Başka bir veri merkezi yanıyor: bir web barındırma hizmetinde yangın

bu ohh ateş bir ay önce, etkilenen binalarda birçok hizmet ve web sitesi barındırıldığından, Avrupa’daki binlerce kullanıcı için birçok soruna neden oldu. Birçoğunun yedek kopyaları yoktu, bu yüzden verileri kayboldu. şimdi başka web barındırma hizmeti yangın geçirmiştir.

Hakkında konuşuruz WebNXnesline yol açan çok garip bir başarısızlığa uğradı. ateş. Her şey geçen haftanın sonunda, WebNX veri merkezinin Türkiye’de yer almasıyla başladı. Ogden, Utah, bölgede geniş çaplı bir elektrik kesintisi yaşanmasının ardından elektrik kesildi. Çalışmaya devam edebilmek için genel arz geri dönerken yardımcı jeneratörler elektrik üretmeye başladı.

WebNX oluşturucuda yangın

Ancak, asıl sorun burada başladı, çünkü o jeneratör alev aldı ve acil durum protokolü yangının tesislere yayılmasını önlemek için. Bu jeneratör, şirket tarafından kullanılan diğer jeneratörlerle birlikte yakın zamanda kontrol edilmişti ve her şey mükemmel bir şekilde çalışmış, bu tür bir arıza için uygun şekilde hazırlanmıştı.

ogsen utah webnx veri merkezi

Bu nedenle itfaiyeciler gitmek zorunda kaldı ve birden fazla sunucu suyla kaplı, bu nedenle içindeki veriler zarar görebilir. Şans eseri, sunucular kapalıydı ve yangın onlara ulaşmadı, bu nedenle sunucular zarar görmüş olsa da, sabit disklerin kendilerinin veri kaybetmemesi tamamen olasıdır.

Aynı sitede sunucularını da barındıran Gorilla Servers adlı başka bir şirket de zarar gördü. Donanımın %90 ila 95’i zarar görmedi. İtfaiyeciler, güç sistemleri bağımsız olmasına rağmen, hasarı önlemek için tüm komşu binalara elektrik erişimini kesmeyi tercih etti.

Etkilenmeyen sunucular artık çevrimiçi

Şirketin birçok kullanıcısı, biletlere veya çağrılara yanıt vermemenin yanı sıra, olanları resmi olarak bildirmekte yavaş olan şirketle iletişim eksikliğinden şikayet etti. Şirket, karşılaşabilecekleri her 15 dakikalık düşüş için genellikle bir günlük ücretsiz hizmetle telafi eder.

7 Nisan’da İspanya saatiyle 22:00’de yayınlanan son açıklamasında şirket, tüm sunucular doğrudan etkilenmez zaten oldukları olay nedeniyle internet üzerinden. Şu anda çevrimiçi değilse, olası hasarları tek tek kontrol ederken birkaç hafta boyunca çevrimiçi olmayacaktır. Ancak, çoğu verinin kurtarılabilir olduğuna inanıyorlar.

Başka bir veri merkezini yakıyor yazısı: Bir web barındırma hizmetinde yangın ilk olarak ADSLZone’da ortaya çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…