Auslogics Windows Slimmer ile bilgisayarınızın performansını temizleyin ve optimize edin

Windows 10, bizim için uzun yıllar düzgün çalışacak kadar güçlü ve optimize edilmiş bir işletim sistemidir, gerçek şu ki, bilgisayarımıza düzenli bakım yapmaktan asla zarar gelmez. Bunun için varlığı bilgisayarımızın hızını yavaşlatabilecek istenmeyen dosyaları veya geçici verileri temizlememiz önemlidir. Ekipmanımızın bu optimizasyon ve bakım görevinde bize yardımcı olması için, aşağıdaki gibi bir araç kullanabiliriz: Auslogics Windows Daha İncebundan sonra bahsedeceğiz.

Genellikle Windows bilgisayarlarımızda temizleme görevleri yapsak da, gerçek şu ki bazen uygulamaları, sistem dosyalarını ve bilgisayarımızı düzgün bir şekilde optimize etmeye yardımcı olmayan diğer gereksiz öğeleri saklamaya devam edebiliriz. Windows Update dosyaları, eski Sistem Geri Yükleme noktaları veya devre dışı bırakılmış bileşenler gibi harcanabilir öğeler, performansı yavaşlatırken sabit diskimizde yer kaplayarak sistemimizde kalabilir.

Auslogics Windows Slimmer, şunları yapmamızı sağlayan ücretsiz bir programdır: tüm bu gereksiz bileşenleri ve uygulamaları kaldırın bilgisayarımızın daha iyi performans elde etmesi. Kullanımıyla, işletim sistemimize daha yeterli bir derinlemesine temizlik sağlayabilir, dosyalarımızın dağınıklığını ortadan kaldırabilir ve yüklü uygulamalarımızın ve programlarımızın yönetim görevlerini yerine getirebiliriz.

Bu yazılım sayesinde, Windows için gereksiz bileşenleri ortadan kaldırmanın basit bir yolunu elde edebileceğiz. Bu şekilde, artık ihtiyacımız olmayan uygulamaları kaldırabilir ve işletim sisteminin sabit diskimizde kapladığı alanı azaltmak için yapılandırmayı değiştirebiliriz. Bununla CPU kapasitesinin yanı sıra kullanılan bellek miktarını da azaltabileceğiz. Ayrıca, verilerimizin gereksiz bir şekilde iletilmesini önleyerek gizliliğimizi de koruyor olacağız.

Sistemi optimize etmek için dosyaları temizleyin ve silin

Programı başlatırken basit ve kullanımı kolay bir arayüz buluyoruz. Bazı istenmeyen dosyaları silmemek için gerçekleştirebileceğimiz görevler hakkında minimum bilgiye sahip olmak uygun olsa da. Soldaki sütunda, programın Ücretsiz veya Pro sürümünü kullanıp kullanmamamıza bağlı olarak mevcut olacak veya olmayacak işlevlerini göreceğiz. Bu şekilde “Tek seferlik bakım”, “Düzenli bakım”, “Kompakt işletim sistemi” ve “Gereksiz uygulamalar” fonksiyonunu bulacağız.

Tek seferlik bakım

Bu ilk yol bize gereksiz belirli dosya ve verilerin silinmesi. Windows WinSxS kitaplıklarının sürümlerini, devre dışı bırakılmış bileşenleri, Windows güncellemesinden sonra oluşturulan güncel olmayan işletim sistemi verilerini içeren “Windows.old” klasörünü, sistem geri yükleme noktalarını ve Windows güncelleme dosyalarını hedefler. Bu bileşenlerin doğası gereği, sadece bir kez silinebilir.

Auslogics Windows Slimmer Tek Seferlik Bakım

düzenli bakım

Düzenli bakım modu sayesinde, bellekteki döküm dosyalarını ve Geri Dönüşüm Kutusu’nun içeriğini temizleyebiliriz. Geçici klasörlerde, uygulama günlüklerinde ve ayrıca CD veya DVD yazmadan önce oluşturulan önbellek klasörlerinde depolanan verileri de silebiliriz. Adından da anlaşılacağı gibi, bir prosedürdür. görevleri düzenli olarak yerine getirmek yani tek seferlik bir işlem değil.

