Bir araştırma, açık kaynağın potansiyelini göz ardı etmenin AB’ye “yılda yüz milyarlarca avroya” mal olabileceğini iddia ediyor.

Kâr amacı gütmeyen düşünce kuruluşu OpenForum Europe (OFE) tarafından yapılan yeni bir araştırma, açık kaynak kullanıcılarının sayısı sadece %10 artsa, AB’nin GSYİH’sinin yılda yaklaşık 100 milyar € artabileceğini söylüyor. Ayrıca bu 1000’e kadar yeni şirketin kurulmasına yol açabilir Kıta genelinde yıllık teknoloji.

AB Açık Kaynak Politikası Zirvesi 2021, OFE’nin ” Avrupalı ​​girişimciler açık kaynaklı yazılımlardan oluşan bir hazineye sahiptir önlerinde ancak çok azı iş hedeflerine ulaşmak için teknolojiyi kullanıyor”, ZDnet tarafından yayınlandığı gibi.

Uygulanabilir bir iş kurmak için bir şeyin ücretsiz olarak nasıl kullanılacağına dair anlayış eksikliği

AVRUPA AÇIK KAYNAK

OFE raporu, açık kaynak araçlarının potansiyeline ilişkin bilgi eksikliğinin Avrupa Birliği’ne “yılda yüz milyarlarca avroya” mal olabileceğini belirtiyor. Avrupa Komisyonu tarafından yaptırılan çalışmanın sonuçları, ekosistemden elde edilebilecek faydaların yaygın bir şekilde anlaşılmadığını göstermek Avrupa’da açık kaynak.

Düşünce kuruluşu CEO’su Sachiko Muto, bir analize göre, 2018’de 27 AB ülkesinde açık kaynağın ekonomik öneminin 65.000 ila 95.000 milyon avro arasında olduğunu açıkladı. Her halükarda, bu grubun liderine göre rakamları sunmak zor, çünkü bunu hatırlıyor. açık kaynağın faydalarının büyük çoğunluğu maliyetlerle ilgili değildirbu yüzden onları ölçmek çok daha zordur.

20 Uygulama O Kadar İyi ki Tamamen Ücretsiz Olduğuna İnanmak Zor

OFE genel müdürü Sachiko Muto, “ücretsiz bir şeyin nasıl kullanılabileceği çok az anlaşıldığını söyledi. uygulanabilir bir iş modeli oluşturun ve para kazanın» bu işletmeler aracılığıyla.

Somut etkiyi tahmin etmeye çalışmak için OFE raporu, açık kaynağı ekonomik istatistiklerle temsil etmeye çalışmak için ünlü ekonomistlere döndü. Diğerlerinin yanı sıra, Harvard Business School’dan daha önce benzer çalışmalar yapmış olan Frank Nagle, açık kaynaklı yazılımın iş üretkenliği üzerindeki sonuçları hakkında ve bir ülkenin genel rekabet gücünde.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Bir araştırma, açık kaynağın potansiyelini göz ardı etmenin AB’ye “yılda yüz milyarlarca avroya” mal olabileceğini iddia ediyor. aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…