Aygıt Yöneticisi çevrimiçi sürücü aramayı durduruyor

Aygıt Yöneticisi çevrimiçi sürücü aramayı durduruyor

Bir cok zaman Windows 10’da değişiklik yapmanın yavaşlığı eleştirildi. Bu işletim sistemi hala kademeli olarak ortadan kaldırmaya çalıştıkları çok sayıda tekrara sahiptir. Bugün Aygıt Yöneticisi ve sürücüler hakkında konuşma zamanı.

Microsoft, işlevselliği uygulamalardan yavaş yavaş Yeni Ayarlar uygulamasının kontrol paneli Windows 10. Ancak Windows kullanıcıları, WindowsLatest tarafından belirtilen Windows 10 sürüm 2004’teki (derleme 19041.423) en son değişiklikten rahatsız olabilir.

Klasik işlevselliğe elveda, denetleyicilerle çoğaltmaya elveda

Windows 10’un 2004 sürümünde, Microsoft, Aygıt Yöneticisi’nin sürücü güncellemeleri için internette arama yapma özelliğini kaldırdı. Bu, uygulamanın yalnızca bilgisayara önceden yüklenmiş veya daha önce indirilmiş sürücüleri güncelleyebileceği anlamına gelir.

Güncellenmiş sürücüleri Microsoft kataloğundan indirmek için şimdi aşağıdaki yolu izlemelisiniz: Git Ayarlar > Güncelleme ve güvenlik > Windows Update > İsteğe bağlı güncellemeleri görüntüle > Sürücü güncellemeleri.

Çoğu kullanıcı sürücüleri hiçbir zaman güncellemediğinden, bu bir sorun olmamalıdır. ama kesinlikle daha ileri düzey kullanıcılar değişiklikten rahatsız olabilirNe de olsa, diğer durumlarda, miras alınan öğelerin bu tür modifikasyonlarına karşı isteksizliğini zaten gösteren bir sektördür.