Bir reklamveren ittifakı, sektörü iOS 14.5’teki gizlilik değişikliklerinden sonra Apple araçlarını kullanmaya teşvik ediyor

Bir reklamveren ittifakı, sektörü iOS 14.5'teki gizlilik değişikliklerinden sonra Apple araçlarını kullanmaya teşvik ediyor

İOS’ta gizlilik konusunda ne kadar heyecan var. Facebook, izlenmek isteyip istemediğimiz seçimini teşvik etmek için “Apple’a zarar verme” niyetindeyken, reklamcılığa adanmış bir grup şirket, sektörü Apple’ın geliştirdiği API’leri ve araçları kullanmaya teşvik etmek ve bu, reklam kampanyalarını gizliliğimizle ilgili olarak ölçmeye devam etmemizi sağlayacaktır.

IDFA değil mi? Sorun Yok, Facebook’a taban tabana zıt bir yanıt

{«dosya»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/58/cd/02/60226bc23bef078f7a/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/5c/f3/93/60226d394bd22f708d/orijinal/fb-miniatura.jpeg»}

Ne hakkında konuştuğumuzu çok hızlı bir şekilde gözden geçirelim. Şu anda beta sürümünde olan iOS 14.5 ve iPadOS 14.5’ten başlayarak, uygulamaların Reklam Tanımlayıcıya veya IDFA’ya erişmek için bizden izin istemesi gerekecek. Bu değer, bir uygulama her yüklendiğinde oluşturulur ve diğer pek çok şeyin yanı sıra, reklam görüntülemelerini ve tıklamalarını ilişkilendirmek için kullanılır karşılık gelen. Bu durum göz önüne alındığında, reklam dünyası kayıp mı?

Facebook için evet, Apple’ın ücretsiz interneti bitirmek istediğini belirtmek bile ama gerçek şu ki değil. Gizlilik için yeni önlemin etkisini hissedecek olan bu reklam şirketlerinin girişimi çok basit. IDFA değil mi? Sorun yok”. IDFA’nın yanı sıra daha fazla seçenek var ve bu platformdan sektörü bunları kullanmaya teşvik etmek istiyorlar. Avantajlar? Çok açık: Reklamverenler, gizliliğimize tamamen saygı göstererek kampanyalarını ölçmeye ve tıklamaları ilişkilendirmeye devam edebilir.

Apple’ın API’leri, reklamverenlerin kampanyalarını ölçmeye devam etmesine ve gizliliğimize tamamen saygı gösterirken tıklamaları ilişkilendirmesine olanak tanır.

Apple kısa süre önce reklamverenlere izin veren iki API’yi güncelledi gizliliğimizden vazgeçmemize gerek kalmadan ziyaretleri ilişkilendirmeye ve kampanyalarınızın etkinliğini ölçmeye devam edin. Özellikle, Apple aşağıdaki yenilikleri sundu:

SKAd Ağı 2.2. Bu güncelleme, video, ses ve etkileşimli reklamlar gibi reklam biçimleri için görüntüleme ilişkilendirmesini destekler. Bu, kullanıcı gizliliğini korurken, seçtiğiniz reklam biçimlerini görüntülemenize ve hangi reklam öğelerinin en etkili olduğunu ölçmenize olanak tanır.

Özel Tıklama Ölçümü. iOS 14.5 ve iPadOS 14.5, Web’e olduğu kadar uygulamalara da Özel Tıklama Ölçümü getiriyor. Reklam ağları artık bir web sitesine giden iOS veya iPadOS uygulamalarında reklam tıklamalarının etkinliğini ölçebilir. Bu bilgiler, kullanıcı gizliliğini korurken hangi reklamların dönüşüm (satın alma veya kaydolma gibi) sağladığını anlamak için kullanılabilir.

Apple’ın uyguladığı yeni gizlilik medyasıyla çevrimiçi reklamcılık dünyasının bir darbe alacağı açık. Kimse inkar etmez. Ancak birçok şirket bu değişimden daha güçlü çıkabilirve ayrıca dijital reklamcılığa olan güvenimiz. Şimdi her yerde takip edilmekten kaçınmak için ilgilendiğimiz belirli bir reklama tıklamaktan kaçınmamız gerekebilir, ancak yakında durum değişecek.

Hindistan'da iPad üretimi başlamak üzere, Pegatron ülkede yeni fabrikalar için arazi satın aldı

Hedefli, alakalı ve ilgi çekici reklamcılık ve gizlilik, aynı denklemin iki parçası olabilir. Birinden veya diğerinden fedakarlık etmek gerekli değildir, sadece ilerlemenin yolunu teknolojinin elimize sunduğu araçlara uyarlamak yeterlidir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bir reklamveren ittifakı, sektörü iOS 14.5’teki gizlilik değişikliklerinden sonra Apple araçlarını kullanmaya teşvik ediyoraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…