Bir CMOS pili 115 milyon PS4’ü tehdit ediyor: Birkaç yıl içinde o pil değiştirilmezse hepsi kullanılamaz hale gelecek

Lance McDonald adlı bir bilgisayar korsanı keşfetti PS4’te ciddi bir tasarım hatası. Sony konsolları, PS4 oynanışı ve başarıları hakkındaki bilgileri şifrelemek ve depolamak için dahili bir saate güvenir, ancak bu aynı zamanda fiziksel veya dijital oyunları oynama yeteneğini de ortadan kaldırır.

Bu saat, tüm piller gibi sınırlı özerkliğe sahip bir CMOS pil sayesinde çalışır. Birkaç yıl içinde çalışmayı durduracak ve PS4’ü işe yaramaz hale getirecekve sadece pili değiştirerek sorunu önlemek mümkündür, ancak burada bitmiyor.

Milyonlarca konsol iflas etme riskiyle karşı karşıya

Aslında, CMOS pilini değiştirirken, zamanı zorlayan Sony sunucuları ile senkronize etmek gerekir. konsolu PlayStation Network platformuna bağlayın zamanı doğru bir şekilde senkronize etmek için.

{«videoId»:»x80a8vd»,»autoplay»:true,»title»:»Sony PS4, video analizi»}

Bu dahili saat, kullanıcılar tarafından görüntülenemez, değiştirilemez veya değiştirilemez; insanların hile yapmasını engellemek Oyunlarda elde edilebilecek farklı kupaları elde ettiği anı değiştirmeye gelince.

Sıradaki son nesil konsollar olacak: o zaman müzik dinlerken, akış yaparak oynayacağız.

Bu CMOS yığını oyunları çalıştırabilmek için de gereklidirve pil çalışmayı durdurursa, fiziksel veya dijital oyunları başlatamayız. Pili değiştirmek mümkün ama bu da insanların konsollarını açmasını zorunlu kılıyor.

PlayStation Network’e bağlanma gereksinimi de önemlidir, özellikle bu platformun uzun vadede canlı olup olmayacağı bilinmiyor. Güya öyle, ancak Sony bu günlerde PS3 ve Vita için içerik mağazalarını önümüzdeki Ağustos ayında kapatmaya karar verdi.

Sony’nin bu konsollar için bir firmware güncellemesi ile sorunu çözüp çözemeyeceği bilinmiyor ancak değilse, 115 milyon PS4 için risk çok büyük 2013’te bu konsolun piyasaya sürülmesinden bu yana dünya çapında satıldı.

üzerinden | DefterKontrol

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bir CMOS pili 115 milyon PS4’ü tehdit ediyor: Birkaç yıl içinde o pil değiştirilmezse hepsi kullanılamaz hale gelecek aslen yayınlandı Xataka Xavier Pastor tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…