Auslogics Windows Slimmer Düzenli Bakım

kompakt işletim sistemi

Bu yerleşik araç, r için Windows dosyalarının sıkıştırılmasıyla ilgilenir.işletim sisteminin kapladığı disk alanı miktarını azaltmak PC’mizde. Bu özellik yalnızca Windows 10’da kullanılmaktadır, bu nedenle sabit disk alanı minimum olduğunda kullanmamız önerilir. Bununla sistem biriminde 1 ile 4 gigabayt arasında yer tasarrufu sağlayabilir, herhangi bir zamanda bunu tersine çevirebilir ve işletim sistemini orijinal durumuna geri getirebiliriz.

Auslogics Windows Slimmer Kompakt İşletim Sistemi

gereksiz uygulamalar

Bir başka ilginç özelliği ise, entegre uygulama kaldırıcı. Bu araç, kurduğumuz tüm programların bir listesini, kullanım sıklıkları ve sınıflandırmalarıyla birlikte gösterir. Bu aracı bilgisayarımızdan kaldırmak istediğimiz uygulamaları temizlemek için kullanabilir ve başarısız olması durumunda ortadan kaldırılmasını zorlayabiliriz. Ayrıca, bir uygulamanın kurulumunu değiştirmemize veya kurulu örneği onarmamıza izin verir.

Auslogics Windows Slimmer Gereksiz Uygulamalar

Ücretsiz Auslogics Windows Slimmer’ı indirin

Auslogics Windows Slimmer’ın bir ücretsiz sürüm ile uyumlu Windows 10 ve doğrudan web sitesinden indirebileceğimizi. Kurulum dosyası sadece 16.4 MB ağırlığındadır ve tüm işlem sihirbazı aracılığıyla basit bir şekilde gerçekleştirilir. Tabii ki, kurulum sırasında şunu dikkate almalıyız, başka bir yazılım yüklememizi sağlamaya çalışacak üretici tarafından tavsiye edilir, bu yüzden ilgilenmiyorsak kutusunun işaretini kaldırmalıyız. Ek olarak, ek özelliklere sahip ücretli bir versiyonumuz da olacak.

Ücretsiz sürüm ile Pro sürüm arasındaki farklar

  • Özgür: ücretsiz sürüm bize Windows’un doğrulanmasını ve temel bir optimizasyon sistemi sunar. Küresel sistem değişikliklerinden sonra işlemleri gerçekleştirmemizi sağlayan ultra hızlı bir tarama motoru ve tek seferlik bakım içerir. Ayrıca pek kullanmadığımız gereksiz uygulamaları bulup silmek için ortak bir işlevi vardır.
  • profesyonel: Yazılımın bu tam sürümü, düzenli sistem bakımı yapmamızı sağlar. Ayrıca, alanı en üst düzeye çıkarmak için Smart Compact OS özelliği, bildirim ayarları kontrolü ve ayrıca genişletilmiş öncelik desteği içerir. onun fiyatı 32.61 euro lisans için Bir yıllığına üç bilgisayara kadar kurulabilme imkanı ile.

Ücretsiz sürüm tamamen işlevsel olduğundan, tek seferde Bakım modunu gerçekleştirmek için idealdir. Bu şekilde, artık ihtiyaç duymadığımız tüm eski verileri veya Windows güncelleme dosyalarını ortadan kaldırabiliriz. Programdan daha fazlasını almak ve işletim sisteminin diskte kapladığı alanı azaltmak gibi diğer işlevleri yerine getirmek istiyorsak ücretli sürümü tercih edebiliriz.

Auslogics Windows Slimmer’a Alternatifler

İşletim sistemimizin performansını optimize edebileceğimiz ve gereksiz uygulamaları ortadan kaldırabileceğimiz bir program arıyorsak, dikkate almamız için birkaç alternatif öneriyoruz:

Glary Utilities

PC’yi analiz etmek ve optimize etmek için birçok seçeneğe sahip en popüler Windows temizleme programlarından biridir. Bilgisayarımızı farklı kategorilere göre temizlememizi veya her şeyi otomatik olarak yapmamızı sağlar. Glary Utilities’i web sitesinden indirebiliriz. Ücretsiz bir sürümü ve ek işlevlere sahip ücretli bir sürümü vardır.

PrivaZer

Bu, bilgisayarın herhangi bir izini silmek ve böylece gizliliğimizi geliştirmek için bilgisayarımızda temizleme ve optimizasyon görevlerini yerine getirmek için başka bir mükemmel seçenektir. Bu program ile gereksiz tüm verileri tek bir tıklama ile ortadan kaldırabileceği gibi, kurtarılmasını da engelleyebileceğiz. PrivaZer’i web sitesinden ücretsiz olarak indirebiliriz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…