Audiophiles’a göre AirPod’ları Android ile kullanmak neden büyük bir hata?

bu AirPod’lar Piyasaya sürüldüklerinden beri son derece başarılı oldular. Bu Apple kablosuz kulaklıkları akıllı telefonlarında herhangi bir zamanda en sevdikleri şarkıları dinlemek için kullanan birçok kişi var, hatta android için alternatifler. En saf seslere göre, AirPod’ları Android ile kullanmak büyük bir hatadır.

Kablosuz kulaklıklar, kabul edilebilir ses sundukları ve kabloyla uğraşmak zorunda olmadıkları için kullanıcılar için rahat oldukları için modaya uygun. Ayrıca, birçok akıllı telefon üreticisi, 3.5mm jak yok. Ancak, Android kullanıcısıysanız, cihazınızda AirPods kullanmamanız daha iyidir.SoundGuys’a göre, AAC iPhone’larda yeterince iyi performans gösteriyor ancak Android telefonlarda çalışmıyor.

Aynı ortam şunu sağlar: AAC akışı iki sistem arasında büyük ölçüde farklıdır, iOS ve Android cihazlar arasındaki farkın giderek daha kısa olmasına rağmen. AirPod’lar yalnızca AAC kullanır, Android için bir sorun olanAAC ile CD kalitesinde oynatma sunmayan .

Bu nedenle Android’de AirPods kullanmamalısınız

Android'de AirPod'lar

Android’de Bluetooth codec bileşenleri iki faktöre bağlı olarak farklı şekilde işlenir: Bir CPU’nun verimliliğini belirleyen bağlantı kalitesi ve Android Energy Aware Scheduling algoritmaları. Bluetooth kodlamasını daha düşük menzilli bir görev olarak alarak, Android, akış kalitesini enerji verimliliği lehine düşürme yeteneğine sahiptir.

ACC psikoakustiği hesaba kataryani, insanların sesi nasıl algıladığına dair bilimsel anlayış. Bu özellik, diğer Bluetooth codec bileşenlerinden daha fazla kaynak tüketir, bu nedenle çok fazla işlem gücü gerektirir. Android yazılımı, Bluetooth şifrelemesini verimli bir şekilde işlemek için tasarlanmamıştır.

Daha az gürültüden yararlanan iPhone’lar, AAC codec bileşeni aracılığıyla iletildiğinde daha sessiz bir ses iletebilirve Android’den farkı oldukça belirgindir. AirPod’ların bağlantısı da etkiler, çünkü iOS terminallerinde basit bir şekilde bağlanırken, Android kullanıcıları daha karmaşıktır. Bu ve diğer nedenlerle, püristler tavsiye iPhone’larda AAC destekli kablosuz kulaklık kullanınçünkü ses orada daha iyi duyulur.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

AirPods’u Android ile kullanmanın müzik tutkunlarına göre neden büyük bir hata olduğu yazısı ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…