Artık Apple Haritalar'da kazaları ve olayları bildirebilirsiniz

Artık Apple Haritalar’da kazaları ve olayları bildirebilirsiniz

Apple Haritalar, İspanya’da bir rotadaki olayları rapor etmesine zaten izin veriyor.

iOS 14’e yapılan en son güncellemelerden biri, Apple Haritalar’da yol olaylarını bildirme yeteneğive şimdi bu fonksiyon İspanya’da yeni piyasaya sürüldü. Arabada navigasyon cihazı olarak Apple Haritalar’ı kullandığımızda ve adım adım yol tarifleriyle bir rotaya başladığımızda, yolda ortaya çıkabilecek çeşitli tehlikeleri veya olayları bildirebiliyoruz. Popüler Waze harita uygulamasını moda haline getiren ve Google Haritalar’da da bulunan bir işlev.

Apple Haritalar başkaları için daha güvenli hale geliyor

Yeni Apple Haritalar yönergeleri, diğer kullanıcıların güvenliğini korumak için tasarlanmıştır. Yolda bir kaza veya bir sorun görürsek, yoldan geçen diğer kullanıcıların uyanık olabilmesi için uyarabileceğiz ve bu tehlike herhangi bir trafik kazası içermez.

Bu yeni işlev, bir rotadayken Apple Haritalar’da aşağıda görünen sekmeyi yukarı kaydırarak veya küçük oka basarak görünür. “Bir olayı bildir” adlı yeni bir düğme görünecektir.ve bastığınızda, yolda oluşabilecek tehlikeleri belirtmek için yeni düğmeler olduğunu göreceksiniz. Seçenekler şunlardır:

  • Kaza
  • Tehlike
  • hız kontrolü

Apple Haritalar Olayları

Artık Apple Haritalar’daki olayları bildirebiliriz

Siri, bir rota aradığımızda veya araba sürerken Apple Haritalar kullanıcıları tarafından bildirilen bu bilgileri dikkate alacaktır. bir kazadan kaçınmak için rotamızı değiştir. Ayrıca asistandan yoldaki bu tür bir olayı bize bildirmesini de isteyebiliriz.

Apple Haritalar’da kalkış veya varış saati nasıl ayarlanır?

Diğer uygulamalarda trafik sorunları, şantiyeler, yoldaki nesneler veya durdurulan araçlar gibi belirtebileceğimiz daha fazla tehlike türü vardır. Ancak biz daha önce ilk yaklaşım gelişecek ve kesinlikle gelecekte rapor edilecek yeni parametreleri içerecektir.

İlgili konular: iOS

disney logosu

Disney+’a 8,99 Euro’ya ve kalıcılık olmadan kaydolun Disney+’a abone olun!

Leave a Reply