Bir e-postayı açmanızı sağlamak için bilgisayar korsanlarının kullandığı bu hileler hakkında bilgi edinin

bu e-posta Herkes tarafından yaygın olarak kullanılan bir iletişim aracıdır. Hem özel kullanıcılar hem de şirketler ve kuruluşlar arasında mevcuttur. Bu, bilgisayar korsanlarının gözlerini buraya dikmesine neden olur. Günün sonunda, başarılı olma olasılığı en yüksek olana saldırırlar. Bunu yapmak için farklı yöntemler ve stratejiler kullanırlar. bakalım ne var hileler Esas olarak kurbanın bir e-posta açmasını sağlamak için kullanılırlar.

Kurbanın bir e-posta açması için püf noktaları

Saldırgan, yalnızca göndererek kötü amaçlı yazılımları bir e-posta yoluyla gizleyemez. Başarılı olması için, bir sisteme gerçekten bulaşması için kurban etkileşimine ihtiyacı var. Bu kullanıcının posta açmasını, bir bağlantıya erişmesini veya bir dosyayı açmasını sağlamanın bir yolunu bulmanız gerekecek.

Bunun için toplum mühendisliğine güveniyorlar. Temel olarak şunlardan oluşur: kurbanı aldatmak böylece meşru bir e-postaya eriştiğinizi düşünürsünüz. Kullanıcı hiçbir şeyin olmayacağına ve hatta bazı eylemleri gerçekleştirmek için bu e-postayı açmaları gerektiğine inanıyor. Siber suçluların son zamanlarda uygulamaya koydukları başlıca hilelerin neler olduğunu göreceğiz. E-postayı her zaman güvenli kullanmalıyız.

hesabınızla ilgili bir sorun var

Bilgisayar korsanlarının en çok kullandığı numaralardan biri, bir bilgisayar korsanı olduğunu söyleyen bir e-posta göndermektir. hesapla ilgili sorun. Bu, e-posta hesabının kendisindeki bir hata hakkında ve aynı zamanda farklı bir hizmetteki diğer herhangi bir hesap hakkında uyarmak için olabilir.

Kurban bu e-postayı alacak ve “hesabınızla ilgili bir sorun” gördüğünde alarma geçecektir. Ne olduğunu merak edeceksiniz ve kontrol etmek için e-postayı açmanız gerektiğini görebilirsiniz. Bu şekilde saldırganlar, bu yemle açma hedeflerine ulaşacaktır.

e-posta güvenliği

Bir ödül için seçildiniz

Bir klasik. Uzun yıllardır kullanılan ama hala mevcut olan bir mesajdır. Sadece kurbanı kazandığına inandırmaya çalışmakla kalmaz. ödülaynı zamanda örneğin en çok kullanılan e-ticaret platformlarından bazıları için bazı bonuslar veya indirimler.

Sadece o e-postayı açabilmemiz için, bir şey kazandığımızı mesajın konusunda belirttikleri bir kanca başlatıyorlar. İçeride, büyük olasılıkla, sahte bir sayfaya veya kötü amaçlı yazılım içeren eklenmiş bir dosyaya yönlendiren bir bağlantı bulacağız.

bilgiye ihtiyacımız var

Çok güncel bir başka konu da şudur: bilgi istemek. Saldırganlar, kurbandan bir tür veri istedikleri bir e-posta gönderir. Tipik olarak, popüler bir hizmetin veya platformun kimliğine bürünürler. Örneğin Amazon, Netflix, eBay, PayPal’dan bahsedebiliriz…

Yaptıkları şey, o hizmetin kullanımında sorun yaşamamak için bazı verilere sahip olmaları gerektiğini belirterek dikkat çekmek. Kurban, Netflix, Amazon veya herhangi bir platforma girememek için e-postayı açacaktır.

Bakım

hakkında bilgi almak için bir e-posta açma talebi bakım Ekibimizden veya hesabımızdan almak, bu çok yaygın hilelerden bir diğeridir. Tekrar çok popüler olan ve dolayısıyla daha büyük bir başarı şansına sahip olan hizmetleri kullanabilirler.

kurbanın adını kullan

Aynı zamanda yaygın olarak kullanılan ve oldukça başarılı olan bir numara, kurbanın adı. Bunun için ne olduğunu bilmek için önceki bir soruşturmaya ihtiyaçları var. Bu şekilde, genel bir e-posta değil, kendi adlarına bir e-posta alarak kurbanın daha fazla güvenmesini sağlarlar.

Kısacası bunlar, bilgisayar korsanlarının e-posta yoluyla gizlice saldırı yapmak için en çok dikkate aldığı hilelerden bazılarıdır. Her zaman sağduyulu kalmalı ve dosya indirme, link açma gibi hatalar yapmamalıyız.

Bilgisayar korsanlarının bir e-postayı açmanızı sağlamak için kullandığı bu hileleri bilin makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…