Bilim adamları, koronavirüs tarafından hapsedilme sırasında Dünya’da çok önemli bir değişikliği vurguluyor

Bunu duyuyor musun? Sessizliktir. Belçika Kraliyet Gözlemevi tarafından organize edilen bir grup bilim insanına göre, kapatılmanın yarattığı çok önemli bir değişiklik gürültünün azalmasıdır.

Dünya, onlarca yıldır hissedilmeyen yeni sessizlik derecelerine ulaştı.

33 ülkeden sismologlar, sözde çevresel gürültüde %50’ye varan bir düşüş ölçtüklerini söylüyor. Reuters. Bu gürültü, tam olarak çalışan fabrikalara ek olarak, araç transferlerinde insanlar tarafından üretilir.

Dünya hükümetleri, koronavirüsün daha fazla yayılmasını önlemek için nüfuslarının hapsedilmesini kullandı. Şimdiye kadar, hastalık 2,44 milyon ölüm bıraktı: tahminlere göre, karantina olmadan çok daha fazla olabilirdi.

Hapishanede ölçümler böyle yapıldı

Reuters’e göre, sismologlardan oluşan ekip, dünya çapında analiz edilen 268 sismik istasyonun 185’inde daha düşük gürültü seviyeleri ölçtü.

sismik bir istasyon fatura zemin titreşimlerini algılamak için bir sensör ile. Ayrıca, ne kadar küçük olursa olsun, titreşimler tarafından üretilen verileri depolamak için bir toplama sistemine sahiptir.

İngiltere kilitlenmesi.

Bunlar sayesinde, en şiddetli karantina haftalarında kentsel çevre gürültüsünün %50’ye kadar düştüğünü doğrulamak da mümkün oldu.

Reuters tarafından aktarılan bir sismolog olan John Clinton, “Tecrit sırasındaki haftalar, kayıtlara geçen en sessiz dönemdi” dedi. “Gürültü her zaman arttığı için, büyük olasılıkla uzun bir süre boyunca en sessiz dönemdi.”

Çin’de başlayan, Asya’nın geri kalanından Avrupa’ya ve ardından Amerika’ya kadar devam eden bir “sessizlik dalgası”ndan söz ediliyor.

Bu arada, Dünya dinlenmeye devam ediyor.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Tabla de contenidos