AutoCAD İspanyolca'da komutlarla AutoCAD'de birden çok veya çift çizgi nasıl oluşturulur veya çizilir AutoCAD en iyi görselleştirme ve modelleme araçlarından biridir…

AutoCAD İspanyolca’da komutlarla AutoCAD’de birden çok veya çift çizgi nasıl oluşturulur veya çizilir AutoCAD en iyi görselleştirme ve modelleme araçlarından biridir…

AutoCAD, herhangi bir çalışmanızı gerçeğe dönüştürmek için birden fazla araçla dünyanın en iyi 3D veya 2D modelleme ve görselleştirme araçlarından biridir. Bu Yazılımın yapamayacağı hiçbir şey yok gibi görünüyor.

Ama elbette, herhangi bir tasarım projesi için AutoCAD’in ne kadar iyi olduğunu bildiğiniz ve mimari planlarınız için İspanyolca komutlarla birden çok çizgi yapmayı öğrenmek istediğiniz için buradasınız, okumaya devam edin ve adım adım açıklayacağız.

autocad ile birden çok satır

AutoCAD’de İspanyolca komutlarla birden çok çizgi nasıl çizilir

Komutları İspanyolca kullanmak istiyorsanız paketi bu dilin dışında indirmiş olmalısınız. Resmi Autodesk web sitesinden İspanyolca paketini indirin. Paketi indirip kurduktan sonra, AutoCA’da birden çok satır yapmak için bu basit adımları izleyin.

  1. AutoCAD programına girin ve üst menüye gidin, arayın ve “Çizim” seçeneğine basın
  2. Bunu yaptıktan sonra seçenekler içeren bir menü görüntülenecektir, “Çok satırlı” yazana basın
  3. Araç zaten etkinleştirildiğinde, “ölçeği”, yani çizgiler arasındaki ayrımı yapılandırmaya devam edeceğiz. Bunu komut çubuğuna yapmak için “S” yazın ve ardından “Enter” tuşuna basarak komutu yürütün.
  4. Bundan sonra komut çubuğunda çoklu satırların sahip olacağı sayısal değerleri yazınörneğin, sayısal değer olarak 0,5 yazın ve ardından “Enter” tuşuna basarak yürütün.
  5. Şimdi aracı test etmek için tasarım düzleminizde herhangi bir yere basmanız ve ardından fareyi düzlem boyunca sürüklemeniz yeterlidir, çoklu çizgilerin oluşturulacağını göreceksiniz. Çizgilerin aynı yerde kalmasını sağlamak için farenizle sağ tıklamanız yeterlidir.
  6. Bu noktada, araca zaten aşina olacaksınız, Tasarım düzleminde bir küpün ana hatlarını oluşturmaya çalışın, kapatmak için komut çubuğuna “C” yazmanız ve yürütmek için “Enter” tuşuna basmanız yeterlidir

autocad programının çok satırlı aracının bulunduğu menü

AutoCAD’de birden çok çizgi çizmek işte bu kadar kolay. Bir evin veya binanın kat planlarını yapmanız gerektiğinde, bu araçla daha fazla zaman kazanacaksınız, ancak sadece bir şeyi bilmekle kalmayın, tasarım projelerinizde işinizi hızlandıracak başka bir şey de bazı komutları öğrenmektir. Hava durumunu kurtarmak için AutoCAD.

AutCAD’de bilmeniz gereken 5 komut

ALAN

Bu komut, belirttiğiniz nesnelerin alanını veya çevresini hesaplamak için kullanılır. Kullanmak için “AREA” komutunu yazın. ve ölçülecek nesnenin noktalarına tıklayın, yürütmek için “Enter” tuşuna basın ve komut isteminde ölçümleri göreceksiniz.

KUTU

Bu komut basittir, çünkü sadece komutu yazarken belirttiğimiz ölçümlerle bir 3D kutu oluşturur, ancak bir kutu şeklinden hayal gücümüze serbestlik verebiliriz. Kullanmak için “BOX” komutunu ve ardından “Enter” komutunu yazın, kutunun ölçümleri için sayısal değerleri yazın, ardından “Enter” a basın ve bu kadar.

PATLAMAK

Bu komut bir bloğu patlattığı için çok eğlencelidir. veya çizim düzleminizdeki herhangi bir nesneye bakmak ilginç bir etkidir ve endişelenmeyin, nesnenin özellikleri bozulmayacaktır.

Kullanmak için sadece nesneye tıklayın ve ardından “BURST” komutunu yazın ve “Enter” tuşuna basın. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Muhtemelen çok iyi olduğunu düşündünüz, ancak şimdi eylemi nasıl geri alacağınızı merak ediyorsunuz, okumaya devam edin.

VEYA

Bu doğru, komut çubuğuna “U” harfini yazıp ardından “Enter” yazarak herhangi bir çalışmanızdaki en son eylemi geri alabilirsiniz. Bu harika Yazılımı kullanmaya başlıyorsanız, çok kullanışlı bir komuttur. 3D veya 2D modelleme ve görselleştirme.

AYNA

Aynı nesneyi tekrarlamanız gerekiyorsa ancak onu sıfırdan oluşturmak istemiyorsanız bu komut size yardımcı olacaktır. Yaptığı şey, nesnenin simetrik bir kopyasını oluşturmaktır, kullanmak için nesneye tıklayın, “AYNA” komutunu yazın “Enter” tuşuna basın ve bu kadar

Bu makalenin, bu harika aracı biraz daha iyi yönetmenize yardımcı olacağını umuyoruz. AutoCAD olan görselleştirme ve modelleme. Bu Yazılım hakkında daha fazla bilgi edinmek ve onu kullanan harika bir uzman olmak için sayfamızı takip edin.

Leave a Reply