Betelgeuse ile ilgili yeni analizler, içinden geçtiği aşamayı belirliyor ve ne zaman patlayabileceğini söylüyor.

Yaklaşık birkaç yıldır, Dünya’da meydana gelen olayları inceleyen bilim adamları, Evrensürekli bir endişeleri var:peki ya betelgeuse?. Her şeyden önce, herkesin görebildiği, gökyüzünde karartıldığına işaret ediyorlar. bu Yıldız dev parlaklığını kaybetti, ancak daha sonra geri aldı. Birkaç için durum teoriler.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Hepsinden özellikle biri, bilim dünyasında en büyük gücü ve anlamı kazanmış olandı. Hubble teleskobu ile alınan kayıtlar sayesinde yakın bölgelerde travmatik patlamalar olduğunu fark ettiler. Bu nedenle, bakış Betelgeuse’u çevreleyen tüm unsurlar tarafından bulutlandı.

Bununla birlikte, düşük parlaklığının nedenlerini bulan bilim adamları, büyük yıldızdan uzaklaşmadılar. Böylece, şu anda geçmekte olduğu aşamayı belirlemeyi başardılar. Ayrıca, ne zaman olacağı konusunda yaklaşık bir dönem belirlemeye cesaret ettiler. süpernova. Yani, yaptıklarını iddia ediyorlar. ne zaman patlayacağının hesaplanması.

hubble betelgeuse

Betelgeuse patlayacak mı?

Elbette Betelgeuse bir noktada patlayacak. Büyük yıldızlar belirli bir noktada bunu yapar ve böylece süpernovalar doğar. Özellikle bu bizimkinden 20 kat daha büyük. Güneş. Ve gizemli kalan, ancak her gün daha fazla verinin elde edildiği bu süreçten kaçmaz.

Daily Mail, bir bilim insanı ekibinin şunları kaydettiğini inceliyor: betelgeuse erken çekirdek helyum yakma aşamasındadır. Bu gerçekleştiğinde, bunun bir insan olma yolundaki son adımlarınızdan biri olduğunu söylüyorlar. süpernova.

Ayrıca endişelenecek bir şey olmadığını, çünkü bu olay gerçekleştiğinde muhtemelen hayatta olmayacağımızı belirtiyorlar. Hesaplarına göre Betelgeuse birkaç dakika içinde patlamalı. 100.000 yıl.

Parlaklık seviyesi açısından, karakteristik kırmızıya sahip yıldız, gece gökyüzünde gördüğümüz dokuzuncu yıldızdır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…