Bilim adamları, Dünya’da manyetik alan oluşturabilen yalnızca üçüncü bitkiyi keşfettiler

Keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda hayvan ve bitki türü arasında milyonlarca gizem saklıdır. Araştırma bitki örtüsü ve fauna üzerinde Kara dinlenmez. Ve son zamanlarda bir kez daha gösterildi. Bir grup bilim insanı sadece üçüncüsünü buldu. bitki üretebilen manyetik alan. Yani: elektrik.

Bu adıyla bilinen sinek yakalayıcı bitkidir. Venüs. Avına saldırmak üzereyken manyetik alan oluşturma eylemi gerçekleştirilir. Bilim adamları ürettikleri manyetik alanın bir güce sahip olduğunu açıklıyorlar. 0,5 pikotesla. Bu rakam, tüm Dünya tarafından üretilenden bir milyon kat daha azdır.

Bu nedenle, araştırmanın baş yazarı, bitkinin kendisi için yararlı bir işlevi yerine getirmenin ötesinde, “muhtemelen yapraklarından akan elektrik enerjisinin bir yan ürünüdür” dedi. Anne Fabrikatör, Slash Gear tarafından detaylandırıldığı gibi. Fabricant, Almanya’daki Mainz Johannes Gutenberg Üniversitesi’ndeki lisansüstü adaylardan biridir.

Manyetik alan oluşturan başka bitkiler var mı?

Her şeyden önce bilim adamları, elektriğin olduğu her yerde manyetik bir varlığın da olduğunu açıklıyor. Bu noktadan sonra, hayvanlarda ve ayrıca insanlarda doğrulanmış birçok vaka var. Bununla birlikte, bitki vakalarında çok az keşfedilmiştir.

Şimdiye kadar, manyetik alanlar yalnızca tek hücreli bir alg bitkisinde ve fasulye bitkilerinde tespit edildi.

Bilim adamları, Venüs sinek kapanı hakkında sonuca varmak için atomik manyetometre adı verilen bir araç kullandılar. Bu, hassas atomların buharını içeren küçük cam sensörlerden oluşur. Elbette elektrik veya manyetik alanların varlığında önemli ölçüde tepki verirler.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…