Bir sonraki Xiaomi Mi Mix, yenilikçi sıvı lensli bir kamerayı piyasaya sürecek

Xiaomi, önümüzdeki Pazartesi günü bir parti vereceğini, markanın en son gelişi Mi Mix Alpha olan bir Mi Mix serisi içinde yeni bir lansman hazırladığını zaten duyurdu. bunu hatırlayalım Bu Mix serisi, Xiaomi tarafından Ar-Ge’deki yeni ilerlemelerini tanıtmak için kullanılıyorpiezoelektrik sesli ekran gibi veya neredeyse 360º Alpha ekranı gibi.

Şimdi ve 29 Mart’ta hangi modelin geldiğini göreceğimiz hakkında bilgi vermeden Lei Jun, Weibo’da başka ilginç bir şey hakkında yorum yaptı. Örneğin, terminal, her ne ise, onunla birlikte gelecek. Xiaomi’nin kendisi tarafından geliştirilen sıvı lensli kamera. Ayrıca nasıl çalıştığından biraz bahsetti.

{«videoId»:»x7zikx7″,»autoplay»:true,»title»:»XIAOMI MI 11, İNCELEME – 750 €!! BU FİYATA ÇOK DEĞER»}

Tüm kullanımlara hükmedecek tek bir lens

sıvı lens

Lenslerin şekli önemlidir ve çok önemlidir. Aynı odak uzaklığı ile bir balık gözü lense, makro odaklı bir kameraya sahip olabiliriz ve hatta kameranın parlaklığıyla bile oynayabiliriz. Bu nedenle Xiaomi, lens yapımında bir adım daha ileri gitmek istedi. yeni bir sıvı lens sistemi bu, aynı kamerayı farklı amaçlar için fizik kullanarak ve ayrıca biraz “sihir” kullanarak kullanmalarına izin verir.

Xiaomi mobil karmaşasını anlamak: İspanya'daki kapsamlı (ve kaotik) Xiaomi kataloğunda biraz düzen

Lei Jun’a göre, sıvı lensli kamerası, kelimenin tam anlamıyla sıvı olacak bir katmana sahip olacak. Xiaomi’nin istediği zaman kalıplayabileceğini iddia ettiği bir malzeme, muhtemelen aynı kameraya iki farklı kullanım sağlamak için camın elektrik kullanılarak renklendirilmesi gibi. Sadece lensi değiştirerek. Ya da o kadar basit değil.

Lei Jun, Xiaomi’nin bu sıvı lensi manipüle edebilecek bir sistem geliştirdiğini ve hem telefoto lens hem de makro odaklı kamera görevi gören. Ancak marka tarafından açıklanan avantajlar burada kalmıyor, çünkü bu sistemin, ultra düşük ışık dağılım düzeyine sahip ve aşırı ortamlara karşı büyük dirençli çok parlak bir lens olmasına izin verdiğini onaylıyorlar.

sıvı lens

Bu kameranın Pazartesi günü Xiaomi’den Mi Mix hattından bir telefonda piyasaya çıktığını göreceğiz ve artık onun hakkında daha fazla bir şey bilmiyoruz. Ancak şüphesiz, Xiaomi’nin ne geliştirdiğini öğrenmek için Pazartesi gününe kadar bir arzu var ve her şeyden önce, sonuçlarını kontrol etmek için test edebilme arzusu var. Unutma, 29 Mart Pazartesi.

Daha fazla bilgi | Weibo

– Haberler Bir sonraki Xiaomi Mi Mix, yenilikçi sıvı lensli bir kamerayı piyasaya sürecek aslen yayınlandı Android Samuel Fernandez tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…