Apple, yeni bir patente göre U1 çipini kullanarak Apple Pay’i iyileştirebilir

Apple, yeni bir patente göre U1 çipini kullanarak Apple Pay'i iyileştirebilir

Birkaç iPhone, Apple Watch series 6 ve HomePod mini tarafından taşınan U1 çipi şu anda gördüğümüzden çok daha fazlasını veriyor. AppleInsider tarafından keşfedilen patent, U1 çipinin konumuna göre doğru zamanda doğru kartı seçme yeteneğini araştırıyor.

Doğru zamanda doğru kart

{«videoId»:»x80f5pc»,»autoplay»:true,»title»:»Apple Pay böyle çalışır: Apple’ın mobil sistemiyle nasıl ödeme yapılır»}

“Kablosuz işlemler için konuma dayalı kimlik bilgisi seçimi” başlıklı patent, şu seçeneği araştırıyor: konum bileşenini sağlamak için U1 çipini kullanın Apple Pay sistemine. AirDrop’ta alıcı seçimine katılacak ve CarKey API ile otomobil üreticileri tarafından kullanılabilecek bir kullanım.

Apple, ödeme yaparken doğru kartın yanı sıra tamamlama kartları ve diğerlerini aramanın ideal olmadığını ortaya koyuyor ve iPhone’un terminale yaklaşırken doğru kimlik bilgisini veya kredi kartını sunacağı bir sistem öneriyor. Bu terminal veya okuyucu, U1 çipininkine benzer ultra geniş bant teknolojisine sahip olacaktır. mesafeyi belirleyin ve ne tür bir kart “anlatın” beklenen.

Bu bilgiler ışığında, sınırlı bir alana giriş kartını, metro kartını veya belirli bir franchise veya kuruluşun sadakat kartını seçebilirsiniz. Tüm süreç otomatik olacak ve sadece kimlik doğrulama gerekli olacaktırişlemi gerçekleştirmek için iPhone durumunda Face ID aracılığıyla veya Apple Watch durumunda çift tıklatarak anlıyoruz.

iOS 14.5'in son sürümü yaklaşıyor: çıkışını ne zaman göreceğiz

Gerçek şu ki, Apple Pay başlangıçta bir kredi kartı saklamak için tasarlanmış olsa da, birden fazla karta sahip olmamız giderek yaygınlaşıyor. Ayrıca, Cüzdan uygulamasında uçuş kartlarını, ulaşım kartlarını, Apple Store’dan kredi kartlarını ve giderek daha fazla kimlik doğrulama sistemini saklayabiliriz. Bu bağlamda her zaman kullanmak istediğimiz bir seçim sistemi hiç şüphesiz iyi bir fikirdir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Apple, yeni bir patente göre U1 çipini kullanarak Apple Pay’i iyileştirebiliraslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…