Bir soruşturma, Goldman Sachs’ın Apple Card kredisinde cinsiyete dayalı ayrımcılık yapmadığını belirledi

İle 2019’da Apple Card lansmanı, Apple tamamen finansal ürünler kategorisine girdi. Tabii ki, aracılığıyla yaptı ortak banka, son yıllarda tüketici sektöründe ilerleme kaydeden Goldman Sachs’ın elinde. Kasım 2019’da Apple Card’a kredi seviyeleri verirken cinsiyetçi olmakla suçlanan ikinci kişiydi.

Şimdi, bir buçuk yıl sonra, New York’ta bir soruşturma bankayı akladı herhangi bir yasa dışı ayrımcılığın Göreceğimiz gibi, eski bir kritik Apple’dan.

Goldman Sachs, Apple Card kullanıcılarına cinsiyete dayalı ayrımcılık yapmadı

{«videoId»:»x7zpgl5″,»autoplay»:true,»title»:»FORTNITE AWINST APPLE VE GOOGLE EPIC GAMES, App Store’da savaş ilan etti»}

New York Finansal Hizmetler Departmanı, Goldman Sachs Group Inc.’in potansiyel Apple Card müşterilerine kredi vermeye karar verirken ayrımcı uygulamalar kullanmadığını söyledi.

Departman Salı günü yaptığı açıklamada, düzenleyici tarafından yapılan bir analizde kadınlara yönelik kasıtlı ayrımcılık kanıtı bulunmadığını söyledi. Ayrıca, işletmenin kredi kararlarının belirli insan grupları üzerinde farklı etkileri olduğuna dair kanıt da bulamadı.

Bloomberg, Goldman Sachs’ın açıklamalarıyla memnun olduğu haberi yineliyor. İşletme, tüm müşterileri için “adil ve eşit bir şekilde krediye erişim sağlama taahhüdünü” sürdürdüklerini de sözlerine ekledi. Tabii ki, New York departmanı buna dikkat çekti. müşteri hizmetlerindeki eksiklikler katkıda bulundu bir ‘şeffaflık eksikliği duygusu’.

DHH Cinsiyetçi Elma Kartı

Apple Card kredi yönetiminde olası cinsiyet ayrımcılığına ilişkin soruşturmaları ateşleyen DHH tweet’i.

Apple bir banka değildir ve esas olarak uzmanlık alanı olmadığı için banka olmaya da niyeti yoktur. Sektörün güçlü düzenlemeleri, herkes için giriş için önemli bir engel teşkil ediyor, bu nedenle Cupertino’dan müttefik olmaya karar verdiler zaten içinde olan biriyle: Goldman Sachs. 2016’dan beri iki kurucusundan birinin ardından Marcus adlı bir tüketici markasını yeniden piyasaya sürdü.

O zamanlar Applesfera’da söylediğimiz gibi, banka puanlaması yasalara uygun olmalı, aynı zamanda bankayı suistimal veya dolandırıcılıktan korumalıdır.

Kasım 2016’da bir Apple Card kullanıcısı şunları bildirdi: kurum tarafından sunulan muamele ve kredide ayrımcılık ve karısı için Apple Card. O sırada banka tarafından zaten reddedilmiş olan tartışma patlak verdi. Ancak iki yıl önce iddia edilen adaletsizliği kimin iddia ettiğine daha yakından bakmakta fayda var.

DHH, Apple’ın eski eleştirmeni

selam

Kısa adı DHH olan David Heinemeier Hansson, Basecamp’ın kurucusu ve CTO’su ve teknolojik alanda önemli bir ağırlığı olan bir Twitter kullanıcısı. son zamanlarda Apple’ı oldukça eleştirdi, App Store hesabına. İsim size tanıdık geliyor ama tam olarak çözemiyorsanız, bunun nedeni geçen yaz Hey adında bir e-posta uygulaması başlatmalarıdır.

En başından beri, uygulama bir cephe görevi gördü ve kullanıcıları App Store’un IAP gereksinimlerini atlatmak için uygulama yerine web üzerinden kaydolmaya zorladı. Böylece, uygulama mağazasında reddedildi ilk başta Apple’dan. Merakla, Basecamp’tan Fortnite’deki Epic Games’in talep ettiğine benzer bir iyilik muamelesi istediler.

DHH, teknolojik medya ve sosyal ağlarda ün kazanmak için son yıllarda tartışmalara başvurdu.

Sonunda, Hey, uygulamanın ücretsiz kullanıcılara kaydolma olanağı sunan bir sürümünü başlatarak kurallara uyum sağladı. Epic Games olayını takip edenler için, Basecamp’ın da App Store’a karşı koalisyonun imzacıları arasında olduğu kulağınıza geliyor. geçen yıl yayınlandı. ABD’de son zamanlarda çeşitli eyalet yasama organlarına ulaşan uygulamaların dağıtımında Apple’ın kontrolünü kırma çabalarının arkasında da aynı kişi var.

Bir sonraki hedef, Avrupa: Goldman Sachs, Apple Card'ın uluslararası dağıtımını şimdiden düşünüyor

Bu nedenle DHH, Apple Card’a yönelik saldırılarında tarafsız bir taraf değildir. Son yıllarda teknoloji devine karşı gündeme getirdiği tartışmaların medyada ve sosyal ağlarda yankıları oldu ve Hey, Bir reklam başka türlü alamazdım.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bir soruşturma, Goldman Sachs’ın Apple Card kredisinde cinsiyete dayalı ayrımcılık yapmadığını belirledi aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…