Binama fiber döşenmesini talep edebilir miyim?

İspanya’da fiber optiklerin dağıtımı durdurulamaz bir şekilde devam ediyor, ancak bu, herkesin bu teknolojiye erişimi olduğu anlamına gelmiyor. Avrupa’nın en büyük ve dünyanın en büyüklerinden birine sahip olduğumuzu aktif ve pasif bir şekilde tekrarladık, ancak bu hala nüfusun %100’ünü kapsamıyor. ne de tüm evlere ulaşıyor. Bu, 2025 yılı civarında gerçekleşecek bir şey, ancak o zamana kadar bazılarının sokaklarına veya binalarına fiber optik kurulumu için savaşmaya devam etmesi gerekecek. Soru şu: Binama fiber döşenmesini talep edebilir miyim?

Birkaç gün önce İspanya’da kurulu 55,8 milyon FTTH erişimimiz olduğunu ve buna 9,8 milyon HFC kablo erişimi eklememiz gerektiğini öğrendik. Bu toplam yapar 65,6 milyon geniş bant erişimi yeni nesil. Movistar, Orange, Vodafone ve MásMóvil bu sırayla en çok konuşlandırılanlardır. Ancak, tüm evlerde bir nedenden dolayı yoktur.

Fiber optik dağıtım aşamaları

Movistar Topluluğunun bir başlığında Movistar fiber optiğin dağıtım aşamaları açıklanmıştır. Bu, fiberin komşu topluluk tarafından kurulması için izinlerin imzalanması ile sözleşmenin yapılabileceği an arasındaki süreler hakkında daha fazla bilgi edinmemizi sağlar.

Bunlar aşamalar ve tahmini süreler:

  1. Tesislerin şartlandırılması: Halihazırda uygulanmış bir dağıtım planından başlıyoruz. Burada, seçilen alanları kapsayan tesislerin iklimlendirilmesiyle başlar: genellikle bir odanın genişletilmesini veya hazırlanmasını içeren ekipmanın kurulumu: klima, elektrik vb. ve tedarik ağının inşası.
  2. İzin talebi: Çalışmalara başlamak için tüm alan için izinlere sahip olmanız gerekir. Bu, cemaat başkanlarından istenen ve genellikle 6 ayı bulabilen bir şey.
  3. İzin verildi + Planlama: Şu anda bir grup çiftliğin izni ile her binada kurulum planlanıyor.
  4. İnşaat: Genellikle 2 veya 3 ay süren süreç.
  5. Yakın kapsama: fiberin kurulmasına bir aydan az bir süre kaldığı aşama. Planlanan projeye göre tesiste her şeyin inşa edildiğinden ve yapılandırıldığından emin olmak için son kontroller yapılır.
  6. Kapsam: zaten sözleşmeli olabilir.

Fiber kurulumunu talep edin veya kapsama alanını ilk öğrenen siz olun

Web sitesinde fiber kurulumu talep etme konusunda açıkça bilgi sunan tek Movistar durumunda, bu dağıtımın iki aşamasına katılma olanağımız var. Birincisi, Movistar Fiber Kurulum İsteğini doldurmaktır. sahipleri topluluğu başkanı.

Fiber optik dağıtım aşamaları

“Bir malik topluluğunun başkanıysanız ve binanız Fiber Tesisat İzin Başvurusu statüsündeyse bu formu doldurun. Movistar’dan bir teknik müdür, talebinizi yönetmek için sizinle iletişime geçecektir”.

Yapabileceğimiz ikinci şey, fiberin kullanılabilirliğini ilk öğrenen siz olun Web’de kontrol etmeden veya arama yapmadan binamızda. Bunun için rezervasyon formunu kullanabiliriz.

“Binanızdaki ilerleme derecesinden haberdar olun ve en iyi avantajlardan yararlanın. Sigortalı olduğunuzu ilk öğrenen siz olacaksınız” dedi.

Neyse ki, FTTH’nin konuşlandırılması tamamen şimdi ve arasında tamamlanacağı için operatörlere fiberi takmaları için “baskı yapmak” giderek daha az gerekli hale geliyor. 4 yıl. Bu süre zarfında fiber, tarihi merkezlere, küçük kasabalara ve uzak bölgelere doğru yol alacak. Son olarak, bir komşunuzun fiber optik kurulumunu engelleyip engelleyemeyeceğini bilmeniz için size bir link bırakıyoruz.

Post Binama fiber kurulumunu talep edebilir miyim? ADSLZone’da ilk ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…