Bir aylık kullanımdan sonra Samsung Galaxy S21 Ultra: Samsung’un yıllardır en iyisi

İlk testimiz sırasında bizi zaten ikna etti ve bizim için daha net hale getirmesi sadece birkaç hafta aldı. Samsung Galaxy S21 Ultra, Samsung’un yıllardır yarattığı en iyi akıllı telefon.

Çünkü nihayet Samsung, deneyime odaklanmak için sayıları az ya da çok unutmuş görünüyor. Uzun bir aradan sonra, sonunda en iyi olmayı arzulayan kişiden beklediğimiz düzeyde bir deneyim. 2021 yılının cep telefonu.

Galaxy S21’den sonra öğrenebildiğimiz şey bu. bir ay boyunca kullanın.

Samsung Galaxy S21 Ultra’nın ana ekranı.

Benzersiz donanım

Kesinlikle Samsung Galaxy S21’in her yönü, önceki Galaxy S20 Ultra’dan sonsuz derecede daha parlak hissediyor.

Her şey, bence, Samsung tarafından şimdiye kadar yapılmış en iyi tasarımlardan biri ile başlar. kameraların hak ettiği önemi vermek bir modül ile erir cihazın metal kenarı ile.

Buna eklenmeli zarif ama heybetli cihazın giyinmiş olarak geldiği mat siyah renk, arkana hoş bir dokunuş ve yapan bir bitiş ne parmak izi ne de kir cihazın arkasına emprenye edilmiş olarak kalır.

Tasarım arka planda olmasına rağmen hata yüzünden arasında muhteşem ekran bu, telefonun önünde bir köşegen ile yıldız 6,8 inç, Quad HD+ çözünürlük ve yenileme hızı 120 hertz.

Bir yıl daha, bu bir cep telefonunda gördüğümüz en iyi ekranayrıca ekleyerek yenileme hızınızı akıllıca değiştirme yeteneği daha fazla enerji verimliliği sunmak için.

Samsung Galaxy S21 Ultra kavisli ekran

S21 Ultra’nın ekranında hafif bir eğri var. Serideki diğer modeller, hayır.

Ve verimlilikten bahsetmişken, hayal bile edemezsin Sonunda Samsung’un çoğumuzun beklediğini başardığını söyleyebildiğim için ne kadar mutluyum: arasındaki farkları en aza [Snapdragon 888] S21 Ultra’nın ABD varyantlarına monte edilmiş ve Exynos 2100 bu, geçen ay test edebildiğim modeli entegre ediyor.

Performans mükemmel, olduğu gibi cihaz özerkliğibu terminal ile aynı pil kapasitesine —5.000 mAh— sahip olmasına rağmen S20 Ultra hakkında söyleyemeyeceğim bir şey.

Android’in en iyileriyle Samsung’un en iyileri

Samsung Galaxy S21 Ultra ile geliyor OneUI 3.1şirketin yazılımının en son sürümü, Android 11. Samsung ayrıca sağlar üç yıllık sistem güncellemeleri hem bunun için hem de diğer modeller için.

One UI 3.0 ile ilgili haberler çok fazla olmasa da, olası değişiklikler gibi ilginç değişiklikler buluyoruz. sahip olmak beslemek Google Keşfet tarafından yerine ana ekranda beslemek Samsung’un kendi haberlerinden veya Google Mesajlar uygulaması doğal olarak.

Buna Android 11’in tüm yeniliklerini ve Samsung’un özelleştirme katmanıyla birlikte sunduğu değişiklikleri de eklersek, aşağıdakilerden birini elde ederiz. daha tutarlı deneyimler Google işletim sistemiyle, en son sürümlerde bulamayacağımız bir dizi faydalı araçla elde edebildiğimizi. temiz Android’den.

Ancak Samsung’un yazılımı hala mükemmel değil. Ve 2021’de, şirketin terminallerinin birkaç yıldır sürüklediği, ancak bugün de aynı şekilde anlaşılmaz olmaya devam eden bir sorundan bahsetmeye devam etmeliyiz: reklam.

kabul edilebilir değil 1.250 Euro’luk bir cep telefonu gibi bazı sistem uygulamalarında ve belirli kullanıcı arabirimi öğelerinde kullanıcılarınıza reklamlar gösterin. bildirim paneli veya sağlık ve spor odaklı Samsung uygulamasıSamsungSağlık.

Cihazlarını satarken kar marjını düşürmeyi taahhüt eden ve gelirlerini hizmetler aracılığıyla tamamlayan Xiaomi tarzı firmaların nasıl olduğunu gördük. bu tür bir teknik kullan cihazlarının yazılımlarından belirli bir ekonomik gelir elde etmek amacıyla. Ama bu Samsung, küresel düzeyde telefon segmentinde kıyaslama yapan firmabugüne kadarki en gelişmiş cihazınızla yapın, bu kesinlikle affedilemez.

