir web sayfası oluşturacağımız zaman yapmamız gereken ilk adımlardan biri alan adını kaydettirmektir. Temel olarak sitemizin adını saklamak ve başkalarının onu kullanmasını engellemekten ibarettir. Uzantının yanı sıra RedesZone gibi sayfaya vermek istediğimiz isim .com, .es, .net olacak… Bu yazımızda bulabileceğimiz bazı sayfalardan bahsedeceğiz. alan adlarını kaydet.

Bir web etki alanı kaydetme süreci nedir

Bir fikrimiz var, bir tane yapmak istiyoruz web sayfası ve koymak istediğimiz adı biliyoruz. Şimdi geriye bu ismin özgür olup olmadığını görmek kalıyor. Aklımızda çok yaygın olan bir şey varsa, popüler ve iyi bilinen bir şeye atıfta bulunan bir sayfa varsa, zaten işgal edilmiş olması normaldir.

Bu nedenle, bir web sayfası oluştururken bu adın ücretsiz olduğundan emin olmalıyız. Hatta seçeceğimiz uzantının alternatif uzantılarının da olup olmadığını görmemiz gerekiyor. Kendi markası, şirket veya çok spesifik bir şeyse, muhtemelen ücretsiz olacak ve sorun yaşamayacağız.

Önce bunu doğrulamalıyız isim bedava. Hangisini kullanmak istediğimizi zaten seçtik ve bunun ücretsiz olduğunu onaylamamız gerekiyor. .com gibi ilgilendiğimiz uzantının meşgul olup olmadığını, ayrıca diğerlerini de görebilir ve böylece birkaçını kaydedebiliriz.

İnternette, alan adı kaydetmenize ve aynı zamanda ücretsiz olup olmadığını görmenize izin veren birçok sayfa vardır. Bir örnek MrDomain’dir. Sitenize girebilir ve kaydolmak istediğimiz adı koyacağımız arama motoruna erişebiliriz. Örneğimizde, çoğu uzantıda mantıksal olarak kullanılan oldukça basit bir ad olan “web sayfam”ı aradık.

Bir alan adının ücretsiz olup olmadığına bakın

Fikir şu ki, bir bakışta hangi uzantıların meşgul olduğunu görebiliriz. Bu aynı zamanda sayfamızın adını seçmemize de yardımcı olacaktır, çünkü aklımızda olan bir isim artık kullanılamayabilir.

Alan adı kaydetmek için sayfalar

için ilk süreci gördük. bir alan adı kaydet, bu da ücretsiz olup olmadığını kontrol eder. Şimdi, onu gerçekten kaydettirmek için, onun için bir sayfa kullanmamız gerekiyor. Çok sayıda mevcut ve fiyatta ve sunulan hizmetlerde farklılık gösteren bazılarını bulabiliriz. En popüler olanlardan bazılarını adlandıralım.

MrDomain

Elimizdeki seçeneklerden biri MrDomain. Ücretsiz olup olmadığını görmek için daha önce gösterdiğimiz sayfanın aynısı. burada yapabiliriz alan adımızı kaydettirin basit ve hızlı bir şekilde.

10 yılı aşkın tecrübeye sahip bir firmadır. Rekabetçi fiyatlar, WhoIS koruması, yönlendirme ve tabii ki SSL sertifikaları sunar.

en dikkat çekici noktalarından biri MrDomain çok çeşitli olanaklar sunmasıdır. .com, .org, .net gibi jenerik alan adlarını kaydedebiliriz… Ama aynı zamanda ülkelere göre uzun bir uzantı listesi, her birinin fiyatı ile birlikte, çünkü tüm durumlar aynı değerde değildir. Ayrıca .music, .shop gibi daha az bilinen diğer alan adlarını da sunar.

MrDomain'e kaydolun

Kullanıcılara ne sunuyor? Hizmetine kaydolanlara sunduğu bazı yönlerden bahsedebiliriz. Örneğin otomatik yenileme, değişiklik engelleme, tam DNS kontrolü, aktarım engelleme vb.

ucuz isim

Uluslararası alanda da birçok kullanıcısı olan ve fiyatları iyi olan seçeneklerden biri de Namecheap. Orada birçok bulabiliriz kullanılabilir alan uzantıları. .com, .org… gibi tipik olanlardan daha çeşitli olanlara kadar göreceğiz. Maliyette de farklılıklar var.

Sadece sahip oldukları arama motorunu kullanmamız ve bizi ilgilendiren alan adını aramamız gerekiyor. Kaydedebileceğimiz tüm seçenekler ve karşılık gelen fiyat otomatik olarak görünecektir.

Gizlilik koruması sunar, basit ve sezgisel bir satın alma sürecine sahiptir ve hem bir alan adı kaydetme sürecinde hem de daha sonra olası sorunları çözmek için her zaman teknik desteğe sahiptir.

Namecheap ile Etki Alanları

vaftiz babası

Aynı zamanda çok popüler bir seçenektir vaftiz babası. Yalnızca bir web etki alanı kaydetmeye değil, aynı zamanda bir sayfa oluşturmaya da izin veren bir hizmettir. Sektörde neredeyse yirmi yıla ve bir siteye kayıt olabilmek için birçok seçeneğe sahiptir.

Web sitenizin üst kısmında, alan adlarını kaydetmek için arama motorunu bulacağız. Orada bizi ilgilendiren seçimin özgür olup olmadığını ve her durumda karşılık gelen fiyatı göreceğiz.

GoDaddy ile bir alan adı kaydedin

Hostinger

Hostinger durumunda, yıllık 0,99 €’dan başlayan uzantılar bulabiliriz. Mantıksal olarak, fiyat türe göre değişir, çünkü hepsinin maliyeti aynı değildir. Daha önceki durumlarda olduğu gibi, girer girmez bizi ilgilendiren ismi koyacak bir arama motoru ve ücretsiz olan uzantıları göreceğiz.

Ayrıca bir Web Sitesi Oluşturucu. Sahip olduğumuz fikre göre bir sitenin oluşturulmasına ince ayar yapmamızı sağlayan bir hizmettir. Daha az deneyime sahip olanlar ve bu tür bir aracı tercih etmeyi tercih edenler için idealdir.

Hostinger ile bir alan adı kaydedin

pansiyon

Göstermek istediğimiz bir alan adını kaydetmek için başka bir sayfa Hostalia’nınkidir. O içerir ücretsiz ssl sertifikası ve kullanımı en kolay platformlardan biridir. İlk yıl için bir .com alan adı için 0,49 €’dan başlayan teklifleri var.

Bir kez daha, sözleşme yapabileceğimiz uzantılar açısından çok çeşitli olanaklar bulabiliriz. Hangi sektörlere daha çok yöneldiklerini de bize bildiriyorlar. Böylece daha az uzman kullanıcı doğru seçim yapabilecektir.

Kısacası, bunlar bir alan adı kaydettirmek için elimizde bulunan bazı web sayfalarıdır. Aradığımız şeye en uygun olanı seçmeliyiz, ancak özellikle kullanacağımız uzantıyı doğru seçmeliyiz.

Web alan adı kaydetmek için Sayfalar makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…