Bir flash sürücüye benziyor, ancak üç kat daha hızlı bir SSD

bu flash sürücüler Gittikçe daha fazla alan ve 100 MB/sn’yi rahatlıkla aşan hızlar sunarlar. Ancak SSD daha da hızlılar ve harici bir kasa ve bir NVMe SSD ile, bir kalem sürücüden biraz daha büyük olmasına rağmen, küçük, ultra hızlı bir cihaz oluşturabiliriz. Şimdi bir şirket, gerçekten bir kalem sürücü kadar küçük bir SSD yarattı.

duyurusunu yapan Renkli’den bahsediyoruz. SL500 MiniSATA SSD. Daha yüksek hız için bir NVMe arayüzüne sahip olmasının daha iyi olacağı düşünülebilir, ancak hızı, protokol ile SATA fazlasıyla yeterli. Böylece bir buluruz 500MB/s okuma hızıve biri 480MB/s yazma.

Bir flash sürücü boyutunda SSD sürücü: Renkli yaptı

Şirket bir süredir birimlerini satıyor SATASL500. Bununla birlikte, yeni sürüm, bir kalem sürücüye benzer şekilde, yalnızca 68 x 26 x 7 mm ile geleneksel bir SATA sürücüsünün alanının %26’sını kaplar. Bu alanda şirket, hem güç hem de veri için yalnızca 2 gram ağırlığında tam bir SATA konektörü paketledi.

Cihazın teknik adı harici hafızalı Paketteki SATA Diskidenetleyiciyi ve NAND belleklerini aynı modülde entegre etmeleri sayesinde SSD birimlerinin standardını yoğunlaştırıyor.

Bir flash sürücü ile aynı maliyete sahiptir.

Buna ek olarak, 500 GB SSD maliyeti olduğundan, normal bir pendrive’ın maliyeti aşağı yukarı ne kadar az ya da çok olduğu için fiyat sundukları için oldukça düşüktür. 59.99$. Bu sürüm en hızlı olanıdır, 250 GB ise “yalnızca” 450 MB/sn yazma hızlarına ulaşır. Bu daha düşük hız ve kapasite karşılığında, fiyat daha düşüktür, yalnızca maliyeti 39,99 $. Ayrıca, 500 GB’lık sürüm, bazen 100 Euro’yu aşan bu kapasiteye sahip kalem sürücülerden çok daha ucuzdur.

Şu anda Amazon gibi mağazalara gidersek bir 256 GB flash sürücü 40 euro civarı. Aynı fiyata, hızı üç katına çıkardık ve konektörün kırılması veya herhangi bir kaza geçirmemiz durumunda verileri kurtarabileceğimize dair kesinliğe sahibiz.

Bu nedenle, hızlı bir kalem sürücü arıyorsanız, her yere götürebileceğiniz bu yeni SSD birimlerini satın almaya değer olabilir. Şu anda İspanya’ya ne zaman varacaklarını bilmiyoruz, ancak kesinlikle Çin’den ucuza satın alınabilirler çünkü şirketin esas olarak faaliyet gösterdiği yer orası.

Gönderi Bir flash sürücüye benziyor, ancak ADSLZone’da ilk ortaya çıkan üç kat daha hızlı bir SSD.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…