Şimdi evet: piyasadaki en gelişmiş mobil kamera

Apple ve Google gibi firmaların akışında geçen birkaç yıldan sonra, Samsung, en gelişmiş kameraya sahip akıllı telefonu kılıfından çıkarmayı başardı şimdiye kadar bir akıllı telefonda görüldü.

Geliştirilmiş 108 megapiksel sensör, çift telefoto sistemi ve ultra geniş açılı lensli mükemmel sensör kombinasyonu, Galaxy S21 Ultra, bugün piyasadaki en iyi kameraya sahip Android akıllı telefonve muhtemelen en iyi kameraya sahip telefon, sadece düz.

Samsung Galaxy S21 Ultra ile video

Samsung Galaxy S21 Ultra, 8K çözünürlükte video kaydetmenize olanak tanır.

Kameraları her durumda iyi davranıyor ve gösteriyor ki Samsung, yıllardır süren sorunları sona erdirmek için görüntü işlemeyi geliştirmek için çalıştı.

Yani, sonunda alıyoruz mükemmel görüntü kalitesine sahip portreler ve arka plan bulanıklaştırma efektinin harika bir doğallığı. Ve yazılım hala geçmişten miras kalan bazı sorunlardan muzdarip olsa da, örneğin bazıları çok gerçekçi olmayan cilt tonları ya da şüphesiz renkleri aşırı doygunlaştırma eğilimi ilerleme dikkat çekici.

Bu anlamdaki tek büyük dezavantaj, hareketli nesnelerin iç mekanlarında fotoğraf çekerken, ister insan ister hayvan. resimlerini çekmek istemeniz durumunda çocuklar veya evcil hayvanlar ışığın bizden yana olmadığı sahnelerde, ana sensör iyi odaklanmayı tam olarak sürdüremez ve bulanık görüntüler elde etmek.

modu kullanma profesyonel Deklanşör hızını azaltmak ve kameranın diğer parametrelerini değiştirmek için kameraya dahil edildi, bu kusur bir dereceye kadar düzeltilebilir, ancak gerçek şu ki mobil cihaz kullanıcılarının çoğunluğu kameralarını kullanıyor otomatik modda.

S Pen: verdiğinden daha fazlasını isteyen ilginç bir tamamlayıcı

S-Pen'li Samsung Galaxy S21 Ultra

S Pen’li Samsung Galaxy S21 Ultra.

Samsung Galaxy S21 Ultra, bu ailenin tarihindeki ilk cep telefonu S Pen desteği ile. Geçen hafta test edebildiğim bu aksesuar, Samsung’un sunduğu çeşitli kılıflarla birlikte ayrı olarak satılıyor. 69 Euro’dan başlayan fiyatlarla.

Ve tam olarak bu Galaxy S21 Ultra S Pen ana sorunu: Samsung Galaxy Note20 Ultra’da bulunana kıyasla daha düşük bir sürüm olduğu düşünüldüğünde fiyatı çok yüksek, çünkü jest desteği veya olasılığı yok. unuttuğumuz zaman uyarı alırız. kalem ve ondan uzaklaşıyoruz.

Bu yetmezmiş gibi, kapak kapaklı Samsung’un S Pen ile birlikte sattığı, cihazı devasa olmaktan sadece devasa olmaya geçtive Samsung’un yıldız terminalini inşa ederken elde ettiği ergonominin boşa gittiğini ve tutması ve kullanması rahatsız edici ürün boyutu, kalınlığı ve kapağın formatı nedeniyle.

Kılıf ve S Pen ile Samsung Galaxy S21 Ultra

Galaxy S21 Ultra’nın S Pen’i için delikli kasa.

2021’in en iyi akıllı telefonu için açık bir rakip

Henüz Şubat ayındayız ve muhtemelen bu yıl olabilecek olanı zaten görmüşüzdür. 2021’in en iyi akıllı telefonu. Geçen yıl, en popüler telefonlarla rekabet edebilecek bir Samsung terminali görmek için yaz ayını beklemek zorunda kaldık. üst Ancak Galaxy Note20 Ultra bile, panelin maksimum çözünürlüğünün 120 hertz tarafından sağlanan akışkanlık ile birleştirilmesine izin vermeyerek kamera veya ekran gibi yönlerden arzulanan bir şey bıraktı.

Xiaomi Mi 11 Ultra, OPPO Find X3, OnePlus 9 Pro ve yeni nesil iPhone cihazları gibi teklifleri görmeyi bekleyen, Samsung Galaxy S21 Ultra tek kelimeyle rakipsiz piyasada ve amortisman konusunda önceki nesillerin izinden giderse korkarım ki kısa sürede *2021’de satın alınabilecek en iyi üst düzey cep telefonu.

Daha fazla bilgi: Samsung Galaxy S21 Ultra

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Bir aylık kullanımdan sonra Samsung Galaxy S21 Ultra girişi: Yıllardır Samsung’un en iyisi Andro4all’da ilk kez yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…