Bir fotoğrafçı, bir uçağın Güneş’i “geçtiği” anı tam olarak yakalar

Uçağın siluetinin Güneş’in güçlü turuncusu karşısında görülmesi için bir saniye yeterliydi ve o saniye ünlü fotoğrafçı Andrew McCarthy tarafından çekildi.

Her şey McCarthy’nin Instagram hesabında paylaştığı bir videoda bulunuyor. Kozmik_Arka Plan. Her türlü astronomik görüntüyü içerir, ancak Güneş’in bir tanesi “milyonda bir”.

McCarthy, “Bu benim için çok garip,” dedi. “Havaalanlarının yakınında kalıp bu fotoğrafları planlayan birçok fotoğrafçı var. Onları kolayca alırlar.”

“Ancak, bir havaalanından uzaktayım ve iki yıldır Güneş’i çekiyorum, ilk kez böyle bir uçak yakaladım” diye itiraf etti.

Uçağın ve Güneş’in görüntüsünü böyle yakaladı

Daily Mail’e göre, United Airlines uçağı San Francisco’dan New Jersey’e gidiyordu.Fotoğrafçı Sacramento’da yaşıyor ve hidrojen-alfa güneş filtresiyle donatılmış bir teleskop kullanıyordu.

Bu filtre, Güneş’in atmosferinde bir katman olan kromosferi vurgular.

//platform.instagram.com/en_US/embeds.js

McCarthy, “Tam bir kaza ama aynı zamanda favorilerimden biri” diyor. “Yıldıza hidrojen-alfa ışığında ateş ediyordum, böylece uçak geçerken siluetin güneş ışığını saçtığını görebilirdiniz.”

McCarthy, 3.000 dolarlık Coronado Solarmax III 70 mm teleskopunu kullandı. Bu, filtresi sayesinde Güneş’in fotoğraflarını canlı ayrıntılarla çekmek için optimize edilmiştir.

McCarthy, “Özel olarak tasarlanmış bir teleskopunuz yoksa, onu Güneş’e doğrultmayın,” diye şiddetle tavsiye etti. “Bunun gibi görüntüler üretmekle kalmaz, aynı zamanda merceği eritebilir veya sizi kör edebilir.”

Fotoğrafçının Instagram hesabında 362 binden fazla takipçisi bulunuyor. Salı gününe kadar astronomik fenomenler ve doğanın diğer unsurları hakkında 441 görüntü ve video yayınladı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…