Artık Android TV’yi Fire TV Stick 4K’nıza yükleyebilirsiniz.

bu ateş tv çubuğu Yıllardır herhangi bir TV’yi akıllı hale getirmek için en iyi cihazlardan biri olmuştur. Yangın İşletim Sistemi dayanır Android, Amazon’un üstüne yüklediği devasa bir özelleştirme katmanıyla. Ancak, bizde yok Google hizmetleri ne de Play Store. Ancak, şimdi yapabilirsiniz Android TV’yi Fire TV Stick 4K’ya yükleyin topluluk tarafından yapılan bir liman sayesinde.

Bu bağlantı noktası, Android TV’yi aşağıdakilerle kullanmanıza izin verme avantajına sahiptir. google hizmetleriAlexa ve Appstore gibi diğer Amazon uygulamalarını tüm uygulamaları yüklü olarak tutmanın yanı sıra, böylece her iki dünyanın en iyisine gerçekten ucuz bir cihazda sahip olabiliriz.

İlk önce önyükleyicinin kilidini açmanız gerekir.

Spesifik olarak, bu değişiklik aşağıdakilere yüklenebilir: Yangın TV Çubuğu 4K 2018’den beri piyasaya sürüldü. Ancak, devre dışı bırakmış gibi görünen bazı modeller var. DL Modu üzerinde brom, bu nedenle kilitleri açılamaz. Topluluk, bir süredir bazı Fire serisi cihazların kilidinin açılmasına izin veren amonet adlı bir önyükleme açığından yararlanıyor. O yöntem engellendi MediaTek SoC Fire TV Cube gibi Fire cihazlarını kullanmaktan daha yeni. Ancak, iki yıl önce bu çip için benzer bir istismar daha bulmayı başardılar ve bu, önyükleyicinin kilidinin açılmasına ve TWRP’nin kurulmasına izin veriyor.

Önyükleyici kilit açma işlemi (olarak vaftiz edilmiştir) Kamakiri) oldukça karmaşıktır. Başlamak için, bunu Linux’tan yapmak ve FAT32’de bir USB flash sürücüye sahip olmak gerekir. Ardından, yararlanmayı ve kurulum için gerekli her şeyi içeren, 1,5 GB’lık bir yer kaplayan ve onu kurmanıza izin veren istismarı içeren paketi indirmeniz gerekir.

Fiziksel düzeyde de değişiklikler yapmak gereklidir. Özellikle, Fire TV Stick 4K’yı sökmeniz ve soğutucuyu ana yongalardan çıkarmanız gerekir. Açıkta kaldığında, fotoğrafta görünen pimlerden birine kısa devre yapmak gerekir, bunun bir uçta DAT0’a ve diğer uçta toprağa yapılması en tavsiye edilenidir. Kısa olanı için sadece metal bir klips kullanın.

Parmağımızla temas eden kısmın plastik olması önemli olduğundan ne kadar ince kullanırsak o kadar hassas oluruz. Örneğin, bir klipsin iki metal ucunu açığa çıkarabilir ve plastikle kaplı kısmından tutabiliriz. Kısa film yapılırken, çubuğu bilgisayara bağlamak gerekiyor ve script kurulumu otomatik olarak tamamlamaya devam edecek, burada klibi kaldırabileceğimizi bize bildirecek.

Bundan sonra artık Android TV’yi yükleyebilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra, sahip olacağız TWRP yüklü ve kurabiliriz Android TV ile görüntü, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız ve Amazon hesabınızla oturum açmanız yeterlidir. Aşağıdaki resimde Google Play Store ve Amazon Appstore’un nasıl bir arada var olduğunu görebiliriz.

android tv yangın tv çubuğu 4k

Kurulumdan sonra, kurtarma veya önyükleme yüklememeniz önerilir. Yangın İşletim Sistemi, üzerine resmi bir sürümün yüklenmemesi için OTA’ları devre dışı bırakmanın tavsiye edilmesine ek olarak. Sahip olacağımız Android sürümü, Alexa, Amazon, Google Play, Magisk, Xposed, Netflix için Widevine ve 4K, Yansıtma, vb. Gibi her şeyin çalıştığı 7.1.2 olacaktır. Çalışmayan tek şey Google Asistan ve Google Sesli Arama, ancak bunun için zaten Alexa’mız var. Kodi’yi FireOS ile zaten yapabileceğimiz bir şey olan Fire TV Stick’e de kurabiliriz.

Tüm kurulum sürecini takip edebilir ve ihtiyacınız olanı buradan indirebilirsiniz.

Artık Android TV’yi Fire TV Stick 4K’nıza kurabilirsiniz yazısı ADSLZone’da ilk olarak çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…