Arkadaşlık uygulamaları, başta Tinder ve Grindr olmak üzere gizlilikte başarısız oluyor

Flört etmek için birçok mobil uygulama var, ancak şüphesiz hem Android hem de iOS’ta çok sayıda kullanıcı tarafından en iyi bilinen ve kullanılan iki tanesi: Tinder ve Grindr. Bu iki uygulamadan herhangi biri, bekar olmayı bırakmak isteyen bazı bekar arkadaşlarınız için tercih edilen seçimdir ve bazıları bu iki platformdan biri aracılığıyla mevcut partnerleriyle tanışmıştır.

Şimdi, mozilla vakfıÜcretsiz yazılım web tarayıcısı Firefox’un sahibi olan , flört uygulamalarının gizliliği hakkında bir rapor yayınladı. 24 tanesine kadar analiz Bunlar arasında Tinder, OKCupid, Coffee Meets Bagel, Hinge, Happn, Christian Mingle, BlackPeopleMeet, Grindr, Lex, eHarmony veya Elite Singles bulunmaktadır.

Bu raporun sonuçları, flört uygulamalarının gizliliğinize daha az saygılı olduğunu gösteriyor. Onlar kesinlikle Tinder ve Grindr ve Mozilla vakfından kişisel ve özel verilerini korumak isteyen kullanıcılara tavsiye ediyorlar bu iki uygulamadan birini mümkün olan en kısa sürede kaldırın.

Bir ortak bulmak için Tinder veya Grindr kullanıyorsanız çok dikkatli olun!

Tinder’ın güvenli olmamasının nedenleri bunlar

Tinder bir uygulamadır. 2012 yılında piyasaya sürüldü ve bu, çalışmasının gerçekten basit olması sayesinde dünyanın en iyi bilinen flört uygulamalarından biri haline geldi: kullanıcılar fotoğraflarınızı gördüklerinde onları sağa kaydırarak ona bir “Severim” veya beğenmediğinizi belirtmek için sola. Diğer kişinin de fotoğrafınızı “beğenmesi” durumunda, zaten uygulama üzerinden mesaj göndermeye başlayabilirsiniz Böylece, gelecekte bir randevunuz olabilir.

Tinder, Facebook üzerinden bağlanmanıza, Spotify hesabınızı bağlamanıza ve Instagram hesabınızı eklemenize olanak tanır. Bu anlamda sizi uyarmalıyız ki Facebook gibi bir sosyal ağın hesabını Tinder ile bağladığınızda, her ikisi de ayrı ayrı olduğundan daha fazla bilgiyi birlikte toplar.

Daha fazla bilgi: Tinder ve diğer flört uygulamalarında yaptığınız 5 hata

Bu flört uygulaması, kullanıcılardan çok sayıda kişisel veri toplar ve veri koruması söz konusu olduğunda oldukça kötü bir geçmişe sahiptir, örneğin, Tinder’dan 70.000 kadın fotoğrafı tehlikeli bir web sitesinde paylaşıldı ve suç faaliyetleriyle tanınır. Ayrıca bilinmektedir ki, kullanıcılarının kişisel bilgileri yasadışı olarak reklam şirketleri ile paylaşılır ve birkaç kez, saldırganların bir uygulama kullanıcısının hareketlerini izleyebileceği güvenlik açıklarına maruz kaldılar.

Tinder’ın verilerimiz üzerinde yaptığı korumayla ilgili olarak dikkate alınması gereken bir diğer husus da, bu uygulamanın sahibine ait olmasıdır. Maç GrubuHinge, OKCupid ve Plenty of Fish dahil olmak üzere en az 45 başka flört uygulamasına sahip olan ve bu sitelerden birine kaydolduğunuzda gizlilik politikaları şunu belirtir: kişisel bilgilerinizi bu 45 siteden herhangi biriyle paylaşabilir Match Group’a aittir. Bu, kişisel verilerinizin izniniz olmadan birden fazla flört uygulamasında paylaşıldığı ve bunun gizliliğinize yönelik ciddi bir risk oluşturduğu anlamına gelir.

Grindr’ın gizliliğinize saygı duymamasının nedenleri bunlardır.

Grindr bir uygulamadır. 2012 yılında piyasaya sürüldü ve gey, biseksüel ve trans bireyleri hedef alan en büyük flört uygulamasıdır. Bu uygulama, kullanıcılarını konumlarına göre bağlar mobil terminalin konumunu kullanarak.

Bu flört uygulaması tamamen ücretsizdir ve herhangi bir kullanıcı bu platformun tüm işlevlerine erişin sadece çok sayıda reklam izleyerek veya premium sürüm için ödeme yaparak reklamları kaldırır, push bildirimlerini etkinleştirir, daha fazla “eşleşme” görmenizi ve sınırsız favorilere sahip olmanızı ve bloke etmenizi sağlar.

Tinder gibi Grindr de kullanıcılardan çok sayıda kişisel bilgi toplar ve konu kullanıcıların özel verilerini koruma konusunda çok zayıf bir geçmişe sahiptir. Bu nedenle, örneğin, Norveç Veri Koruma Kurumu özel kişisel bilgileri yasa dışı olarak paylaştığı için 11.7 milyon dolar para cezasına çarptırıldı reklam şirketleri ile

Daha fazla bilgi: Böylece Tinder hesabınızı kolay ve hızlı bir şekilde doğrulayabilirsiniz.

Öte yandan 2018 yılında bu flört uygulamasının kullanıcıları hakkında, örneğin HIV ile ilgili hassas bilgileri reklam şirketlerine ifşa etti.

Konum tabanlı bir uygulama olarak kullanıcılarının hareketlerini takip edebilir ve bu sayede, onlar hakkında çok fazla bilgi toplar ve söz konusu bilgilerin sızdırılması durumunda, kullanıcıların gizliliği için ciddi bir risk oluşturabilir.

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Dating uygulamaları gizlilik içinde başarısız oluyor, başta Tinder ve Grindr olmak üzere ilk Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…