Apple’ın pek de gizli olmayan projeleri sanal gerçeklik gözlükleri ve akıllı arabalar, Las Charlas de Applesfera’da

ikisi Apple’ın en gizli projeleri ayrıca en iyi bilinenlerden ikisi: şirketin elektrikli arabalar yıllardır bu fikri araştırıyor ve piyasayı gözlemlemek: çok “Tesla” otonom bir sürüş hizmetinin veya direksiyonsuz arabaların yaratılmasına kadar… her şey bir bağlama oturtulmalı ve araba üretimi kadar karmaşık bir konuda şirketin en son anlaşmaları – ve tutarsızlıkları – anlaşılmalı.

Elektrikli otomobiller geleneksel üreticilere ulaşıyor ve müşteriler için ilginç alternatifler sunmaya başlıyor: Apple için mükemmel bir zaman

Kuşkusuz zaman değişiyor ve motor dünyasının elektrifikasyonu her zamanki kataloglarına alternatifler sunan ve müşteriler için çekici olmaya başlayan geleneksel markalara şimdiden ulaşıyor. bunun zamanı mı Apple projenize devam edin ve ekosisteminize uyabilecek bir alternatif sunuyor musunuz? Bence, kesinlikle evet, ama nüanslarla. podcast’te, Eduardo Archanco ve ben Bu çok gizli olmayan yol haritasının neresinde oldukları ve sonraki adımların ne olacağı konusunda sizi bilgilendiriyoruz.

Ancak, alanında zaten “Apple Glass” olarak adlandırılıyor Yapılması gereken daha çok şey var: pazar teknolojiyi anlıyor ve görünüşe göre rekabetin oynadığı satranç taşları, Cupertino’luların iPhone ile yıllardır geliştirdikleri teknolojiyle kapatabilecekleri boşluklar bırakıyor. Her şeyde bile bir ara adıma ihtiyaç vardır çünkü sıfırdan “Caddenin aşağısındaki Apple Glass” Hala çok radikal.

Öncü: sanal gerçeklik gözlükleri ve “direksiyonlu” arabalar

Edward Virvel Umephafqnpo Unsplash

Her iki ürün için de Apple’ın şuna benzer bir şey başlatmaya karar vermesi çok muhtemeldir. modellere geçiş daha radikal: benzeri görülmemiş günlük veya tamamen otonom veya hatta sıfırdan direksiyonsuz akıllı arabalar için Apple Glass yok – EV genişlemesi sırasında zorlu bir satış olabilecek, ancak tam otonom için biraz erken olan bir hareket sürme.

Her iki projenin de bir ara adımı olacak: geleneksel ile bekleneni birleştirecek ve gelecekte daha çığır açan konseptler tanımlamaya hizmet edecek bir ürün.

Bu durumuda elma araba, geleneksel ama entegre bir formatta ve şirketin farklı bir şey sunan teknolojisi ile bir araba – FaceID ile tanımlama, onu kullanan kullanıcı tarafından kişiselleştirme… ve kesinlikle bizim için hazır oldukları sürprizlere ek olarak. Gözlükler için iyi bir sonraki adım bazı sanal gerçeklik gözlüğü tam da teknolojik olarak karşılayabilecekleri anda (belki bunun için belirli bir Apple Silikon çipi ile, bir “G1”?) ve pazarın hazırlandığı ancak kimsenin ona liderlik etmediği yer (Oculus veya HTC gibi markaların ne kadar iyi performans gösterdiğine rağmen), büyük olasılıkla onları destekleyecek bir ekosistemin olmaması nedeniyle – Apple’ın daha kesin olabileceği bir şey.

Kimsenin hayal edemediği iPhone

Tüm bu ayrıntıları ve şirketin bu projelere nasıl yaklaştığını podcast’te konuştuk – ayrıca 2007’den önce kendimizi bulduğumuz bağlam Düşündüğünüzden çok daha fazla benzeyen iPhone söylentileriyle, şu anda yaşadıklarımıza.

Bu yeni sezonda, podcast haftalık, hangi çarşamba veya perşembe sabahları size haftanın büyük haberlerinin içeriğini anlatacağımız mevcut randevuya dakik olacağız. Henüz abone değilseniz, aşağıdaki platformlarda yapabilirsiniz: dijital ses dosyası:

Onları da kaçırmayın! Bunlar son podcast bölümleri:

Podcast’i beğendiyseniz, 5 yıldız vermeyi ve bir inceleme yazmayı unutmayın. Apple dünyasını yoğun bir şekilde deneyimlemeye devam etmek için daha fazla dinleyiciye ulaşmamıza yardımcı olacak. Bizi desteklediğiniz için çok teşekkür ederiz!

Resimler | Barbara Zandoval ve Edward Virvel

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple’ın pek de gizli olmayan projeleri sanal gerçeklik gözlükleri ve akıllı arabalar, Las Charlas de Applesfera’da aslen yayınlandı elma küresi Pedro Aznar tarafından

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…