Binlerce .eu alan adı herkes için ücretsiz olacak

Kiralayabileceğimiz birçok alan adı uzantısı var. .com, .net veya .org gibi jenerik olanlara ve ayrıca .es, .fr veya .pt gibi coğrafi olarak farklı olanlara da sahibiz. Avrupa Birliği vatandaşları için bir seçenek var. .eu uzantısı. Şimdi, önümüzdeki aylarda binlerce alan, Brexit nedeniyle ücretsiz olacak.

Binlerce .eu alan adı ücretsiz olacak

Bir web sayfası oluşturacağımız ana adımlardan biri, etki alanını kaydettir. RedesZone gibi sadece sayfanın adını değil, uzantısını da seçmeliyiz. Daha genel bir alan seçebilir veya örneğin .es alan adını seçebiliriz.

Bazen kiralamak istediğimiz alan adı müsait olmayabilir ve bu sitemiz için bir sorun olabilir. İstediğimizi ve istediğimiz ölçüde kullanamayabiliriz. Bu nedenle, kullanıcılar farklı bir tane seçebilir.

.eu uzantısı için kullanılabilir Avrupa Birliği vatandaşları. Bu alan adını kullanabilmek için bir AB ülkesinde ikametgah sağlamak gerekir. Şimdi hepimizin bildiği gibi 1 Ocak 2021’de Birleşik Krallık’ın ayrılışı yürürlüğe girdi. Vatandaşlarının bir .eu alan adına kaydettirdiği tüm sayfalara ne olur? Bir web etki alanı için bazı sona erme süreleri vardır.

gTLD alan adları ve ccTLD'ler

Alan adını kaybetmemek için son tarih

Avrupa’dan her şeyi düzene sokmak için üç aylık bir süre verdiler. Bu süre üç ay daha uzatıldı. onlarca var binlerce web sitesi .eu alan adı ve ayrıca e-postalar ile. Ancak bu zaman alır. Öncelikle bu alan adları askıya alınacaktır. Daha sonra, zaten 2022’de, kesinlikle herkesin kullanımına açık olacaklar.

sahipleri Birleşik Krallık .eu alan adları Avrupa Birliği’nin başka bir ülkesinde olması gereken bu süre içinde adreslerine ilişkin verileri sağlamaları gerekir. Bu, mantıksal olarak büyük çoğunluğun katkıda bulunamayacağı bir şeydir.

Birçok kullanıcı son aylarda sadece etki alanını terk et. Başka bir uzantı oluşturdular ve yaptıkları şey etki alanını yeniden yönlendirmek. Bu şekilde, o uzantının askıya alınması tamamlandığında sayfa başka bir uzantıyla normal şekilde çalışmaya devam eder.

Ama bu düzinelerce yapacak binlerce .eu alan adı ücretsizdir. Halihazırda meşgul olan ve kaydettirilmesi imkansız olan birçok isim, birkaç ay içinde Avrupa Birliği vatandaşları tarafından kayıt yaptırmak isteyen herkesin kullanımına sunulacaktır.

2017’nin sonunda Birleşik Krallık’ta yaklaşık 300.000 .eu alan adı olduğu tahmin edilmektedir. Bahsettiğimiz rakama göre bu rakam düşüyor ve geçen yılın sonunda 120.000 civarındaydı. Bu nedenle, yakında ücretsiz olacak on binlerce alan var. Belki de bu uzantı için belirli bir isim almak isteyen diğer uluslardan Avrupa vatandaşlarının yararlanabileceği bir fırsat.

Binlerce .eu alan adı herkes için ücretsiz olacak makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…