Bir adam arkadaşlarıyla Plex’te film paylaşmaktan suçlu bulundu

bu korsanlıkla mücadele Avrupa için değil ve iki yeni korsanlık vakası, en popüler web sitelerinden birinin kapatılmasından ve bir kullanıcının aşağıdakiler gibi multimedya içeriği paylaştığı için mahkum edilmesinden sonra bir ülkeyi alt üst etti. filmler ve diziler aracılığıyla korunan pleks sunucu.

Geçen yılın sonunda, İskandinav ülkelerinde çok popüler iki torrent indirme sitesi kapatıldı: Danimarka Bitleri ve nordicbits. İki web sitesi operatörü, biri Fas’ta, diğeri İspanya’da tutuklandı. Ancak, şimdi bu web sayfalarının kullanıcılarından birini mahkum ettiler.

Çok torrent indir, Danimarka’da suç

Bu, Danimarka’nın üçüncü büyük şehri olan Odense mahkemesi tarafından belirlendi. Kullanıcı, web sitesi üzerinden 579 film, 2.453 69 dizi bölüm ve 1.670 sesli kitap indirmiş ve paylaşmıştır. Böylece, kullanıcı web’deki en aktif kişilerden biriydi ve bu nedenle Haklar İttifakı Durumu savcılığa bildirdi. Böylece, ceza nihayet 60 gün şartlı hapis cezası oldu ve daha sonra hak sahiplerine bir tür tazminat ödemek zorunda kalacak.

Bu nedenle, torrent ile içerik paylaştığınız için zaten para cezasına çarptırılabileceğinizden endişe ediliyorsa, arkadaşlarınızla bir şeyler paylaştığınız için ceza alacağınızdan daha da endişe vericidir. Bu, bir adamı 9.440 film indirip paylaşmaktan mahkum eden Kopenhag Mahkemesi tarafından belirlendi. Bu filmlere bir pleks sunucu en az 21 kullanıcı ile. Mevcut ceza 30 gün denetimli serbestlik.

Filmleri Plex ile paylaşmak, daha da fazla suç

Aralık 2019’da benzer bir mahkumiyet, bir adamın bir Plex sunucusuna sahip olduğu bir NAS ve bir aracılığıyla yönetilen macmini. Yönetici, içeriği yalnızca şifreyi e-posta ile alan arkadaşlarınız ve ailenizle paylaştı. Buna rağmen, sonunda mahkeme masraflarını ödemek ve telif hakkı sahipleriyle anlaşmak zorunda kalacaksınız. Anlaşmanın şartları gizlidir.

Bu durumlarda ağda anonimliğin önemini görüyoruz. Rights Alliance özellikle kullanıcılara zulmetmesiyle tanınıyor ve Ocak 2021 gibi erken bir tarihte, içeriği tekrar tekrar indirenlerin, P2P paylaşım aktif olarak değil pasif olarak yapıldığından suç olarak değerlendirilmemektedir.

ADSLZone’da ilk olarak Plex’in filmlerini arkadaşlarıyla paylaştığı için Mahkûm edilen bir adam yazısı çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…