Aynı Anda Birden Fazla IP Adresine Ping Atma

Bir sunucunun veya web sitesinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için elimizdeki seçeneklerden biri ping yapabilmektir. Bu şekilde olası arızaları teşhis edebilir ve bunları düzeltmek için eylemler gerçekleştirebiliriz. Bu yazıda bahsedeceğimiz PingBilgi Görünümü. Birçok farklı siteye ping atmamızı sağlayan basit ücretsiz bir programdır. Nasıl indirileceğini ve kullanılacağını anlatacağız.

PingInfoView, 100 siteye ping atma programı

Neden gerekli olabileceğini kendimize sorarsak ping atmak, bunun ana sebeplerinden birinin bir web sayfasının çalışmaması olduğunu söyleyebiliriz. Girmeye çalışıyoruz ama açılmadığını görüyoruz. Sunucuda bir tür sorun olup olmadığını veya başka bir hata olup olmadığını kontrol edebiliriz.

İçin ping atmak işletim sisteminde komutları kullanabiliyoruz ancak bize daha görsel bir şekilde yardımcı olan araçlarımız da var. Bu tür birçok program var. Çok ilginç ve aynı zamanda tamamen ücretsiz bir yazılım olan PingInfoView’i test ettik.

PingBilgi Görünümü Önemli bir özelliği vardır ve bu, aynı anda çok sayıda siteye ping atmamıza izin vermesidir. İstersek aynı anda 100 siteyi hedefleyebiliriz. Bu, belirli sayfaları kontrol etmek ve her şeyin yolunda gittiğini görmek isteyen kullanıcılar için çok ilginç. Ayrıca, bundan en iyi şekilde yararlanmak için hesaba katabileceğimiz farklı seçenekler ve konfigürasyonlara sahiptir.

PingInfoView nasıl kullanılır?

PingInfoView kullanmaya başlamak için yapmamız gereken ilk şey indir. Belirttiğimiz gibi, tamamen ücretsiz bir araçtır. Ayrıca kurulum gerektirmez, bu yüzden bilgisayarımıza indirdikten sonra çalıştırmanız yeterlidir. NirSoft web sitesine giriyoruz ve indirme bağlantısına iniyoruz. Ayrıca bu uygulama ile ilgili tüm bilgileri orada bulacağız.

Sistemimize indirdikten sonra sadece çalıştırmamız gerekecek. İlk pencerede, işaret etmek istediğimiz IP adreslerini koymamız gereken bir kutu bulacağız. İstediğimiz kadar yapıştırabiliriz.

PingInfoView'ı kullanın

Gördüğümüz gibi, yapabileceğimiz farklı parametreler var. kurmak. Yeniden ping yapmak, adresleri hatırlamak vb. için geçen süreyi değiştirebiliriz. Her şeyi istediğimiz gibi yapılandırdığımızda, sadece Tamam’a tıklamamız gerekiyor ve bu sitelere ping atmaya başlayacak.

PingInfoView'i çalıştırın

Bizim durumumuzda koyduk 30 saniye aralık, yani ping için kullandığı zamandır. Uygulamayı sürekli güncelleyecek ve olası arızalar, ping atma sayısı vb. ile ilgili verileri göreceğiz.

Durmak istediğimizde, yukarıda görünen kırmızı Dur düğmesine basmanız yeterlidir. İstediğimiz zaman devam ettirebilir ve yenilerini ekleyebiliriz. IP adresleri kontrol etmek istediğimiz şey.

PingInfoView'deki Özellikler

Ping attığımız adreslerden herhangi birinin üzerine ikinci fare tuşu ile tıklarsak görebiliriz. daha fazla bilgi. Daha fazla kontrole sahip olmak için, yukarıdaki resimde gördüğümüz gibi, o siteden alınan verilerle yeni bir pencere açılacaktır.

Düğmeye tıklayarak Seçenekler Yukarıda görünen farklı parametreleri değiştirebiliriz. Örneğin, Gelişmiş Seçenekler’e girebilir ve aynı anda maksimum ping sayısını görebiliriz. Varsayılan olarak 500 olarak işaretlenmiştir, ancak istersek değiştirebileceğimiz bir sayıdır.

maksimum ping

Onlarca siteye ping atmak isteyenler için ilginç bir nokta da hepsiyle dosya yükleyebilmek. El ile yazmamıza veya başka bir siteden kopyalamamıza gerek yok. Basitçe dosyayı hazır hale getirerek programa yüklüyoruz ve ekleniyor.

Kısacası PingInfoView, aynı anda birden fazla siteye basit ve sezgisel bir şekilde ping atmanıza izin veren bir programdır. Bizi ilgilendiren adresleri koymamız ve örneğin zaman gibi uygun parametrelerle yapılandırmamız yeterlidir. Windows’ta da kullanabileceğimiz diğer benzer araçlara kıyasla dikkate alınması gereken bir alternatif.

Aynı anda birden fazla IP adresine nasıl ping atılır makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…

Tabla de contenidos