Bill Gates, Mars’la Elon Musk kadar ilgilenmiyor, burada Dünya’da çözülmesi gereken sorunlar olduğunu söylüyor

Son yıllarda Bill Gates, Jeff Bezos ve son zamanlarda Elon Musk tarafından geride bırakılan dünyanın en zengin adamı olmaktan üçüncü oldu. Bu son ikisi Blue Origin ve SpaceX ile uzayı fethetmeye çalışırken… Bill Gates roketlerin çözüm olmadığını söylüyor.

Microsoft’un kurucu ortağı, diğer şeylerin yanı sıra, hastalıkların veya iklim değişikliğinin ortadan kaldırılmasına özel olarak odaklanarak, uzun süredir hayırseverliğe kendini adamıştır. Geçtiğimiz haftalarda ‘Bir İklim Felaketinden Nasıl Korunulur’ adlı yeni bir kitap yayınladı ve bunun sonucunda çok sayıda röportaj yapma fırsatı buldu ve burada ilginç açıklamalar bıraktı.sentetik et üzerine bir bahis veya Mars’a olan az ilgisi Dünya’nın aksine. Bu son sürpriz olmamalı, zaten birkaç yıl önce söylemişti.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/7b/2e/a2/6022aea44bd22fd264/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/5d/6f/c5/6022ae863bef078f78/original/mars-2030.jpeg»}

“Roketlerin çözüm olduğunu düşünmüyorum”

Elon Musk, Mars’ta koloni kurmak istiyor ve bunun için ilk insanlı görevin 2024’te veya en geç 2026’da gerçekleşmesini bekliyor. Çeyrek asır sonra bir milyon insanın olacağını tahmin ediyor. Bunu yapmak için, zaten testlerden geçmekte olan devasa Starship’e umutlar bağlanıyor.

ekran görüntüsü

Ama bu insanlık ve onun gezegeni kirletmesi için bir çözüm mü? Bill Gates öyle düşünmüyor burada sahip olduğumuz sorunları çözmeyi daha önemli görüyor başka bir gezegene kaçmak yerine. Elon Musk’ı Tesla ve iklim değişikliği ile başardıklarından dolayı ihtiyatlı bir şekilde öven, kendisini Elon gibi Mars’tan bir insan olarak görmediğini söyledi.

Orada bir koloni kurmayı başardığımızda Mars'ı kim yönetecek?

Aslında, Bill Gates daha da ileri giderek şunu iddia ediyor: elektrikli arabalar veya yolcu taşımacılığı “kolay şeylerdir”. Çözülmesi “zor” olan ve çevreye en çok katkı sağlayan şeylerin hala büyük yeniliklere ihtiyacı olduğunu söylüyor, örnek olarak çimento, çelik veya et veriyor. Microsoft’un kurucu ortağının sözleriyle. “…insanların düşündüğü şeyler – elektrik, binek otomobiller – sorunun üçte biri. Bu yüzden diğer üçte ikisi üzerinde çalışmamız gerekiyor.”

Bill Gates’i yıllardır karakterize eden bir şey varsa, o da etkili fedakarlık Avustralyalı filozof Peter Singer tarafından popüler hale getirildi. Bu ilkeyi uygulayarak, Dünya’daki şeylere para yatırmanın Mars’tan daha fazla faydasını bulur. Kendisinin de ifade ettiği gibi, parayı Mars’a seyahat etmek yerine başka şeylere harcamayı tercih ediyor. Örneğin, aşı dağıtmak veya hastalıkların yayılmasını azaltan diğer önlemleri almak için para harcamak daha faydalıdır.

üzerinden | NYT

– Haberler Bill Gates, Mars’la Elon Musk kadar ilgilenmiyor, burada Dünya’da çözülmesi gereken sorunlar olduğunu söylüyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…